Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Hakerzy polują na konta w chmurze
Hakerzy polują na konta w chmurze

Według Ponemon Institute zhakowane konta w chmurze kosztują firmy średnio 6,2 milionów rocznie. Dwie trzecie specjalistów od bezpieczeństwa uważa, że jest to bardzo poważne zagrożenie dla ich organizacji.

Czytaj więcej...

400 miliardów dolarów przychodów z chmury publicznej
400 miliardów dolarów przychodów z chmury publicznej

Analitycy IDC opublikowali raport o globalnym rynku usług chmurowych w modelach PaaS (platforma jako usługa) i IaaS (infrastruktura jako usługa). Rynek rozwiązań PaaS i IaaS w latach 2021-2025 ma rosnąć w tempie nawet 28,8% rok do roku, co przełoży się na znaczące przychody dla dostawców usług. Mają one wynieść ...

Czytaj więcej...

Jak kraje UE korzystają z chmury? - Polska nadal sceptyczna
Jak kraje UE korzystają z chmury? - Polska nadal sceptyczna

Europejskie firmy chętnie wybierają rozwiązania chmurowe do swoich systemów IT. Przodują w tym Włosi i Brytyjczycy. Z drugiej strony polscy przedsiębiorcy nadal deklarują brak zaufania do tego typu rozwiązań, choć cloud computing może przynieść im znaczące korzyści zarówno w obszarze bezpieczeństwa, jak i...

Czytaj więcej...

Sektor bankowy z nadzieją patrzy w chmury
Sektor bankowy z nadzieją patrzy w chmury

Jak szacuje IDC, w 2019 roku banki na całym świecie zainwestują ponad 20 mld dolarów w chmurę. Wdrożenie chmurowych systemów IT pozwala sektorowi finansowemu znaleźć odpowiedź na wiele problemów, takich jak rosnące koszty obsługi IT, presja konkurencyjna ze strony fintechów czy zagrożenia w ...

Czytaj więcej...

Veeam Data Protection Report 2021
Veeam Data Protection Report 2021

Jak wynika z raportu firmy Veeam na temat ochrony danych w 2021 roku (Veeam Data Protection Report 2021), problemy z ochroną danych utrudniają transformację cyfrową przedsiębiorstwom na całym świecie. Tworzenie kopii zapasowych kończy się niepowodzeniem w 58% przypadków, co oznacza, że dane pozostają bez ochrony...

Czytaj więcej...

Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS
Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS

Pandemia COVID-19 wywarła presję na zespołach zajmujących się bezpieczeństwem IT, aby migrować do rozwiązań zarządzanych w chmurze. Agencja badawcza Forrester zwraca uwagę na znaczny wzrost zainteresowanie zabezpieczeniami punktów końcowych oferowanych w modelu SaaS.

Czytaj więcej...

Aktualności

Azure IaaS - przewodnik administratora

azure iaas ebook altaroWielu administratorów systemu przez całą swoją karierę pracowało z infrastrukturą lokalną, więc przejście do środowiska cloud może przysporzyć im wielu problemów. Jednak przejście na platformę Azure wcale nie musi być trudne. Altaro udostępnia bezpłatny eBook, autorstwa Paula Schnakenberga, doświadczonego konsultanta IT i certyfikowanego trenera Microsoft, dzięki któremu budowa, konfiguracja i utrzymanie wydajnego środowiska Azure IaaS nie będzie stanowiło dla Ciebie problemu.

Autor opisuje poszczególne elementy infrastruktury chmurowej Azure od podstaw, wyjaśniając kluczowe terminy i funkcje, które musisz poznać na starcie. W dalszym etapie omawia proces migracji, a następnie wyjaśnia codzienne prace konserwacyjne i najlepsze praktyki, przechodząc do bardziej zaawansowanych funkcji.

Aby wynieść najwięcej korzyści z lektury tego eBooka, zaleca się wykonywanie samouczków krok po kroku z wykorzystaniem własnej subskrypcji Microsoft Azure. Jeśli nie masz obecnie dostępu, w eBooku wyjaśniono, jak skonfigurować bezpłatny 30-dniowy okres próbny wraz z zasobami platformy Azure wartymi 200 USD i 12-miesięcznym bezpłatnym okresem na część usług!

Altaro konsekwentnie dostarcza wysokiej jakości eBooki, które są pełne cennych wskazówek dla specjalistów IT, a ten najnowszy eBook nie jest wyjątkiem. Jeśli obecnie korzystasz z usługi Azure IaaS lub planujesz z niej korzystać, jest to świetna okazja, by bezpłatnie poszerzyć swoją wiedzę. Nie możesz tego przegapić.

Pobierz bezpłatny eBook już dziś!

Logowanie i rejestracja