Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
ebook Altaro - The Backup Bible Complete Edition

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku

Certyfikacja jest doskonałym narzędziem rozwoju zawodowego. Większość decydentów IT twierdzi, że posiadanie pracownika z dodatkowymi umiejętnościami i wkładem wniesionym dzięki certyfikacji stanowi znaczną wartość ekonomiczną dla firmy. Koniec roku może stanowić doskonały impuls do zmian (również w obrębi...

Czytaj więcej...

Hornetsecurity przedstawia raport o cyberzagrożeniach
Hornetsecurity przedstawia raport o cyberzagrożeniach

Hornetsecurity, dostawca rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa poczty e-mail i tworzeni kopii zapasowych platformy Microsoft 365, opublikował raport Cyber Threat Report 2021/2022, w którym zawarto szczegółowe informacje na temat aktualnej sytuacji cyberzagrożeń ze szczególnym naciskiem na komunikację ...

Czytaj więcej...

Raport VMware: Polacy chcą więcej cyfrowej swobody w miejscu pracy
Raport VMware: Polacy chcą więcej cyfrowej swobody w miejscu pracy

Jak tworzyć silną markę pracodawcy, przyciągać do firmy najlepsze talenty i osiągać biznesowe wzrosty? To wyzwanie spędza sen z powiek menedżerom. Odpowiedź przynosi najnowszy raport firmy VMware. Wynika z niego, że firmy, które chętnie inwestują w rozwój cyfrowych doświadczeń pracowników znacznie ...

Czytaj więcej...

Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS
Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS

Pandemia COVID-19 wywarła presję na zespołach zajmujących się bezpieczeństwem IT, aby migrować do rozwiązań zarządzanych w chmurze. Agencja badawcza Forrester zwraca uwagę na znaczny wzrost zainteresowanie zabezpieczeniami punktów końcowych oferowanych w modelu SaaS.

Czytaj więcej...

Sektor bankowy z nadzieją patrzy w chmury
Sektor bankowy z nadzieją patrzy w chmury

Jak szacuje IDC, w 2019 roku banki na całym świecie zainwestują ponad 20 mld dolarów w chmurę. Wdrożenie chmurowych systemów IT pozwala sektorowi finansowemu znaleźć odpowiedź na wiele problemów, takich jak rosnące koszty obsługi IT, presja konkurencyjna ze strony fintechów czy zagrożenia w ...

Czytaj więcej...

Hakerzy polują na konta w chmurze
Hakerzy polują na konta w chmurze

Według Ponemon Institute zhakowane konta w chmurze kosztują firmy średnio 6,2 milionów rocznie. Dwie trzecie specjalistów od bezpieczeństwa uważa, że jest to bardzo poważne zagrożenie dla ich organizacji.

Czytaj więcej...

Aktualności

Veeam zakończył rekordowy rok 2021 z 27% wzrostem

Veeam SoftwareVeeam Software poinformował, że ma za sobą kolejny kwartał z dwucyfrowym wzrostem rocznych przychodów powtarzalnych. W IV kwartale 2021 r. przychody te zwiększyły się o 27% w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej, co oznacza, że rok 2021 był najbardziej udanym rokiem w historii przedsiębiorstwa. Rekordowe okazały się nie tylko przychody. Firma Veeam zakończyła rok 2021 na drugim miejscu wśród dostawców zabezpieczeń danych na świecie, piąty raz z rzędu została zaliczona do grona liderów w raporcie Magic Quadrant for Enterprise Backup and Recovery Solutions (na rok 2021).

Veeam odnotował także 73-procentowy wzrost r/r w segmencie rynku związanym z aplikacjami Microsoft Office 365 i wypracował ponad 36-procentowy wzrost r/r w obszarze pakietu Veeam Availability Suite.

