Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
ebook Altaro - The Backup Bible Complete Edition

Hornetsecurity przedstawia raport o cyberzagrożeniach
Hornetsecurity przedstawia raport o cyberzagrożeniach

Hornetsecurity, dostawca rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa poczty e-mail i tworzeni kopii zapasowych platformy Microsoft 365, opublikował raport Cyber Threat Report 2021/2022, w którym zawarto szczegółowe informacje na temat aktualnej sytuacji cyberzagrożeń ze szczególnym naciskiem na komunikację ...

Czytaj więcej...

Hakerzy polują na konta w chmurze
Hakerzy polują na konta w chmurze

Według Ponemon Institute zhakowane konta w chmurze kosztują firmy średnio 6,2 milionów rocznie. Dwie trzecie specjalistów od bezpieczeństwa uważa, że jest to bardzo poważne zagrożenie dla ich organizacji.

Czytaj więcej...

Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS
Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS

Pandemia COVID-19 wywarła presję na zespołach zajmujących się bezpieczeństwem IT, aby migrować do rozwiązań zarządzanych w chmurze. Agencja badawcza Forrester zwraca uwagę na znaczny wzrost zainteresowanie zabezpieczeniami punktów końcowych oferowanych w modelu SaaS.

Czytaj więcej...

Sektor bankowy z nadzieją patrzy w chmury
Sektor bankowy z nadzieją patrzy w chmury

Jak szacuje IDC, w 2019 roku banki na całym świecie zainwestują ponad 20 mld dolarów w chmurę. Wdrożenie chmurowych systemów IT pozwala sektorowi finansowemu znaleźć odpowiedź na wiele problemów, takich jak rosnące koszty obsługi IT, presja konkurencyjna ze strony fintechów czy zagrożenia w ...

Czytaj więcej...

Raport VMware: Polacy chcą więcej cyfrowej swobody w miejscu pracy
Raport VMware: Polacy chcą więcej cyfrowej swobody w miejscu pracy

Jak tworzyć silną markę pracodawcy, przyciągać do firmy najlepsze talenty i osiągać biznesowe wzrosty? To wyzwanie spędza sen z powiek menedżerom. Odpowiedź przynosi najnowszy raport firmy VMware. Wynika z niego, że firmy, które chętnie inwestują w rozwój cyfrowych doświadczeń pracowników znacznie ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku

Certyfikacja jest doskonałym narzędziem rozwoju zawodowego. Większość decydentów IT twierdzi, że posiadanie pracownika z dodatkowymi umiejętnościami i wkładem wniesionym dzięki certyfikacji stanowi znaczną wartość ekonomiczną dla firmy. Koniec roku może stanowić doskonały impuls do zmian (również w obrębi...

Czytaj więcej...

Aktualności

Colt i Console Connect zwiększają zasięg zautomatyzowanych usług sieciowych

SieciConsole Connect, dostawca platformy Software Defined Interconnection do łączenia aplikacji i infrastruktur oraz Colt Technology Services, wiodący dostawca elastycznych rozwiązań łączności o dużej przepustowości, zakończyły pierwszy etap opartego na API połączenia ich globalnych platform SDN na żądanie.

Integracja interfejsów API między platformami umożliwi przedsiębiorstwom korzystanie z elastycznej sieci na żądanie oraz bezpośrednie łączenie się z chmurami, centrami danych i partnerami biznesowymi w ramach obu sieci prywatnych. Interfejsy API umożliwią również bezproblemową wycenę, a także zamawianie i udostępnianie usług na żądanie między dwiema wysokoprzepustowymi sieciami w czasie rzeczywistym.

W ramach początkowej integracji dwóch platform obsługujących SDN, Console Connect będzie mógł rozszerzyć zasięg swojej zautomatyzowanej platformy o nowe lokalizacje centrów danych w Wielkiej Brytanii, z planami rozszerzenia na więcej przedsiębiorstw i obszarów metropolitalnych w całej Europie, wykorzystując szybkość i wydajność sieci Colt IQ Network. Umożliwia to użytkownikom Console Connect natychmiastowe uruchomienie i zapłacenie za dedykowane usługi w warstwie drugiej między dwiema sieciami za pomocą jednej aplikacji.

