Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Aktualności

Oracle przejmuje firmę Cerner

PrzejęcieFirmy Oracle Corporation oraz Cerner Corporation ogłosiły umowę, na mocy której Oracle nabędzie firmę Cerner w drodze wykupu akcji za 95 USD w gotówce za akcję - lub blisko 28,3 mld USD. Cerner jest wiodącym dostawcą cyfrowych systemów informacyjnych wykorzystywanych przez szpitale i systemy ochrony zdrowia, które umożliwiają pracownikom medycznym świadczenie lepszej opieki zdrowotnej poszczególnym pacjentom i całym społecznościom.

Prezes i dyrektor ds. wdrożeń i rozwoju technologii Oracle Larry Ellison stwierdził, że „Cerner i Oracle wspólnie mogą zmienić sposób świadczenia opieki zdrowotnej poprzez dostarczanie pracownikom ochrony zdrowia lepszych informacji pozwalających podejmować bardziej trafne decyzje w zakresie leczenia, co pozytywnie wpłynie na pacjentów. Za sprawą tego przejęcia firma Oracle rozszerzy swoją misję o odpowiedzialność za zapewnienie przepracowanemu personelowi medycznemu łatwych w użyciu narzędzi cyfrowych nowej generacji umożliwiających dostęp do informacji poprzez interfejs głosowy bezpiecznych aplikacji chmurowych. Systemy informacji medycznej nowej generacji mają zmniejszyć obciążenia administracyjne, którymi są obarczeni pracownicy ochrony zdrowia, zwiększyć prywatność i poprawić wyniki leczenia pacjentów oraz obniżyć ogólne koszty opieki zdrowotnej”.
 
Safra Catz, dyrektorka naczelna Oracle, dodaje: „Przewidujemy, że to przejęcie natychmiast zwiększy zyski firmy Oracle w ujęciu niepodlegającym standardom GAAP w pierwszym pełnym roku podatkowym po zamknięciu. Przyniesie też znaczne korzyści w drugim i kolejnych latach podatkowych. Sektor ochrony zdrowia jest największym i najważniejszym rynkiem pionowym na świecie. W zeszłym roku tylko w Stanach Zjednoczonych wydatki na ochronę zdrowia sięgnęły 3,8 bln dolarów. Tempo wzrostu przychodów Oracle zwiększyło się w tym roku, a firma Cerner będzie ogromnym dodatkowym motorem tego wzrostu w nadchodzących latach, gdy rozszerzymy jej działalność na wiele innych krajów na całym świecie. Dokładnie taką strategię wzrostu przyjęliśmy, kupując NetSuite - jednak w przypadku firmy Cerner możliwości uzyskiwania przychodów są jeszcze większe”.

„Cerner to lider w zakresie cyfryzacji opieki medycznej. Nadszedł czas, aby zrealizować nasz prawdziwy cel, wykorzystując właściwe narzędzia, które w odpowiednim czasie dostarczają pracownikom ochrony zdrowia potrzebne informacje” - podkreśla David Feinberg, prezes i dyrektor naczelny firmy Cerner. „Przyłączenie się do Oracle jako dedykowana branżowa jednostka biznesowa jest bezprecedensową okazją do przyspieszenia naszych prac związanych z modernizacją elektronicznej dokumentacji medycznej, usprawnianiem pracy personelu medycznego oraz zapewnianiem pacjentom bardziej połączonej, wydajnej opieki najwyższej jakości. Cieszymy się również, że firma Oracle jest zaangażowana w utrzymywanie i rozwijanie naszych działań na rzecz społeczności, w tym w obszarze Kansas City”.

Mike Sicilia, wiceprezes wykonawczy ds. branż specjalistycznych w Oracle powiedział: „Oracle Autonomous Database, narzędzia do tworzenia aplikacji niewymagające umiejętności programowania oraz interfejs użytkownika naszego głosowego asystenta cyfrowego pozwalają nam błyskawicznie modernizować systemy firmy Cerner i przenosić je do chmury drugiej generacji. Można to zrobić bardzo szybko, ponieważ najważniejszy system kliniczny firmy Cerner działa już w oparciu o bazy danych Oracle Database. W tej kwestii nie ma potrzeby wprowadzania żadnych zmian. Zmieni się za to interfejs użytkownika. Sprawimy, że systemy Cerner będą znacznie łatwiejsze w obsłudze, zaczynając od uczynienia głosowego asystenta cyfrowego Oracle podstawowym interfejsem systemów klinicznych firmy Cerner. Dzięki temu pracownicy ochrony zdrowia będą mogli poświęcać mniej czasu na wprowadzanie danych do systemu, a więcej na opiekę nad pacjentami”.

