Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Raport VMware: Polacy chcą więcej cyfrowej swobody w miejscu pracy
Raport VMware: Polacy chcą więcej cyfrowej swobody w miejscu pracy

Jak tworzyć silną markę pracodawcy, przyciągać do firmy najlepsze talenty i osiągać biznesowe wzrosty? To wyzwanie spędza sen z powiek menedżerom. Odpowiedź przynosi najnowszy raport firmy VMware. Wynika z niego, że firmy, które chętnie inwestują w rozwój cyfrowych doświadczeń pracowników znacznie ...

Czytaj więcej...

Sektor bankowy z nadzieją patrzy w chmury
Sektor bankowy z nadzieją patrzy w chmury

Jak szacuje IDC, w 2019 roku banki na całym świecie zainwestują ponad 20 mld dolarów w chmurę. Wdrożenie chmurowych systemów IT pozwala sektorowi finansowemu znaleźć odpowiedź na wiele problemów, takich jak rosnące koszty obsługi IT, presja konkurencyjna ze strony fintechów czy zagrożenia w ...

Czytaj więcej...

Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS
Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS

Pandemia COVID-19 wywarła presję na zespołach zajmujących się bezpieczeństwem IT, aby migrować do rozwiązań zarządzanych w chmurze. Agencja badawcza Forrester zwraca uwagę na znaczny wzrost zainteresowanie zabezpieczeniami punktów końcowych oferowanych w modelu SaaS.

Czytaj więcej...

Hakerzy polują na konta w chmurze
Hakerzy polują na konta w chmurze

Według Ponemon Institute zhakowane konta w chmurze kosztują firmy średnio 6,2 milionów rocznie. Dwie trzecie specjalistów od bezpieczeństwa uważa, że jest to bardzo poważne zagrożenie dla ich organizacji.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku

Certyfikacja jest doskonałym narzędziem rozwoju zawodowego. Większość decydentów IT twierdzi, że posiadanie pracownika z dodatkowymi umiejętnościami i wkładem wniesionym dzięki certyfikacji stanowi znaczną wartość ekonomiczną dla firmy. Koniec roku może stanowić doskonały impuls do zmian (również w obrębi...

Czytaj więcej...

Hornetsecurity przedstawia raport o cyberzagrożeniach
Hornetsecurity przedstawia raport o cyberzagrożeniach

Hornetsecurity, dostawca rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa poczty e-mail i tworzeni kopii zapasowych platformy Microsoft 365, opublikował raport Cyber Threat Report 2021/2022, w którym zawarto szczegółowe informacje na temat aktualnej sytuacji cyberzagrożeń ze szczególnym naciskiem na komunikację ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fujitsu wprowadza na polski rynek usługę Pay As You Go

Cloud Pay As You GoFujitsu rozbudowuje swoją ofertę o nowe, elastyczne rozwiązanie kompletnego centrum danych w modelu usługowym. Polskie firmy i instytucje będą mogły skorzystać z platformy Datacenter HCI (hyper converged infrastructure) do budowy infrastruktury centrum, chmury prywatnej lub hybrydowej w oparciu o unikalny na polskim rynku model „płać za to, co wykorzystujesz”.

Bazując na uwarunkowaniach, w jakich funkcjonują małe, średnie oraz duże przedsiębiorstwa w Polsce oraz wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, Fujitsu wprowadza do swojej oferty usługę, która pozwala w elastyczny sposób tworzyć bezpieczną infrastrukturę centrum danych.

Rozwiązanie łączy ze sobą tradycyjny model instalacji sprzętu we własnym centrum danych, korzystania ze wsparcia serwisowego producenta, używania nowoczesnego oprogramowania do wirtualizacji z jednoczesnym zastosowaniem elastycznego modelu finansowego - płacisz za to, co wykorzystujesz. Dzięki takiemu podejściu, klienci będą mogli korzystać z rozwiązania, mając pełną kontrolę nad swoimi danymi, bez udostępniania danych podmiotom trzecim, ale przy zapewnieniu odpowiedniego bezpieczeństwa. Rozwiązanie jest skalowalne pod konkretne potrzeby danej organizacji.

