Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
ebook Altaro - The Backup Bible Complete Edition

Hakerzy polują na konta w chmurze
Hakerzy polują na konta w chmurze

Według Ponemon Institute zhakowane konta w chmurze kosztują firmy średnio 6,2 milionów rocznie. Dwie trzecie specjalistów od bezpieczeństwa uważa, że jest to bardzo poważne zagrożenie dla ich organizacji.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku

Certyfikacja jest doskonałym narzędziem rozwoju zawodowego. Większość decydentów IT twierdzi, że posiadanie pracownika z dodatkowymi umiejętnościami i wkładem wniesionym dzięki certyfikacji stanowi znaczną wartość ekonomiczną dla firmy. Koniec roku może stanowić doskonały impuls do zmian (również w obrębi...

Czytaj więcej...

Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS
Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS

Pandemia COVID-19 wywarła presję na zespołach zajmujących się bezpieczeństwem IT, aby migrować do rozwiązań zarządzanych w chmurze. Agencja badawcza Forrester zwraca uwagę na znaczny wzrost zainteresowanie zabezpieczeniami punktów końcowych oferowanych w modelu SaaS.

Czytaj więcej...

Sektor bankowy z nadzieją patrzy w chmury
Sektor bankowy z nadzieją patrzy w chmury

Jak szacuje IDC, w 2019 roku banki na całym świecie zainwestują ponad 20 mld dolarów w chmurę. Wdrożenie chmurowych systemów IT pozwala sektorowi finansowemu znaleźć odpowiedź na wiele problemów, takich jak rosnące koszty obsługi IT, presja konkurencyjna ze strony fintechów czy zagrożenia w ...

Czytaj więcej...

Hornetsecurity przedstawia raport o cyberzagrożeniach
Hornetsecurity przedstawia raport o cyberzagrożeniach

Hornetsecurity, dostawca rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa poczty e-mail i tworzeni kopii zapasowych platformy Microsoft 365, opublikował raport Cyber Threat Report 2021/2022, w którym zawarto szczegółowe informacje na temat aktualnej sytuacji cyberzagrożeń ze szczególnym naciskiem na komunikację ...

Czytaj więcej...

Raport VMware: Polacy chcą więcej cyfrowej swobody w miejscu pracy
Raport VMware: Polacy chcą więcej cyfrowej swobody w miejscu pracy

Jak tworzyć silną markę pracodawcy, przyciągać do firmy najlepsze talenty i osiągać biznesowe wzrosty? To wyzwanie spędza sen z powiek menedżerom. Odpowiedź przynosi najnowszy raport firmy VMware. Wynika z niego, że firmy, które chętnie inwestują w rozwój cyfrowych doświadczeń pracowników znacznie ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Inteligentne usługi Commvault związane z danymi na AWS Marketplace

Dane OchronaFirma Commvault poinformowała o udostępnieniu Commvault Backup & Recovery oraz Commvault Professional Services w AWS Marketplace. To sklep internetowy, który ułatwia klientom wyszukiwanie, testowanie, zakup i wdrażanie oprogramowania w środowiskach AWS.

Firma Commvault nieustannie wprowadza innowacje w procesie dostarczania klientom czołowej w branży technologii, by pomóc im stawiać czoła wyzwaniom cyfrowej transformacji. Do tego celu stosuje rozwiązania chroniące dane niezależnie od miejsca - w chmurze, w lokalnym datacenter, czy w modelu hybrydowym.

Stephen Orban, dyrektor generalny AWS Marketplace i działu Control Services, poruszył ten temat podczas sesji inauguracyjnej w czasie Commvault Connections21. To globalne wydarzenie firmy Commvault odbyło się 28 października i koncentrowało się na wspieraniu profesjonalistów z branży informatycznej (IT) w unowocześnianiu środowiska ochrony danych, bardziej efektywnym zarządzaniu danymi i ograniczaniu ryzyka.

Dostępność Commvault Backup & Recovery w AWS Marketplace (wraz z opcjonalnymi dodatkami Commvault Disaster Recovery i pakietami usług Commvault Professional Services) zwiększyła zasięg najlepszych w branży rozwiązań firmy Commvault do backupu i odtwarzania danych. Zapewnia klientom AWS prostą, skalowalną i bezpieczną ochronę danych klasy korporacyjnej w nieskończonej skali oraz szybkie odzyskiwanie dowolnych obciążeń/aplikacji.

Commvault i AWS mają już wielu wspólnych klientów. Dzięki AWS Marketplace klienci otrzymują dodatkową elastyczność i możliwość wyboru, by efektywnie zarządzać krytycznymi danymi - zarówno w chmurze, jak i w lokalnych datacenter - chronić dane przed zagrożeniami, takimi jak ransomware, i odzyskiwać je, a także korzystać z inteligentnej automatyzacji w celu optymalizowania wydajności i zmniejszania kosztów.

Korzystanie z rozwiązań firmy Commvault do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych w połączeniu z AWS to dla nas idealna kombinacja - mówi Benjamin Roper, specjalista ds. tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych w firmie Parsons Corporation. Czujemy się bezpiecznie, wiedząc, że nasze dane są chronione przez dwie najlepsze firmy w branży, co jednocześnie łączy się z oszczędnością kosztów i skalowalnością, niezbędnymi do rozwoju naszej działalności.

"Niezwykle ważne jest, by zapewnić klientom korporacyjnym szybkość, skalowalność i bezpieczeństwo niezbędne do tworzenia kopii zapasowych, ochrony i odzyskiwania danych, zarówno w chmurze, jak i poza nią. Wprowadzając nasze produkty Backup & Recovery, Disaster Recovery oraz Professional Services do AWS Marketplace, zapewniamy klientom AWS godne zaufania rozwiązania do zarządzania danymi, które w natywny sposób wspierają usługi AWS. Dzięki temu ochrona i przechowywanie danych stają się tak łatwe, jak to tylko możliwe" - wyjaśnia John Tavares, wiceprezes działu Worldwide Channels & Alliances w firmie Commvault.

"W miarę jak organizacje kontynuują transformację cyfrową i przechodzą do chmury, zapewnienie skalowalności i ochrony aplikacji/obciążeń na jak najwcześniejszym etapie jest krytyczne" - dodaje Stephen Orban. "Cieszymy się, że możemy powitać Commvault Backup & Recovery w sklepie AWS Marketplace, a także z tego, że nasi klienci skorzystają z rozwiązań Commvault do ochrony danych".

Źródło: Commvault

Logowanie i rejestracja