Najważniejsze informacje
● Wykup akcji za 95 USD w gotówce za akcję (lub około 28,3 mld USD), co natychmiast przyczyni się do wzrostu zysków Oracle.
- Efekt kumulacyjny w odniesieniu do zysków Oracle w ujęciu niepodlegającym standardom GAAP w pierwszym pełnym roku podatkowym po zamknięciu i znaczne korzyści w drugim i kolejnych latach podatkowych.
- Cerner będzie dla Oracle ogromnym dodatkowym motorem wzrostu zysków w nadchodzących latach, gdy firma Oracle rozszerzy działalność firmy Cerner na wiele innych krajów na całym świecie.
- Przewiduje się, że transakcja zostanie zamknięta w roku kalendarzowym 2022. Zakończenie transakcji jest uzależnione od otrzymania określonych zgód urzędu regulacyjnego i spełnienia innych warunków zamknięcia, w tym odpowiedzi przez akcjonariuszy posiadających większość pozostających w obrocie akcji firmy Cerner na wezwanie do sprzedaży.
- Oracle przewiduje utrzymanie oceny ratingu kredytowego na poziomie inwestycyjnym.

● Oracle ma duże doświadczenie we wspieraniu działań najważniejszych branż.
- Oracle dostarcza rozwiązania branżowe obsługujące najważniejsze operacje wykonywane przez klientów działających w największych branżach na świecie.
- Aktualnie Oracle działa m.in w następujących branżach: usługi finansowe, telekomunikacja, usługi użyteczności publicznej, farmaceutyka, hotelarstwo i turystyka, handel detaliczny, branża spożywcza, budownictwo i inżynieria, produkcja oraz zarządzanie.
- Firma Oracle oferuje także najlepszą w swojej klasie infrastrukturę chmurową, wspomagającą modernizację cyfrową, co znacząco obniża całkowity koszt IT w tych krytycznych sektorach przemysłu.

● Cerner jest liderem w branży usług IT dla sektora opieki zdrowotnej. Działalność firmy stanowi uzupełnienie działalności Oracle.
- Cerner jest wiodącym dostawcą cyfrowych systemów informacyjnych wykorzystywanych przez szpitale, które umożliwiają pracownikom ochrony zdrowia świadczenie lepszej opieki poszczególnym pacjentom i całym społecznościom.
- Cerner od ponad czterech dekad prowadzi działania w zakresie modernizacji elektronicznej dokumentacji medycznej, poprawy warunków pracy personelu medycznego oraz usprawnienia i automatyzacji procesów klinicznych i administracyjnych.

● Wspólnie Oracle i Cerner będą chronić inwestycje klientów i przekształcać opiekę zdrowotną.
- Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Mayo Clinic1, lekarze poświęcają od 1 do 2 godzin na uzupełnianie elektronicznej dokumentacji i pracę biurową na każdą godzinę spędzoną na bezpośrednim kontakcie z pacjentami. Dodatkowo poświęcają od 1 do 2 godzin czasu osobistego na działania związane z elektroniczną dokumentacją medyczną.
- Cerner i Oracle wspólnie mogą zmienić sposób świadczenia opieki zdrowotnej poprzez dostarczanie pracownikom ochrony zdrowia lepszych informacji pozwalających podejmować bardziej trafne decyzje w zakresie leczenia, co pozytywnie wpłynie na stan pacjentów.
- Współpraca ta chroni również inwestycje klientów w firmie Cerner; ich wartość będzie rosła w miarę udostępniania nowoczesnych i połączonych technologii.
- Dzięki zasobom, infrastrukturze i możliwościom chmury Oracle, firma Cerner będzie mogła przyspieszyć tempo opracowywania produktów i technologii, umożliwiając sprawniejszą, połączoną, wydajną opiekę wysokiej jakości.
· Koncentracja firmy Oracle na łatwości użytkowania i głosowych interfejsach użytkownika radykalnie skraca czas, jaki pracownicy medyczni spędzają na obsłudze systemów i zwiększa ilość czasu poświęcanego na opiekę nad pacjentami.
· Wyjątkowa okazja, aby umożliwić klientom skorzystanie z nowoczesnych, innowacyjnych technologii Oracle, takich jak chmura, sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe itp., aby zwiększyć dostępność, bezpieczeństwo, wydajność i skuteczność opieki medycznej, zarówno dla pacjentów, jak i pracowników.
· Systemy Cerner działające w chmurze 2. generacji będą dostępne 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Celem jest zniwelowanie nieplanowanych przestojów w środowisku medycznym do zera.
· W przypadku systemów Cerner działających w oparciu o bazy danych Oracle, tylko upoważnieni pracownicy medyczni mogą uzyskiwać dostęp do danych dotyczących pacjentów. Specjaliści ds. IT, którzy obsługują systemy, nie mają wglądu w te dane.
- Oracle i Cerner zobowiązują się do ciągłego i ulepszonego zarządzania informacjami zdrowotnymi. Ma w tym pomóc globalna infrastruktura operacyjna Oracle.

● Cerner będzie dedykowaną branżową jednostką biznesową działającą w ramach Oracle.
- Cerner umożliwi Oracle rozwój w sektorze medycznym. Firmy wspólnie usprawnią świadczenie opieki zdrowotnej poszczególnym osobom, a także społecznościom na całym świecie.
- Oracle zamierza utrzymywać i rozwijać działania firmy Cerner na rzecz społeczności, w tym w obszarze Kansas City, a jednocześnie wykorzystywać swój globalny zasięg w celu szybszego wkraczania w nowe regiony.
Więcej informacji można znaleźć na firmowych stronach internetowych Oracle i Cerner.


Źródło: Oracle

Logowanie i rejestracja