"Interfejsy API mają kluczowe znaczenie dla rozwoju i umocowania zautomatyzowanych usług sieciowych oraz umożliwiają operatorom nowe i innowacyjne sposoby współpracy. Jesteśmy zaszczyceni mogąc współpracować tak ściśle z Colt - partnerem, z którym łączy nas wizja w pełni zautomatyzowanej przyszłości usług łączności na żądanie" - powiedział Marc Halbfinger, dyrektor generalny Console Connect.

Współpraca pokazuje wzajemne zaangażowanie Console Connect i Colt w kompleksową automatyzację i zwraca uwagę na potrzebę zwiększonej interoperacyjności i współpracy w celu zorganizowania łączności między sieciami.

"Razem z Console Connect, jesteśmy pionierami w wykorzystaniu interfejsów API w inteligentnych sieciach, by zapewnienić większej liczbie przedsiębiorstw na całym świecie elastyczne, dostępne na żądanie rozwiązania łączności o dużej przepustowości. W naszej branży interfejsy API stanowią główny obszar zainteresowania, a ta współpraca pomoże nam w dalszym przekształcaniu sposobu, w jaki firmy wchodzą ze sobą w interakcje oraz tego jak zapewniają wartość swoim klientom poprzez optymalizację automatyzacji, poprawę współpracy, uproszczenie wprowadzania innowacji i zwiększanie bezpieczeństwa" - zaznaczyła Keri Gilder, dyrektor generalna Colt Technology Services.

Dalsze etapy integracji API obejmą rozszerzenie zasięgu zautomatyzowanych usług platformy Colt On Demand na bardziej globalne rynki przy użyciu rozległej, wysokowydajnej sieci Console Connect.

Console Connect to platforma dla usługi Software Defined Interconnection do łączenia aplikacji i infrastruktury. Umożliwia użytkownikom samodzielne dostarczanie prywatnych, wysokowydajnych połączeń między globalnym ekosystemem przedsiębiorstw, operatorów, chmury, SaaS, IoT, UCaaS, Security-as-a-Service, IX i innych partnerów Network-as-a-Service.

To jedyna platforma cyfrowa oparta na jednej z największych na świecie sieci prywatnych i globalnej sieci IP Tier 1, która znajduje się w pierwszej dziesiątce pod względem komunikacji równorzędnej IPv4 i IPv6, zapewniając wyższy poziom wydajności, szybkości i bezpieczeństwa sieci, zaspokajać cyfrowe potrzeby dzisiejszych połączonych użytkowników i społeczności.

W 2021 r. Console Connect rozszerzył zasięg swojej automatycznej sieci do ponad 650 centrów danych w ponad 55 krajach na całym świecie. Dzięki funkcji MeetingPlace użytkownicy platformy mogą bezpośrednio zamawiać i udostępniać usługi partnerskie, takie jak zdalne połączenia równorzędne, kolokacja i aplikacje biznesowe, a także uzyskiwać dostęp do usług natywnych z poziomu Console Connect.

Colt IQ Network to inteligentna sieć zoptymalizowana do 100 Gb/s połączona z ponad 900 centrami danych i ponad 29 000 budynkami z własną infrastrukturą sieciową w Europie, Azji i największymi centrami biznesowymi w Ameryce Północnej, umożliwiając klientom globalną ekspansję ich działalności.

Colt oferuje swoim klientom korporacyjnym i hurtowym szereg usług na żądanie, dostarczając w pełni elastyczne rozwiązania łączności między centrami danych, dostawcami usług w chmurze i budynkami korporacyjnymi.

Źródło: colt.net

Logowanie i rejestracja