Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity
Najlepsze kursy internetowe w kategorii IT i oprogramowanie

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Aktualności

SUSE kończy 20 lat!

Korzenie SUSE sięgają do września 1992 r., kiedy to trzech niemieckich studentów matematyki i inżynier programista świeżo po dyplomie utworzyli firmę programistyczną zajmującą się również doradztwem w dziedzinie systemu UNIX. Dostrzegając potencjał systemu Linux, zespół postanowił zająć się dystrybucją systemów operacyjnych Linux i świadczeniem usług wsparcia.


Firma SUSE przedstawiła plany całorocznych obchodów dwudziestej rocznicy swego powstania, obejmujące szereg przedsięwzięć prezentujących historię i przyszłość firmy. SUSE - wieloletni dostawca korporacyjnych rozwiązań linuksowych - podczas odbywających się na całym świecie imprez przedstawi przełomowe wydarzenia ze swej historii oraz omówi plany rozwoju. Kulminacją serii imprez będzie SUSECon 2012, prestiżowe spotkanie klientów, partnerów i entuzjastów oprogramowania SUSE.


"Mamy wiele powodów do świętowania. SUSE jest dziś uznanym liderem rynku w kilku ważnych segmentach i ma wszelkie warunki, by wykorzystać wciąż rozwijający się rynek komercyjnego Linuksa i rozwiązań open source. Zamierzamy przedstawiać ludzi, wydarzenia i osiągnięcia techniczne, dzięki którym uzyskaliśmy dzisiejszą pozycję" - mówi Nils Brauckmann, prezes i dyrektor generalny SUSE.

SUSE planuje przygotowanie informacji i działań przedstawiających drogę, jaką firma przeszła od swoich początków w branży oprogramowania open source do partnerskiej współpracy z wiodącymi w świecie dostawcami oprogramowania, z którymi wspólnie dostarcza ekonomiczne, nowatorskie rozwiązania do obsługi infrastruktury IT.

Korzenie SUSE sięgają do września 1992 r., kiedy to trzech niemieckich studentów matematyki i inżynier programista świeżo po dyplomie utworzyli firmę programistyczną zajmującą się również doradztwem w dziedzinie systemu UNIX. Dostrzegając potencjał systemu Linux, zespół postanowił zająć się dystrybucją systemów operacyjnych Linux i świadczeniem usług wsparcia. Wybrano nazwę „S.u.S.E.” - skrót od niemieckich słów "Software- und System-Entwicklungsgesellschaft, opracowanie oprogramowania i systemów". Nazwę z czasem skrócono do postaci "SUSE".

W ciągu 20 lat działalności firma dopracowała się znacznych osiągnięć, spośród których można wymienić:

Współpraca
W swej historii firma SUSE współpracowała z licznymi ważnymi partnerami - wiele z tych związków przetrwało do dziś. W roku 1999 nawiązano współpracę z IBM, której efektem był szereg przyszłościowych projektów - między innymi wspólne przedsięwzięcie w celu przeniesienia kodu systemu Linux na komputery klasy mainframe. Rok później firma SUSE jako jedyny dostawca zaoferowała objęty pełnym wsparciem system operacyjny Linux klasy korporacyjnej dla komputerów mainframe firmy IBM. W tym samym czasie firma SUSE nawiązała współpracę z SAP LinuxLab, stając się w efekcie pierwszym dostawcą systemu Linux mającym tytuł "SAP Global Technology Partner".

Zawarta w 2006 roku  przełomowa umowa o współpracy biznesowej i technicznej z firmą Microsoft doprowadziła do uruchomienia wspólnego ośrodka badawczego, zajmującego się poprawą zgodności interoperacyjnej między systemami Linux i Microsoft Windows. Współpraca ta jest wciąż kontynuowana, zapewniając klientom maksimum korzyści przy minimum kosztów eksploatacji heterogenicznych środowisk informatycznych. SUSE współpracuje aktywnie z wieloma światowymi liderami branży informatycznej, takimi jak AMD, Dell Fujitsu, HP, Intel, Oracle i VMware, ułatwiając klientom rozwiązywanie złożonych problemów informatycznych.

Ważne produkty
W roku 1994 firma SUSE udostępniła swą pierwszą dystrybucję systemu Linux – S.u.S.E Linux 1.0. Kolejnym istotnym etapem było udostępnienie w 1996 r. S.u.S.E. Linux 4.2 - pierwszej wersji opracowanej całkowicie przez SUSE, a nie będącej adaptacją. W 2000 roku firma SUSE wprowadziła na rynek SUSE Linux Enterprise Server - serwerowy system operacyjny przeznaczony dla użytkowników korporacyjnych. Był to pierwszy globalnie dystrybuowany, objęty pełnym wsparciem linuksowy, serwerowy system operacyjny dla korporacyjnych środowisk produkcyjnych.  

Do innych ważnych produktów należą SUSE Studio - wprowadzone na rynek w roku 2009 cenione i nagradzane narzędzie do tworzenia urządzeń programowych i obrazów oprogramowania,  SUSE Manager - udostępnione w 2011 roku kompleksowe rozwiązanie do zarządzania serwerami linuksowymi i najnowsze rozwiązanie dla infrastruktury typu cloud, oparte na OpenStack.

Działania społecznościowe
Firma SUSE od dawna uczestniczy w licznych społecznościowych projektach open source. Jednym z największych i najważniejszych jest utworzony w roku 2005 projekt openSUSE. Objęte komercyjnym wsparciem oprogramowanie linuksowe SUSE było zawsze tworzone i dystrybuowane zgodnie z modelami i licencjami open source, jednak projekt openSUSE uczynił proces tworzenia jeszcze bardziej otwartym, zapewniając programistom i użytkownikom możliwość rozwijania i testowania zarówno wersji społecznościowych, jak i komercyjnych. 

Przedsiębiorstwo
W swej dwudziestoletniej historii firma SUSE przeszła dwie ważne zmiany własnościowe. Na początku roku 2004 firma SuSE Linux AG została kupiona przez firmę Novell Inc. Siedem lat później Novell utworzył z Attachmate holding The Attachmate Group, zaś SUSE stała się znów samodzielną jednostką, koncentrującą się na doskonałości technicznej, mądrym nowatorstwie i współpracy z klientami i partnerami.

Przez dwie dekady firma SUSE dostarczyła potężne rozwiązania linuksowe wielkiej rzeszy klientów, wśród których są firmy takie, jak Londyńska Giełda Papierów Wartościowych, BMW, Walgreen’s, SONY, Sesame Workshop i Office Depot. Oczywiście także wielu innych klientów z branż takich jak handel, przemysł, e-commerce czy nawet kontrola ruchu lotniczego powierzyło systemom SUSE Linux Enterprise realizację newralgicznych usług informatycznych.

"Będąc pionierami Linuksa, mamy bogatą historię. Jesteśmy dumni z przynależności do społeczności open source i naszego wkładu w rozwój Linuksa. Jubileusz dwudziestolecia daje okazję do refleksji nad naszą historią i podzielenia się wizją przyszłości. Możliwości, które dziś otwierają się przed SUSE, są ciekawsze niż kiedykolwiek. Może nawet ciekawsze niż 20 lat temu, gdy zakładaliśmy firmę" - mówi Hubert Mantel, założyciel SUSE.

Dla uczczenia swych osiągnięć z okresu 20 lat, firma SUSE zorganizuje na całym świecie serię imprez, w tym konferencję SUSECon 2012, która odbędzie się w dniach 18-21 września w hotelu Caribe Royale w Orlando na Florydzie.

Źródło: SUSE
Skomentuj na forum
 

Logowanie i rejestracja