Fujitsu Pay As You Go

Tab. 1 - Porównanie modelu tradycyjnego do Pay As You Go

Nowa usługa w ofercie Fujitsu składa się z dwóch podstawowych elementów:
• w pełni funkcjonalnego, kompletnego i nowoczesnego Data Center Fujitsu, które stanowi platformę IT, bazującą na serwerach x86, i oferuje odpowiednią moc obliczeniową oraz pamięć masową potrzebną do efektywnego działania,
• kompletnego oprogramowania do wirtualizacji zasobów dyskowych oraz serwerów.

Fujitsu oferuje przez cały okres korzystania z usługi platformę, którą w każdej chwili można elastycznie rozbudować o dodatkowe elementy takie jak moc obliczeniowa, pamięć, przestrzeń dyskowa dostosowując tym samym pojemność rozwiązania data center do aktualnych potrzeb biznesowych. W ramach rozliczeń, klient płaci miesięczną opłatę stałą oraz opłatę zmienną za wykorzystane oprogramowanie do wirtualizacji systemów i przestrzeni dyskowej.  Opłata zmienna jest związana jedynie z rzeczywistym wykorzystaniem zasobów, które kalkulowane jest automatycznie z dokładnością do jednej godziny pracy maszyny wirtualnej lub zajętości przestrzeni dyskowej.

Dzięki elastycznej usłudze, polskie firmy mogą płacić jedynie za zasoby, które faktycznie wykorzystują w danym miesiącu. Nie ma konieczności ponoszenia wysokich kosztów zakupu infrastruktury i niezbędnego oprogramowania, które, jak pokazują badania, często jest przewymiarowane i nie jest wykorzystywane zgodnie z założeniami w 100%, podnosząc całkowite koszty utrzymania rozwiązania (TCO). Formuła „płać za to, co wykorzystujesz” zasadniczo zmienia podejście do wydatków na IT - zamiast kupować na własność rozwiązanie data center firmy mogą korzystać z platformy w nowej, elastycznej formule.

Fujitsu Pay As You Go

Rys. 1 - Miesięczna opłata uzależniona od wykorzystania zasobów

Przedsiębiorstwa, które zdecydują się skorzystać z nowej usługi Fujitsu mogą liczyć na pełne wsparcie ekspertów firmy oraz współpracujących z nią partnerów. Eksperci pomogą przygotować odpowiednią konfigurację sprzętu i oprogramowania, dopasowaną do potrzeb danej firmy.

Wsparcie konsultingowe i techniczne jest zapewniane przez cały okres wykorzystywania elastycznej infrastruktury IT bazującej na rozwiązaniach Fujitsu, VMware, Nutanix oraz Microsoft. Ponadto usługę można rozbudować o dodatkowe opcje tj. backup, kolokację czy migrację do chmury publicznej. To wszystko w ramach jednej, spójnej usługi rozliczanej w cyklu miesięcznym.

Nowe rozwiązanie Fujitsu skonstruowane w odpowiedzi na potrzeby polskich przedsiębiorstw już jest dostępne na rynku. Organizacje zainteresowane skorzystaniem z formuły opisanej usługi mogą uzyskać więcej informacji na ten temat u partnerów handlowych Fujitsu.

Partnerzy, którzy chcieliby rozszerzyć portfolio oferowanych rozwiązań Fujitsu o nową, elastyczną usługę mogą liczyć na pełne wsparcie ekspertów firmy. Nowe rozwiązanie może jedynie znaleźć się w ofercie autoryzowanych partnerów handlowych Fujitsu.

Fujitsu Pay As You Go

Źródło: Fujitsu

Logowanie i rejestracja