Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
ebook Altaro - The Backup Bible Complete Edition

The SysAdmin DOJO Podcast - ekspercka wiedza ze świata IT
The SysAdmin DOJO Podcast - ekspercka wiedza ze świata IT

Coraz większą popularność zyskują podkasty. Nie są tak angażujące jak różnorodne filmiki tematyczne, tym samym możemy je odsłuchać w trakcie domowych czynności, joggingu, spaceru czy nawet prowadząc samochód. Dla mnie największą wartość stanowią audycje związane z pracą zawodową i zainteresowaniami, inspi...

Czytaj więcej...

Trzy czwarte firm wraca z chmury publicznej do prywatnej
Trzy czwarte firm wraca z chmury publicznej do prywatnej

To, jak rozwijała się infrastruktura chmur obliczeniowych w ciągu ostatnich 15 lat, jest jednym z fenomenów i najważniejszych w historii przykładów konwergencji rozwiązań obliczeniowych i komunikacyjnych. Dzięki tego typu platformom przedsiębiorstwom zapewniona została niespotykana wcześniej możliwość szy...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku

Certyfikacja jest doskonałym narzędziem rozwoju zawodowego. Większość decydentów IT twierdzi, że posiadanie pracownika z dodatkowymi umiejętnościami i wkładem wniesionym dzięki certyfikacji stanowi znaczną wartość ekonomiczną dla firmy. Koniec roku może stanowić doskonały impuls do zmian (również w obrębi...

Czytaj więcej...

Cloud Computing motorem innowacji
Cloud Computing motorem innowacji

W ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld dolarów, donosi najnowszy raport opracowany przez IDC. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi prod...

Czytaj więcej...

Internet of Things, Big Data i Cloud - technologie, które rozwiną Twój biznes!
Internet of Things, Big Data i Cloud - technologie, które rozwiną Twój biznes!

Zdobycie przewagi konkurencyjnej na rynku jest jednym z podstawowych celów każdego biznesu. Wykorzystanie technologii, takich jak Internet of Things, Big Data czy usług chmurowych (Cloud) pozwala usprawnić procesy i zwiększać efektywność działań w firmie. Sprawdź, jak skutecznie i bezpiecznie wykorzystać te możl...

Czytaj więcej...

Czy polskie MŚP są gotowe na chmurę?
Czy polskie MŚP są gotowe na chmurę?

Tylko 11% polskich firm korzystało z usług w chmurze publicznej w 2018 roku. Średnia dla Unii Europejskiej była ponad dwa razy wyższa (26%), a Finlandia zanotowała rekordowy wynik 65%. Dynamiczny wzrost ilości danych, zmiany wymagań klientów czy regulacje takie jak RODO przyspieszają proces cyfryzacji w przedsię...

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware vRealize Network Insight 6.5 i Cloud

VMwareFirma VMware udostępniła nową wersję vRealize Network Insight, rozwiązania dającego szczegółowy wgląd w procesy zachodzące w obrębie infrastruktury sieciowej i warstwy bezpieczeństwa. Choć wydanie oznaczone numerem 6.5 wraz z vRealize Network Insight Cloud pojawiło się w styczniu, to w wielu administratorów aktualizację dopiero ma w planach. Warto jednak przyspieszyć wdrożenie nowej wersji choćby ze względu na to, że dzięki znacznemu wzrostowi wydajności i rozszerzonej widoczności, może to pomóc w wykryciu ataku Apache Log4j, czy też rozwiązać problemy z optymalizacją aplikacji w środowiskach wielochmurowych.

VMware vRealize Network Insight Cloud pomoże zredukować złożoność i zoptymalizować wydajność sieci w środowisku multicloud dzięki możliwościom rozwiązywania problemów z wirtualnymi maszynami, aplikacjami, serwerami fizycznymi i środowiskiem Kubernetes.

Bogaty zestaw nowych funkcji zwiększa niezwykle wydajne możliwości w zakresie widoczności sieci i analizy w vRealize Network Insight Cloud. Dla personelu IT posiadanie pełnych informacji o sieci pomaga tworzyć sprawdzone projekty sieci, a także usprawnia utrzymanie sieci, zapewniając płynne i bezpieczne działanie aplikacji. Klienci otrzymują pojedynczy ekran z analitycznym widokiem stanu, wydajności i pojemności w sieciach wirtualnych, fizycznych i w chmurze.

Nowe możliwości integracji zyskują administratorzy korzystający z vRealize Network Insight Cloud w infrastrukturach wykorzystujących VMware SD-WAN lub NSX-T 3.2. VMware vRealize Network Insight 6.5 wprowadza integracje z NSX Advanced Load Balancer (wcześniej znaną jako AVI). Ta wersja obsługuje również widoczność vRealize Network Insight Assurance and Verification dla infrastruktury Cisco Application Centric Infrastructure (ACI) oraz zapory sieciowej Check Point.

Natywna integracja NSX Advanced Load Balancer z NSX-T, zwiększa przewagę nad innymi systemami równoważenia obciążenia. Wgląd w NSX Advanced Load Balancer zapewnia pełniejszy i lepszy obraz monitorowania NSX-T i rozwiązywania problemów w przypadku kompleksowych problemów między aplikacjami i infrastrukturą. Ta wersja obsługuje NSX Advanced Load Balancer dla maszyn wirtualnych we wdrożeniach lokalnych, a także w obrębie wdrożeń VMware Cloud, takie jak VMware Cloud on AWS. VMware vRealize Network Insight zapewnia skorelowany, kompleksowy widok, który pomaga określić przyczyny powstawania problemów, których nie można określić, po prostu patrząc na pojedynczy punkt infrastruktury sieciowej.

vmware nsx alb

Nową funkcją w obszarze rozwiązywania problemów dodaną do vRealize Network Insight Assurance and Verification jest wspomagane rozwiązywanie problemów z siecią. Wspomagane rozwiązywanie problemów sieciowych to funkcja analizy przyczyn źródłowych uwzględniająca działanie aplikacji, która wprowadza różne incydenty/anomalie związane z rozwiązywaniem problemów do wizualnego drzewa zależności lub wykresu relacji dla aplikacji, maszyn wirtualnych, alertów i potencjalnych problemów. Pozwala to na wizualną nawigację, korelowanie metryk, wyświetlanie anomalii i alertów bez używania zapytań.

W nowej wersji vRealize Network Insight wprowadzono również usprawnienia pod względem bezpieczeństwa, szyfrowania połączeń wewnętrznych i zewnętrznych. Rozwiązanie obsługuje teraz zgodność ze standardem FIPS 140-2. Certyfikat Federal Information Processing Standard (FIPS 140-2) wydawany przez amerykański instytut ds. standardów i technologii (National Institute of Standards and Technology, NIST), jest standardem cyberbezpieczeństwa określającym wymagania dotyczące modułów kryptograficznych, w tym komponentów sprzętowych i programowych, używanych w systemie bezpieczeństwa do ochrony informacji wrażliwych, ale niesklasyfikowanych.

Wartym podkreślenia jest również fakt wsparcia widoczności sieci dla NSX Federation, dzięki czemu klienci VMware zyskają wgląd w wiele centrów danych NSX-T na poziomie globalnym, regionalnym i lokalnym.

Wszystkie nowe funkcje vRealize Network Insight i vRealize Network Insight Cloud są również dostępne w vRealize Cloud Universal.

Więcej informacji znajdziesz na stronie producenta.

Logowanie i rejestracja