Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
ebook Altaro - The Backup Bible Complete Edition

Sektor bankowy z nadzieją patrzy w chmury
Sektor bankowy z nadzieją patrzy w chmury

Jak szacuje IDC, w 2019 roku banki na całym świecie zainwestują ponad 20 mld dolarów w chmurę. Wdrożenie chmurowych systemów IT pozwala sektorowi finansowemu znaleźć odpowiedź na wiele problemów, takich jak rosnące koszty obsługi IT, presja konkurencyjna ze strony fintechów czy zagrożenia w ...

Czytaj więcej...

Raport VMware: Polacy chcą więcej cyfrowej swobody w miejscu pracy
Raport VMware: Polacy chcą więcej cyfrowej swobody w miejscu pracy

Jak tworzyć silną markę pracodawcy, przyciągać do firmy najlepsze talenty i osiągać biznesowe wzrosty? To wyzwanie spędza sen z powiek menedżerom. Odpowiedź przynosi najnowszy raport firmy VMware. Wynika z niego, że firmy, które chętnie inwestują w rozwój cyfrowych doświadczeń pracowników znacznie ...

Czytaj więcej...

Hakerzy polują na konta w chmurze
Hakerzy polują na konta w chmurze

Według Ponemon Institute zhakowane konta w chmurze kosztują firmy średnio 6,2 milionów rocznie. Dwie trzecie specjalistów od bezpieczeństwa uważa, że jest to bardzo poważne zagrożenie dla ich organizacji.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku

Certyfikacja jest doskonałym narzędziem rozwoju zawodowego. Większość decydentów IT twierdzi, że posiadanie pracownika z dodatkowymi umiejętnościami i wkładem wniesionym dzięki certyfikacji stanowi znaczną wartość ekonomiczną dla firmy. Koniec roku może stanowić doskonały impuls do zmian (również w obrębi...

Czytaj więcej...

Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS
Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS

Pandemia COVID-19 wywarła presję na zespołach zajmujących się bezpieczeństwem IT, aby migrować do rozwiązań zarządzanych w chmurze. Agencja badawcza Forrester zwraca uwagę na znaczny wzrost zainteresowanie zabezpieczeniami punktów końcowych oferowanych w modelu SaaS.

Czytaj więcej...

Hornetsecurity przedstawia raport o cyberzagrożeniach
Hornetsecurity przedstawia raport o cyberzagrożeniach

Hornetsecurity, dostawca rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa poczty e-mail i tworzeni kopii zapasowych platformy Microsoft 365, opublikował raport Cyber Threat Report 2021/2022, w którym zawarto szczegółowe informacje na temat aktualnej sytuacji cyberzagrożeń ze szczególnym naciskiem na komunikację ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS

Cloud SaaS SecurityPandemia COVID-19 wywarła presję na zespołach zajmujących się bezpieczeństwem IT, aby migrować do rozwiązań zarządzanych w chmurze. Agencja badawcza Forrester zwraca uwagę na znaczny wzrost zainteresowanie zabezpieczeniami punktów końcowych oferowanych w modelu SaaS.

Analitycy Forrestera przyznają, że funkcjonalność produktów bezpieczeństwa chroniących urządzenia końcowe dostarczanych w modelu tradycyjnym oraz chmurowym jest niemal tożsama. To sprawia, że firmy szybciej niż kiedykolwiek podejmują decyzję o migracji do wersji SaaS. Firmy oraz instytucje przywiązują coraz większą wagę do zabezpieczeń punktów końcowych ze względu na rosnącą liczbę pracowników zdalnych i masowy przepływ danych z data center połączonych z sieciami przedsiębiorstw do urządzeń brzegowych. Forrester zachęca klientów, aby poszukiwać dostawców SaaS spełniających trzy podstawowe kryteria. Pierwszym jest umiejętność dostosowywania się do dynamicznych zmian zachodzących na rynku. Usługodawcy muszą wprowadzać innowacje w miarę pojawiania się nowych zagrożeń i presji wywieranej przez przedsiębiorców.

Nie mniej ważną rolę odgrywa efektywność, która powinna być potwierdzona poprzez ciągły udział w testach laboratoryjnych, takich jak MITER ATT & CK oraz AV-Comparatives Endpoint Prevention and Response Test. Kupujący powinni również szukać dojrzałych platform SaaS o zasięgu globalnym i bazujących na architekturze agentów. Trzeba też mieć na uwadze iż punkty końcowe nie działają w próżni. Dlatego też należy brać pod uwagę wieloaspektowy charakter wielu ataków. Innowacyjni dostawcy zapewniają integrację z innymi warstwami zabezpieczeń np. bezpieczeństwem w chmurze, ochroną sieci oraz zarządzaniem identyfikacją i dostępem. Nabywcy powinni szukać dostawców zabezpieczeń punktów końcowych, którzy obsługują funkcje i integracje rozszerzonego wykrywania i reagowania (XDR), a także zasady zgodne z zerowym zaufaniem.

Forrester wskazał też na 12 wyróżniających się dostawców rozwiązań do zabezpieczeń punktów końcowych w modelu usługowym. W tym gronie znaleźli się Bitdefender, BlackBerry, Cisco, CrowdStrike, McAfee, Microsoft, Palo Alto Networks, SentinelOne, Sophos, Symantec, Trend Micro i VMware.

Analitycy Forrestera pozytywnie ocenili usługę Bitdefendera, wskazując na szerokie możliwości w zakresie ochrony przed złośliwym oprogramowaniem i exploitami, potwierdzone testami stron trzecich i dostarczonymi przez klientów ocenami skuteczności. Rozbudowany ekosystem partnerów Bitdefender wykorzystuje dane telemetryczne zebrane z różnych źródeł konsumenckich i korporacyjnych. Ponadto wykrywa zagrożenia w różnych typach ataków i środowisk. Firma jednocześnie angażuje się w badania (np. wysiłki standaryzacji kryptografii postkwantowej). Bitdefender ze swoim zasięgiem sprzedaży i wsparcia na całym świecie jest atrakcyjną opcją dla małych i dużych globalnych przedsiębiorstw poszukujących łatwego w zarządzaniu rozwiązania z niewielkimi wymaganiami dotyczącymi personelu.

Źródło: Bitdefender

Logowanie i rejestracja