Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Aktualności

Wirtualizacja w telefonie

VMwarePrzed rokiem informowaliśmy o przejęciu Trango Virtual Processors przez VMware i rozpoczęciu prac nad hypervisorem dla telefonów. Czy hyperwizor w komórce jest potrzebny?

 

Podczas dwóch ostatnich konferencji VMworld (w Europie i USA), firma VMware zademonstrowała prototyp platformy wirtualizacyjnej (bazujący na smartfonie Nokia N800) z dwoma wirtualnymi maszynami, w tym jedna ze środowiskiem prywatnym/osobistym, a druga ze środowiskiem firmowym. Każda z maszyn uruchomiona wewnątrz telefonu miała własny system operacyjny (Microsoft CE 6.0 i Google Android 1.x) oraz własne odizolowane profile użytkownika.

Prezentowany prototyp hypervisora dla urządzeń mobilnych wymagał jedynie 128 MB RAM dla maszyny wirtualnej. Jednak wydaje się, że 128 MB to może być zbyt mało. Natomiast pamięć dwukrotnie większa (256 MB) wirtualnej maszynie powinna w zupełności wystarczyć.


Przed rokiem, jako główną korzyść wirtualizacji w telefonach komórkowych wymieniano ułatwienie prac programistycznych dzięki oddzieleniu warstwy aplikacji od sprzętu. Jednak nie ujawniono wówczas zbyt wiele szczegółów na temat Mobile Virtualization Platform (MVP).
 
Srinivas Krishnamurti, szef działu Mobile Phone Virtualisation w VMware przybliżył plany rozwoju i kierunki badań nad wirtualizacją w telefonach komórkowych. Obecnie, VMware dużą uwagę poświęca na zaprojektowanie wygodnego interfejsu, pozwalającego na łatwą pracę z dwiema wirtualnymi maszynami wewnątrz komórki.

Telefony coraz częściej stają się 'biurem' które mamy ze sobą pod ręka, niejednokrotnie zastępują komputery przenośne. Ważący kilkadziesiąt gramów smartfon, zawiera często bardzo ważne, strategiczne dla naszego biznesu informacje, jak kontakty biznesowe, dokumenty, poczta elektroniczna. Te dane wymagają szczególnie wysokiego poziomu bezpieczeństwa, a wirtualizacja ma pomóc go podnieść, miedzy innymi dzięki odizolowaniu aplikacji biznesowych od aplikacji prywatnych.

"Ważnym czynnikiem, który wpłynął na zainteresowanie wirtualizacją na telefonach komórkowych jest szybki wzrost sprzedaży smartfonów" - powiedział Srinivas Krishnamurti. Powołując się na dane firm Gartner i  IDC, mówił o 150 milionach sztuk sprzedanych na świecie w 2008 roku. Do roku 2014 liczba sprzedanych smartfonów ma wynosić 600 milionów, i przekroczyć dwa, trzy razy liczbę sprzedanych pecetów każdego roku.

Mniej entuzjastycznie do wirtualizacji w komórce podchodzi Zane Adam, szef działu odpowiedzialnego za badania w zakresie wirtualizacji w Microsoft. Zane Adam uważa, że klienci w dniu dzisiejszym nie potrzebują wirtualizacji w komórce gdyż nie czują potrzeby korzystania z kilku mobilnych systemów operacyjnych.

Mobilny hypervisor VMware (Mobile Virtualization Platform - MVP) powinien pojawić się na rynku nie szybciej niż w 2012 roku.

Źródło: Computerworld.au
Skomentuj na forum

Logowanie i rejestracja