Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Sektor bankowy z nadzieją patrzy w chmury
Sektor bankowy z nadzieją patrzy w chmury

Jak szacuje IDC, w 2019 roku banki na całym świecie zainwestują ponad 20 mld dolarów w chmurę. Wdrożenie chmurowych systemów IT pozwala sektorowi finansowemu znaleźć odpowiedź na wiele problemów, takich jak rosnące koszty obsługi IT, presja konkurencyjna ze strony fintechów czy zagrożenia w ...

Czytaj więcej...

Hornetsecurity przedstawia raport o cyberzagrożeniach
Hornetsecurity przedstawia raport o cyberzagrożeniach

Hornetsecurity, dostawca rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa poczty e-mail i tworzeni kopii zapasowych platformy Microsoft 365, opublikował raport Cyber Threat Report 2021/2022, w którym zawarto szczegółowe informacje na temat aktualnej sytuacji cyberzagrożeń ze szczególnym naciskiem na komunikację ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku

Certyfikacja jest doskonałym narzędziem rozwoju zawodowego. Większość decydentów IT twierdzi, że posiadanie pracownika z dodatkowymi umiejętnościami i wkładem wniesionym dzięki certyfikacji stanowi znaczną wartość ekonomiczną dla firmy. Koniec roku może stanowić doskonały impuls do zmian (również w obrębi...

Czytaj więcej...

Raport VMware: Polacy chcą więcej cyfrowej swobody w miejscu pracy
Raport VMware: Polacy chcą więcej cyfrowej swobody w miejscu pracy

Jak tworzyć silną markę pracodawcy, przyciągać do firmy najlepsze talenty i osiągać biznesowe wzrosty? To wyzwanie spędza sen z powiek menedżerom. Odpowiedź przynosi najnowszy raport firmy VMware. Wynika z niego, że firmy, które chętnie inwestują w rozwój cyfrowych doświadczeń pracowników znacznie ...

Czytaj więcej...

Hakerzy polują na konta w chmurze
Hakerzy polują na konta w chmurze

Według Ponemon Institute zhakowane konta w chmurze kosztują firmy średnio 6,2 milionów rocznie. Dwie trzecie specjalistów od bezpieczeństwa uważa, że jest to bardzo poważne zagrożenie dla ich organizacji.

Czytaj więcej...

Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS
Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS

Pandemia COVID-19 wywarła presję na zespołach zajmujących się bezpieczeństwem IT, aby migrować do rozwiązań zarządzanych w chmurze. Agencja badawcza Forrester zwraca uwagę na znaczny wzrost zainteresowanie zabezpieczeniami punktów końcowych oferowanych w modelu SaaS.

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowa odsłona Veeam Backup&Replication - V11a

Veeam Backup and ReplicationVeeam Software, lider w dziedzinie tworzenia kopii zapasowych, odzyskiwania i zarządzania danymi, ogłosił dziś nową aktualizację swojego flagowego produktu Veeam Backup & Replication. Obok tego firma pokazała także liczne aktualizacje portfolio swoich produktów, które zapewniają rozszerzone funkcje cloud-native. Veeam Backup & Replication v11a jest następcą wersji V11 wydanej w I kw. 2021 r. To najbardziej zaawansowane rozwiązanie do ochrony danych w chmurze, środowiskach wirtualnych, fizycznych, SaaS i Kubernetes zostało pobrane już ponad 300000 razy od momentu premiery.

Veeam kontynuuje innowacje i rozwój, koncentrując się na rozbudowie Veeam Backup & Replication v11a. Firma rozszerza swoją platformę, zwiększając tym samym jej wartość dla klientów przenoszących się do chmury, m.in. o rozszerzoną natywną ochronę dla AWS, Microsoft Azure i Google Cloud Platform, integrację repozytorium kopii zapasowych Veeam z Kubernetes oraz scentralizowane zarządzanie ochroną IBM AIX i Oracle Solaris. Veeam Backup & Replication v11a zapewnia jeszcze większą obsługę platform, w tym Microsoft Windows Server 2022, a także szersze możliwości, które pomagają zapewnić ochronę danych bez względu na ich lokalizację. Wreszcie, udoskonalona funkcja Continuous Data Protection (CDP) zapewnia lepszą obsługę VMware VSAN i VMware Virtual Volumes (vVOLs), umożliwiając dostosowanie jej do celów RPO, RTO i SLA za pomocą jednego zintegrowanego rozwiązania, niezależnie od wykorzystywanej technologii podstawowej pamięci masowej.