"IDC szacuje, że łączne wydatki na rozwiązania do ochrony danych oferowane jako usługi (DPaaS) sięgną w 2025 r. 18,4 mld USD" - powiedział Anand Eswaran, dyrektor generalny firmy Veeam. "Przedsiębiorstwa muszą dziś chronić więcej danych niż kiedykolwiek dotąd, uwzględniając przy tym liczne aspekty, takie jak ransomware i cyberataki, zgodność z przepisami i nowe regulacje oraz złożoność środowisk pracy zdalnej. Biorąc dodatkowo pod uwagę aktualną sytuację, jestem przekonany, że szanse rynkowe są większe, niż to przewidują prognozy. Veeam rozwija się znacznie szybciej od rynku i utrzymuje się w ścisłym centrum ekosystemu danych. To zasługa pracowników i kultury naszego przedsiębiorstwa, tempa rozwoju i innowacyjności oraz naszej współpracy z partnerami w obszarze tworzenia rozwiązań, które przewyższają oczekiwania klientów i budują zaufanie".

"Rok 2021 umocnił pozycję Veeam, jako lidera w branży. Zamknięcie 2021 r. w regionie EMEA z 28% wzrostem ARR rok do roku to fenomenalne osiągnięcie. Nie mógłbym być bardziej dumny z zespołu EMEA, który poza wspieraniem klientów również rozwijał relacje z siecią partnerów (ProPartner Network)" - powiedział Daniel Fried, dyrektor generalny (GM) i starszy wiceprezes (SVP) regionu EMEA i Worldwide Channels w firmie Veeam. "W 2022 r. będziemy nadal przyspieszać naszą trajektorię wzrostu, koncentrując się na segmencie przedsiębiorstw, jednocześnie zapewniając wszystkim klientom płynne przejście z licencji wieczystych na subskrypcje, oferując rozwiązania on-premises lub usługi w chmurze zasilane przez Veeam".

Najważniejsze informacje dotyczące całego roku 2021
Anand Eswaran został mianowany nowym dyrektorem generalnym i członkiem zarządu firmy Veeam. William (Bill) H. Largent ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego, aby skupić się na swojej roli prezesa zarządu. Anand Eswaran dołącza do Veeam po udanym okresie pracy w firmie RingCentral, w której pełnił funkcję prezesa i dyrektora operacyjnego, nadzorując dynamiczny rozwój i poszerzanie grona klientów przedsiębiorstwa.
• W obszarze chmurowych rozwiązań do ochrony danych firma Veeam odnotowała ponad 420-procentowy wzrost r/r. Nowe edycje tych narzędzi, tj. Veeam Backup for AWS w wersji v4, Veeam Backup for Microsoft Azure w wersji v3 i Veeam Backup for Google Cloud w wersji v2, są teraz bezpośrednio zintegrowane z rozwiązaniem Veeam Backup & Replication v11a, a posiadacze Licencji Uniwersalnej Veeam Universal License (VUL) mają dostęp do ich pełnej funkcjonalności.
• Obszar przechowywania danych w chmurze odnotowuje dynamiczny rozwój. W 2021 r. firma Veeam przeniosła do chmury publicznej ponad 500 PB (0,5 EB) danych, co oznacza wzrost o 135% r/r. Zintegrowana platforma nowoczesnej ochrony danych Veeam, która cechuje się prostotą, elastycznością, niezawodnością i dużymi możliwościami, w dalszym ciągu stanowi standard dla branży i zapewnia klientom najwięcej korzyści.
• Od czasu udostępnienia rozwiązania Veeam Backup & Replication v11 w I kwartale 2021 r. zostało ono pobrane przez ponad 450 tys. użytkowników. To najbardziej zaawansowane rozwiązanie do ochrony danych w środowiskach chmurowych, wirtualnych i fizycznych, sieciowej pamięci masowej NAS i aplikacjach biznesowych. Wersja v11 pozwala firmom przyspieszyć wdrażanie platform chmurowych Amazon Web Services Amazon Web Services (AWS), Azure i Google, ponieważ dba o niezawodne bezpieczeństwo danych i umożliwia zarządzanie nimi z poziomu jednej konsoli.
• Rozwiązanie Veeam Backup for Microsoft Office 365 odnotowało w 2021 r. 73-procentowy wzrost rocznych przychodów powtarzalnych r/r. To numer 1 wśród rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych aplikacji Microsoft 365. Dzięki niemu użytkownicy mogą bezpiecznie tworzyć kopie zapasowe w dowolnej lokalizacji, w tym w środowisku lokalnym, w hiperskalowalnej chmurze lub u innego dostawcy usług. Z technologii Veeam do ochrony danych aplikacji Office 365 korzysta obecnie 8,5 mln użytkowników. Na początku 2022 r. na rynku pojawi się wersja V6.
• Narzędzia Veeam do ochrony przed ransomware dostępne w rozwiązaniach Veeam Backup & Replication, Veeam ONE i Veeam Disaster Recovery Orchestrator (które odnotowało wzrost o 204% r/r) nieprzerwanie zapewniają klientom szybkie, niezawodne opcje odzyskiwania danych po cyberatakach i udostępniają liczne możliwości trwałego przechowywania danych w środowiskach lokalnych i w chmurze.
• Wśród klientów firmy Veeam znajduje się obecnie 81% przedsiębiorstw z rankingu Fortune 500 i 70% firm z rankingu Global 2000. W IV kwartale do grona użytkowników rozwiązań Veeam dołączyli m.in. następujący klienci: Johnson Matthey, Telefónica Uruguay, TUI Group, Yamaha Brazil, Anglicare Southern Queensland, BIOCAD, Brunel International N. V, Calan and Associés Sp. z o.o., miasto Victoria, Clough Group, Franprix, hrabstwo Kern, Uniwersytet w Lancaster, Leumit Health Services, Lindsay Australia, PKO Ubezpieczenia oraz Transdev.

