Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat Enterprise Linux 6.1 i KVM z rekordem wydajności

Red HatRed Hat wydał kolejną wersję komercyjnej dystrybucji linuksa dla firm i instytucji - Red Hat Enterprise Linux (RHEL) - oznaczoną numerem 6.1, będącą platformą dla wdrożeń fizycznych, wirtualizacji i przetwarzania w chmurze (cloud computing). Poinformował przy okazji o rekordzie w benchmarku SPECvirt_sc2010.


Dwa miesiące intensywnych testów od publikacji wersji beta wystarczyły deweloperom na wprowadzanie ulepszeń i wydanie stabilnej wersji Red Hat Enterprise Linux 6.1, aktualizując wersję 6.0 z listopada ub. roku. Oprócz usprawnień związanych z wydajnością, nowa odsłona systemu zawiera kilka istotnych zmian.

Ulepszono wirtualizację, system plików, zarządzanie zasobami i wysoką dostępność (High Availability). Dodano między innymi dodatkowe możliwości konfiguracji magazynu danych z poprawkami w FCoE, Datacenter Bridging i  iSCSI offload.

W odniesieniu do wirtualizacji w RHEL 6.1 dodano Red Hat High Availability Add-On dla automatycznego przełączania awaryjnego dla maszyn wirtualnych pracujących pod kontrolą KVM, poprawiono opóźnienia bloku I/O i usprawniono dostęp do przestrzeni konfiguracyjnej PCI, dzięki czemu większa liczba urządzeń PCI może być przypisana do maszyn wirtualnych.

Zaimplementowano także technologię usług katalogowych oparta o wolne rozwiązanie FreeIPA (Identity, Policy, Audit) do zarządzania tożsamością, uwierzytelniania i pojedynczego logowania. RHEL 6.1 zawiera narzędzia programistyczne pozwalające na pisanie, debugowanie i wdrażanie aplikacje bez opuszczania środowiska graficznego, a także dodatki upraszczające wdrażanie systemów w sieciach korporacyjnych i środowiskach heterogenicznych.

Dodano nowe technologie, które umożliwiają płynne wdrożenia w sieciach korporacyjnych oraz ściślejszą integrację z systemami heterogenicznymi. Udostępniono wstępnie serwisy Red Hat Enterprise Identity (IPA), oparte o wolne rozwiązanie FreeIPA. 


Zintegrowano narzędzia programistyczne, które zapewniają możliwość pisania, debugowania, profilowania i wdrażania aplikacji bez potrzeby opuszczania środowiska graficznego. Poprawiono przetwarzanie ruchu sieciowego dla serwerów z wieloma procesorami, które są coraz powszechniejsze.

Nowa wersja systemu oferuje także wsparcie dla procesorów i chipsetów, których jeszcze nie ma na rynku, ale są intensywnie testowane i po premierze będą w pełni obsługiwane przez nową wersję dystrybucji Redhata.

Jak podaje producent RHEL 6.1 ustanawia nowe granice wydajności wirtualizacji (z dedykowanym sprzętem) przy użyciu hypervisora KVM.

Najnowszy system Red Hata z KVM uruchomiony na serwerze HP ProLiant BL620c G7 Blade (z procesorem Intel Xeon E7-2780 2.4GHz) ustanowił rekord wydajności wirtualizacji w benchmarku SPECvirt_sc2010, osiągając wynik 1820 @114 VMs (18.8 tiles). Wynik ten pokazuje 33 procentową przewagę nad najbliższym konkurentem.

 

Skomentiuj na forum

Czytaj również:

-> Open Virtualization Alliance

 

Logowanie i rejestracja