"Chmura nie jest 'nowością' dla większości organizacji" - powiedział Danny Allan, CTO i SVP, Product Strategy w Veeam. "Według naszego ostatniego raportu Veeam Cloud Protection Trends Report , ponad 40% organizacji korzysta z usług produkcyjnych w chmurze od przynajmniej 24 miesięcy. Dane się przemieszczają, platformy IT się zmieniają, a Veeam nieustannie ewoluuje, aby wspierać te ruchy i dostarczać najprostsze, najbardziej elastyczne, niezawodne i wydajne rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych. Nasze najnowsze aktualizacje i udoskonalenia produktów jeszcze bardziej ułatwią ponad 400000 naszych klientów ochronę i odzyskiwanie danych oraz zarządzanie nimi niezależnie od tego, gdzie się znajdują".

Natywne funkcje chmurowe dla AWS, Microsoft Azure i Google Cloud Platform
Veeam zapewnia natywną obsługę wiodących chmur publicznych - AWS, Microsoft Azure i Google Cloud - w ramach jednej platformy dla środowisk hybrydowych/wielochmurowych, zapewniając tym samym niezrównany wybór i prostotę podczas korzystania z usług jednego lub kilku dostawców. Nowe funkcje i możliwości rozwiązania Veeam Backup & Replication v11a (oraz każdej oddzielnej oferty dostosowanej do chmury) pozwalają firmom przyspieszyć wdrażanie chmury, zapewniając niezawodne zabezpieczenie danych, ich ochronę i zarządzanie nimi z poziomu jednej konsoli.

• Natywna ochrona dodatkowych usług: Pozwala rozszerzyć natywne tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwania danych na systemy Amazon Elastic File System (Amazon EFS) i bazy danych Microsoft Azure SQL. Automatyzacja oparta na politykach ułatwia zarządzanie i eliminuje skrypty, a szybkie i elastyczne odzyskiwanie pozwala organizacjom działać 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.
• Niższy koszt pamięci masowej do archiwizacji: Veeam pozwala osiągnąć cele długoterminowej retencji dla kopii zapasowych w chmurze w ramach założonego budżetu. Nowe wsparcie dla Amazon Simple Storage Service (Amazon S3) Glacier, S3 Glacier Deep Archive, Microsoft Azure Archive Storage i Google Cloud Archive pozwala obniżyć koszty archiwizacji danych nawet 50-krotnie.
• Większe bezpieczeństwo i kontrola: Nowe usprawnienia pozwalają zabezpieczać zaszyfrowane dane kopii zapasowych przed oprogramowaniem ransomware i innymi cyberzagrożeniami. Integracja z usługą AWS Key Management Service (KMS) i Azure Key Vault, a także nowa funkcjonalność RBAC, zwiększa bezpieczeństwo dzięki usprawnionej kontroli nad uprawnieniami dostępu.
• Jedna platforma z nieograniczonymi możliwościami: Veeam pozwala na centralizację tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych na platformach AWS, Microsoft Azure i Google Cloud Platform w ramach jednej, łatwej w obsłudze konsoli. Bezpośrednie przywracanie każdej kopii zapasowej Veeam do systemów AWS i Azure teraz możliwe jest także do chmury Google, co zapewnia nieograniczoną mobilność w chmurze.

Integracja Kasten by Veeam K10 z repozytoriami kopii zapasowych Veeam
Klienci korporacyjni korzystają z elastyczności i możliwości kontenerów, jednak zapewnienie kopii zapasowych, odzyskiwania danych i wglądu w kopie zapasowe kontenerów jest często wyzwaniem ze względu na fragmentaryczne rozwiązania. Dzięki nowej integracji, udostępnionej jako część rozwiązania Veeam Backup & Replication v11a, klienci K10 i Veeam będą mogli wykorzystać istniejące inwestycje w infrastrukturę kopii zapasowych. Rozwiązanie Kasten K10 v4.5 będzie mogło kierować kopie zapasowe klastrów Kubernetes wykorzystujących woluminy trwałe VMware do repozytorium Veeam Backup & Replication, gdzie można zarządzać ich cyklem życia oraz wykorzystywać dodatkowe funkcje i możliwości Veeam.

Wsparcie dla tworzenia kopii zapasowych dla Red Hat Virtualization (RHV)
Rozwiązanie Veeam Backup & Replication v11a, obsługujące czwarty hiperwizor we wspieranej publicznej wersji beta, oferuje niezawodne, zintegrowane tworzenie kopii zapasowych dla Red Hat Virtualization (RHV), dzięki czemu klienci mogą tworzyć wydajne kopie zapasowe maszyn wirtualnych RHV z wykorzystaniem natywnego śledzenia bloków zmian i być przygotowani na każdą awarię. Dzięki szybkiemu odzyskiwaniu maszyn wirtualnych RHV klienci Veeam mogą pewnie realizować cele związane z odzyskiwaniem, korzystając z elastycznego rozwiązania natywnie zintegrowanego z RHV.

