Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Aktualności

Oracle udostępnia środowisko Java 18

JavaFirma Oracle ogłosiła dostępność środowiska Java 18, najnowszej wersji najważniejszego na świecie języka programowania i platformy programistycznej. Java 18 (Oracle JDK 18) to tysiące ulepszeń w zakresie wydajności, stabilności i bezpieczeństwa, w tym dziewięć rozszerzeń platformy, które jeszcze bardziej zwiększą produktywność programistów.

Najnowszy pakiet Java Development Kit (JDK) zapewnia aktualizacje i ulepszenia dzięki dziewięciu rozszerzeniom (JDK Enhancement Proposals, JEP). Najważniejsze z nich, to Code Snippets in Java API Documentation (JEP 413), Simple Web Server (JEP 408), Vector API (JEP 417) oraz Foreign Function and Memory API (JEP 419), a także Pattern Matching for Switch (JEP 420).

"Wydanie Java 18 jest dowodem na to, że firma Oracle nieustannie dąży do zapewnienia przedsiębiorstwom i programistom szybszego dostępu do ulepszeń dzięki sześciomiesięcznemu cyklowi wydawania nowych wersji. Kontynuujemy inwestycje techniczne, które poprawiają wydajność, stabilność i bezpieczeństwo wdrożeń platformy Java SE, a także pakietu Java Development Kit" - stwierdził Georges Saab, wiceprezes ds. rozwoju Java Platform w firmie Oracle.

"Programiści Java potrzebują ciągłych innowacji z użyciem nowoczesnych funkcji języków programowania, udoskonaleń środowiska programistycznego, usług zarządzanych w chmurze i stabilności. Oferując sześciomiesięczny cykl publikacji, Oracle spełnia te wymagania, pomagając utrzymać środowisko Java zawsze aktualne i odpowiednie dla tworzenia nowoczesnych aplikacji" - powiedział James Governor, Principal Analyst w firmie RedMonk.

Przyspieszenie wprowadzania języka Java do chmury
Firma Oracle wprowadziła niedawno Java Management Service (JMS), nową natywną usługę Oracle Cloud Infrastructure (OCI), która ułatwia zarządzanie bibliotekami uruchomieniowymi (runtime) i aplikacjami Java lokalnie lub w dowolnej chmurze. Usługa Java Management Service jest dostępna dla obciążeń OCI oraz dla subskrybentów Java SE.

Java 18 jest najnowszym wydaniem w ramach sześciomiesięcznego cyklu wydawniczego Java i jest wynikiem intensywnej współpracy inżynierów Oracle z członkami światowej społeczności programistów Java w ramach OpenJDK Project i Java Community Process (JCP). Zapewnia to stały dopływ innowacji, a także ciągłe poprawianie wydajności, stabilności i bezpieczeństwa, co zwiększa powszechność środowiska Java w organizacjach i branżach każdej wielkości.

Największymi zmianami wprowadzonymi w Java 18 są:
Aktualizacje i ulepszenia bibliotek
• JEP 400: UTF-8 kodowaniem domyślnym - Ustawia kodowanie UTF-8 jako domyślny zestaw znaków standardowych interfejsów API Java.
• JEP 408: Simple Web Server - narzędzie wiersza poleceń i API do uruchamiania minimalnego serwera WWW, który obsługuje tylko pliki statyczne.
• JEP 416: Reimplement Core Reflection with Method Handles - Obsługa metod jest podstawowym mechanizmem odzwierciedlania, co redukuje koszty utrzymania i rozwoju zarówno interfejsów API java.lang.reflect, jak i java.lang.invoke.
• JEP 418: Internet-Address Resolution SPI - Definiuje interfejs dostawcy usług (SPI) do identyfikacji nazw i adresów hostów, tak aby metoda java.net.InetAddress mogła korzystać z identyfikatorów innych niż wbudowane w platformę.

Narzędzia
• JEP 413: Snippety kodu JEP w dokumentacji API Java - wprowadza znacznik @snippet do standardowej dokumentacji JavaDoc, aby uprościć umieszczanie przykładowego kodu źródłowego w dokumentacji API.
Podgląd i inkubatory dla późniejszych wydań JDK
• JEP 417: Vector API (trzeci Inkubator) - dostarcza API dla programistów, aby lepiej wykorzystywać architektury procesorów CPU, które zapewniają skalowalne rozszerzenia wektorowe.
• JEP 419: Foreign Function and Memory API (drugi inkubator) - umożliwia programom Java współpracę z kodem i danymi spoza środowiska uruchomieniowego Java.
• JEP 420: Pattern Matching for Switch - Dopasowywanie wzorców dla wyrażeń i instrukcji przełączania, wraz z rozszerzeniami języka, co umożliwia testowanie wyrażenia względem wielu wzorców.

Subskrypcja Oracle Java SE Subscription, przewidywalna oferta typu pay-as-you-go, zapewnia klientom najlepszą w swojej klasie pomoc techniczną, prawo do używania narzędzi GraalVM Enterprise, dostęp do Java Management Service oraz elastyczność w zakresie aktualizacji w tempie odpowiadającym ich działalności. Pomaga to organizacjom IT w zarządzaniu złożonością, ograniczaniu kosztów i zmniejszaniu ryzyka związanego z bezpieczeństwem.

Źródło: Oracle

Logowanie i rejestracja