Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
ebook Altaro - The Backup Bible Complete Edition

Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS
Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS

Pandemia COVID-19 wywarła presję na zespołach zajmujących się bezpieczeństwem IT, aby migrować do rozwiązań zarządzanych w chmurze. Agencja badawcza Forrester zwraca uwagę na znaczny wzrost zainteresowanie zabezpieczeniami punktów końcowych oferowanych w modelu SaaS.

Czytaj więcej...

Hakerzy polują na konta w chmurze
Hakerzy polują na konta w chmurze

Według Ponemon Institute zhakowane konta w chmurze kosztują firmy średnio 6,2 milionów rocznie. Dwie trzecie specjalistów od bezpieczeństwa uważa, że jest to bardzo poważne zagrożenie dla ich organizacji.

Czytaj więcej...

Veeam Data Protection Report 2021
Veeam Data Protection Report 2021

Jak wynika z raportu firmy Veeam na temat ochrony danych w 2021 roku (Veeam Data Protection Report 2021), problemy z ochroną danych utrudniają transformację cyfrową przedsiębiorstwom na całym świecie. Tworzenie kopii zapasowych kończy się niepowodzeniem w 58% przypadków, co oznacza, że dane pozostają bez ochrony...

Czytaj więcej...

Sektor bankowy z nadzieją patrzy w chmury
Sektor bankowy z nadzieją patrzy w chmury

Jak szacuje IDC, w 2019 roku banki na całym świecie zainwestują ponad 20 mld dolarów w chmurę. Wdrożenie chmurowych systemów IT pozwala sektorowi finansowemu znaleźć odpowiedź na wiele problemów, takich jak rosnące koszty obsługi IT, presja konkurencyjna ze strony fintechów czy zagrożenia w ...

Czytaj więcej...

400 miliardów dolarów przychodów z chmury publicznej
400 miliardów dolarów przychodów z chmury publicznej

Analitycy IDC opublikowali raport o globalnym rynku usług chmurowych w modelach PaaS (platforma jako usługa) i IaaS (infrastruktura jako usługa). Rynek rozwiązań PaaS i IaaS w latach 2021-2025 ma rosnąć w tempie nawet 28,8% rok do roku, co przełoży się na znaczące przychody dla dostawców usług. Mają one wynieść ...

Czytaj więcej...

Jak kraje UE korzystają z chmury? - Polska nadal sceptyczna
Jak kraje UE korzystają z chmury? - Polska nadal sceptyczna

Europejskie firmy chętnie wybierają rozwiązania chmurowe do swoich systemów IT. Przodują w tym Włosi i Brytyjczycy. Z drugiej strony polscy przedsiębiorcy nadal deklarują brak zaufania do tego typu rozwiązań, choć cloud computing może przynieść im znaczące korzyści zarówno w obszarze bezpieczeństwa, jak i...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fujitsu CELSIUS H5511 mobilna stacja robocza dla zaawansowanych użytkowników

Fujitsu Celsius H5511Do oferty stacji roboczych Fujitsu dołączył model CELSIUS H5511. To mobilna stacja robocza zaprojektowana z myślą o architektach, inżynierach, projektantach, twórcach i studentach poszukujących równowagi między mocą, wydajnością i mobilnością, a także najlepszych w swojej klasie zabezpieczeń.

Możliwość przystosowania do różnych warunków pracy i duża moc, ukryta w lekkiej, niewielkiej obudowie sprawiają, że jest to doskonała stacja robocza dla użytkowników oczekujących wydajności i elastyczności, niezależnie od miejsca, w którym pracują.

CELSIUS H5511 to stacja robocza o grubości niecałych 21 mm i wadze poniżej 2 kg. Zasilana najnowszymi procesorami Intel Core 11 generacji (i5 i i7) oraz profesjonalną kartą graficzną NVIDIA T500, jest idealnym rozwiązaniem do projektowania 2D CAD, podstawowych projektów 3D CAD, projektowania graficznego, edycji obrazów i wideo oraz wizualizacji. 15,6-calowy wyświetlacz Full HD (500 cd/m² i 100% sRGB) lub Full HD (300 cd/m²) oferuje doskonały kontrast, wysoką jasność i szeroką paletę barw.

Użytkownicy, którzy często się przemieszczają, a dostępność i praca na baterii przez cały dzień mają dla nich kluczowe znaczenie, docenią doskonałą łączność i pełnowymiarowe porty, a także możliwość wielogodzinnej pracy bez kabli, dzięki mocnej baterii o pojemności 69,7 Wh. Ładowanie jest możliwe poprzez uniwersalne porty USB-C z Intel Thunderbolt 4.

CELSIUS H5511 to także solidne zabezpieczenia, dzięki trzem różnym opcjom logowania biometrycznego. Użytkownicy mogą uzyskać szybki i bezpieczny dostęp do urządzenia dzięki funkcji Windows Hello i kamerze rozpoznającej twarz, czytnikowi linii papilarnych lub opcjonalnemu rozwiązaniu Fujitsu PalmSecure, które potwierdza tożsamość na podstawie układu żył wewnątrz dłoni. Aby chronić swoją prywatność, mogą też łatwo zablokować wbudowaną kamerę internetową za pomocą ręcznej przesłony.

Stacje robocze Fujitsu CELSIUS H5511 są już dostępne w sprzedaży. Ich cena uzależniona jest od konkretnej konfiguracji.

Źródło: Fujitsu

Logowanie i rejestracja