Natychmiastowe odzyskiwanie danych na Nutanix AHV
Dzięki nowemu rozwiązaniu Veeam Backup for Nutanix AHV v3 firma Veeam rozszerza opatentowaną funkcję natychmiastowego odzyskiwania na kolejne hiperwizory. Klienci mogą teraz błyskawicznie odzyskiwać kopie zapasowe na poziomie obrazu utworzone za pomocą dowolnego produktu Veeam na maszynę wirtualną Nutanix AHV w celu natychmiastowego odtworzenia po awarii dowolnego obciążenia - chmurowego, wirtualnego i fizycznego. Ta funkcjonalność wymaga Nutanix AHV 6.0 lub nowszej wersji.

Agenci Veeam dla systemów Microsoft Windows, IBM AIX i Oracle Solaris
Firma Veeam kontynuuje postęp w dziedzinie tworzenia kopii zapasowych serwerów, oferując obsługę dodatkowych platform oraz dodając funkcjonalności, które pozwalają ograniczyć czynności związane z ich wdrażaniem i zarządzaniem. Dzięki obsłudze systemów Windows 10 21H1 i Windows Server 2022 klienci mogą korzystać z najnowszych wersji serwerowych i klienckich systemów operacyjnych firmy Microsoft, mając pewność, że ich dane mogą być zarówno backupowane, jak i odzyskiwane. Nowe zautomatyzowane grupy ochrony pozwalają klientom uniknąć scenariuszy utraty danych w przypadku nowych zasobów IBM AIX i Oracle Solaris dodanych do centrum danych.

Możliwości Veeam ONE v11a
Rozwiązanie Veeam ONE v11a, będące głównym narzędziem do monitorowania i analizowania dla Veeam Backup & Replication, zapewnia teraz głębszy wgląd w ochronę danych, ze szczególnym uwzględnieniem chmury, bezpieczeństwa i funkcji korporacyjnych. Nowa obsługa Veeam Backup for Google Cloud Platform dostarcza alarmy i raporty ułatwiające śledzenie i mierzenie skuteczności kopii zapasowych w chmurze, a także daje wgląd na niezmienność danych, co dodatkowo pomaga w ograniczaniu szkodliwych działań cyberzagrożeń. Klienci korporacyjni mogą teraz w pełni korzystać z ulepszonego raportowania zapewniającego zaawansowane widoki oraz kompleksowe monitorowanie i raportowanie za pomocą agentów Veeam dla systemów IBM AIX i Oracle Solaris, którymi można teraz zarządzać centralnie za pomocą rozwiązania Veeam Backup & Replication v11a.

Veeam Service Provider Console v6
Firma Veeam, która powstała w oparciu o model freemium, od 15 lat oferuje swoim klientom i partnerom bezpłatne produkty. Nowa konsola Veeam Service Provider Console v6 kontynuuje tę tradycję jako BEZPŁATNY produkt, który zapewnia dostawcom usług w chmurze i usług zarządzanych możliwość oferowania klientom usług BaaS i DRaaS opartych na rozwiązaniach Veeam za pośrednictwem scentralizowanej konsoli internetowej. Konsola V6 oferuje dostawcom usług głębsze integracje, które zwiększają ich wydajność, w tym integrację VCSP Pulse, która znacznie upraszcza zarządzanie licencjami i przyjmowanie klientów, a także obsługę Veeam ONE™ oraz nadchodzącą obsługę Veeam Backup for Microsoft Office 365.

Trwa rejestracja na wydarzenie VeeamON 2021 Update, które odbędzie się 13 października (region AMERS) i 14 października (region APJ / EMEA). To BEZPŁATNE, dwugodzinne wydarzenie będzie obejmować sesje, demonstracje produktów i ciekawostki dla klientów dotyczące nowych wersji produktów. Następnie odbędą się dodatkowe dwie godziny sesji bonusowych przeznaczonych dla społeczności partnerów Veeam. Zarejestruj się BEZPŁATNIE tutaj: https://www.veeam.com/veeamon/register.

Rozwiązanie Veeam Backup & Replication v11a jest już dostępne we wczesnej wersji, a do końca października będzie szeroko dostępne. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.veeam.com.

Źródło: Veeam Software

Logowanie i rejestracja