"Zapotrzebowanie klientów na rozwiązania, które zapewniają ochronę danych i umożliwiają tworzenie ich kopii zapasowych niezależnie od lokalizacji - zarówno na brzegu i w rdzeniu sieci, jak i w chmurze - rośnie wraz ze wzrostem liczby wdrożeń aplikacji. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie firma Veeam w 2021 r. ulepszyła swoje rozwiązania Veeam Backup for Microsoft Office 365 oraz Veeam Backup & Replication w wersjach v11 i v11a. W I połowie 2021 r. przedsiębiorstwu udało się zwiększyć swój udział w rynku oprogramowania do replikacji i ochrony danych. Z naszego raportu Storage Software Tracker za I połowę 2021 r. wynika, że firma Veeam zdobyła pozycję lidera pod względem udziału w rynku w regionach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki oraz Ameryki Łacińskiej, a w skali globalnej znalazła się natomiast na drugim miejscu. Veeam zamierza też rozszerzyć możliwości oferowanej ochrony danych w aplikacjach SaaS i objąć nią również usługi SalesForce.com" - stwierdził Phil Goodwin, wiceprezes ds. badań, IDC.

"Ze względu na niesamowite tempo rozwoju firmy Veeam skoncentrowaliśmy się ściśle na dalszym doskonaleniu naszych cyberzabezpieczeń z naciskiem na cyberodporność i rozwijanie priorytetowego podejścia do bezpieczeństwa, do którego nasi klienci zdążyli się już przyzwyczaić. Nasz system zarządzania bezpieczeństwem informacji (ISMS) z certyfikatem ISO został wzbogacony o ukierunkowany na użytkowników model relacji i proaktywną analizę zagrożeń. Postawiliśmy też na dalszą współpracę z zewnętrzną społecznością zaangażowaną w bezpieczeństwo informacji" - powiedział Gil Vega, dyrektor ds. bezpieczeństwa informacji, Veeam.

"Dużą zaletą jest dla nas elastyczność rozwiązań marki Veeam, ponieważ możemy ich używać w dowolnych środowiskach i punktach końcowych. Możemy odtworzyć nasze kopie zapasowe w każdym środowisku wirtualnym lub fizycznym nawet w przypadku przejścia na chmurę Azure, AWS lub Google. Nie musimy już ograniczać się do określonego produktu lub środowiska, nasz plan usuwania skutków awarii jest więc teraz solidniejszy" - mówi Hussain Munir, dyrektor ds. bezpieczeństwa, Clough Group.

"Walka z ransomware trwa nieustannie, Veeam daje nam jednak pewność, że w razie ataku jesteśmy w stanie chronić nasze dane, a wykładowcy i personel zachowają nieprzerwany dostęp do potrzebnych im zasobów" - powiedział Matthew Storey, techniczny koordynator pracy systemów, Uniwersytet w Lancaster.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.veeam.com.

Źródło: Veeam Software

Logowanie i rejestracja