Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat Enterprise Linux 8.5 dostępny!

RHEL 8.5Red Hat poinformował o dostępności Red Hat Enterprise Linux 8.5, najnowszej wersji czołowej platformy linuksowej dla przedsiębiorstw. Red Hat Enterprise Linux to wspólny, otwarty system operacyjny, który z powodzeniem wspiera chmury, tradycyjne centra przetwarzania danych i urządzenia brzegowe. Platforma umożliwia zespołom IT korzystanie z całego zestawu nowoczesnych narzędzi do tworzenia aplikacji i usług wymaganych, bez względu na to, gdzie te obciążenia będą ostatecznie zlokalizowane.

Ostatnie badania wskazują, że przedsiębiorstwa zdają sobie sprawę, że korzystanie wyłącznie z chmury publicznej może nie być ekonomicznie uzasadnione w perspektywie długoterminowej. Jednocześnie Gartner przewiduje, że do 2026 r. „wydatki na chmurę publiczną przekroczą 45% wszystkich wydatków przedsiębiorstw na IT, w porównaniu z mniej niż 17% w 2021 r.” Red Hat od dawna jest orędownikiem hybrydowego świata wielochmurowego, w którym klienci mogą urzeczywistnić wizję dowolnej aplikacji w dowolnym miejscu poprzez wybór odpowiedniego środowiska i technologii, które opierają się na elastycznym, bardziej spójnym fundamencie. To sprawia, że wspólny fundament Linuksa, dostosowany do wymogów tradycyjnych centrów przetwarzania danych, jak również złożoności środowisk wielochmurowych i brzegowych, jest niezbędny dla cyfrowej transformacji.

Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 8.5 zapewnia tę podstawę w oparciu o ponad 20-letnie doświadczenie firmy Red Hat w zakresie systemu Linux. Tworzy to innowacyjną platformę, która obejmuje dostawców chmur publicznych, wiele architektur sprzętowych, środowisk zwirtualizowanych i modeli przetwarzania brzegowego. Zaktualizowana platforma rozszerza usługi Red Hat Insights. Opiera się ona na istniejących funkcjach zarządzania kontenerami oraz ułatwia zespołom IT konfigurowanie systemów dostosowanych do obciążeń, niezależnie od tego, w którym miejscu środowiska wielochmurowego się one znajdują.

"Linux to wspólny język, którym posługuje się niemal każda chmura publiczna, chmura prywatna, środowisko brzegowe i centrum przetwarzania danych. Red Hat Enterprise Linux 8.5 wzmacnia rolę wiodącej na świecie korporacyjnej platformy linuksowej w ekosystemie chmurowym. Zapewnia nowe możliwości i pozwala sprostać zmieniającym się i złożonym potrzebom IT, od innowacji kontenerowych w chmurze po rozszerzenie funkcji Linuksa o role systemowe, na dowolnych podstawach, jakich wymagają nasi klienci" - powiedział Gunnar Hellekson, dyrektor generalny ds. Red Hat Enterprise Linux, Red Hat.

Rozwiązanie problemu złożoności procesu wdrażania
Red Hat Insights, usługa analizy predykcyjnej firmy Red Hat służąca do identyfikowania i usuwania potencjalnych problemów z systemem, jest domyślnie dostępna w prawie wszystkich subskrypcjach Red Hat Enterprise Linux. Wraz z premierą Red Hat Enterprise Linux 8.5 usługa Insights wprowadza nowe możliwości w zakresie usuwania luk w zabezpieczeniach, zapewnienia zgodności z przepisami i rozwiązywania problemów. Pomagają one przedsiębiorstwom skuteczniej zarządzać wdrożeniami Red Hat Enterprise Linux w środowiskach wielochmurowych i hybrydowych, nawet w przypadku szczegółowych scenariuszy bezpieczeństwa lub zgodności.

Wspieranie innowacji w zakresie kontenerów
Kontenery są niezbędnym elementem nowoczesnych wdrożeń DevOps, które z kolei są kluczowe w realizacji strategii środowisk wielochmurowych i hybrydowych. Red Hat Enterprise Linux 8.5 umacnia wiodącą rolę firmy Red Hat w zakresie ułatwiania użytkowania skonteneryzowanych aplikacji oraz zarządzania nimi poprzez:
● szybsze tworzenie obrazów dzięki systemowi plików OverlayFS bez roota;
● pełną obsługę skonteneryzowanego narzędzia Podman w systemach ciągłej integracji/ciągłego rozwoju (CI/CD), jak również w innych środowiskach operacyjnych;
● natywną integrację z cgroup2 w celu lepszego wykorzystania zasobów;
● domyślną weryfikację podpisu obrazów kontenerów, która sprawdza integralność obrazów kontenerów podczas instalacji i potwierdza, że obrazy są pobierane z Red Hat Container Registry i nie zostały naruszone od momentu podpisania.

Uproszczenie operacji w środowiskach wielochmurowych
Ponieważ nowoczesne środowiska IT obejmują wiele chmur publicznych, środowisk zwirtualizowanych, chmur prywatnych, serwerów lokalnych i urządzeń brzegowych, obsługa operacji IT staje się coraz bardziej złożona. Aby opanować tę złożoność i rozszerzyć umiejętności zarówno nowych, jak i doświadczonych zespołów operacyjnych IT, Red Hat Enterprise Linux 8.5 wprowadza obsługę nowych ról systemowych Red Hat Enterprise Linux. Role systemowe to wstępnie ustawione konfiguracje, umożliwiające zespołom IT łatwiejszą i szybszą obsługę określonych obciążeń od chmury po brzeg sieci. Red Hat Enterprise Linux 8.5 zawiera następujące elementy:

● Rola systemowa Red Hat Enterprise Linux for Microsoft SQL Server, ułatwiająca administratorom IT i baz danych zautomatyzowaną instalację, konfigurację i dostosowanie systemu SQL Server do konkretnych potrzeb.
● Rola systemowa Red Hat Enterprise Linux dla wirtualnej sieci prywatnej (VPN) pomaga skrócić czas potrzebny do skonfigurowania tuneli VPN, poprawiając spójność i zmniejszając ryzyko błędnej konfiguracji, która może być częstym czynnikiem incydentów związanych z bezpieczeństwem IT.
● Rola systemowa Red Hat Enterprise Linux dla serwera Postfix automatyzuje i standaryzuje konfigurację dla serwerów pocztowych Postfix. Pozwala pominąć ręczne czynności i umożliwia dostosowanie do potrzeb użytkownika.

Oprócz tych kluczowych nowych możliwości Red Hat Enterprise Linux 8.5 zapewnia również obsługę OpenJDK 17 i .NET Core 6. Konsola internetowa Red Hat Enterprise Linux również została udoskonalona. Umożliwia zarządzanie operacjami wprowadzania poprawek do jądra w czasie rzeczywistym oraz zarządzanie ogólną wydajnością. Ponadto ulepszenia w rozwiązaniu Image Builder zapewniają szersze wsparcie dla tworzenia niestandardowych obrazów Red Hat Enterprise Linux na serwerze fizycznym dla środowisk brzegowych. Ma to na celu łączenie obrazów z różnymi systemami plików, aby spełnić wewnętrzne standardy przedsiębiorstwa i wymogi zgodności z przepisami bezpieczeństwa.

Red Hat Enterprise Linux 8.5 jest już ogólnie dostępny za pośrednictwem Red Hat Customer Portal.

Źródło: Red Hat

Logowanie i rejestracja