Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
ebook Altaro - The Backup Bible Complete Edition

Hornetsecurity przedstawia raport o cyberzagrożeniach
Hornetsecurity przedstawia raport o cyberzagrożeniach

Hornetsecurity, dostawca rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa poczty e-mail i tworzeni kopii zapasowych platformy Microsoft 365, opublikował raport Cyber Threat Report 2021/2022, w którym zawarto szczegółowe informacje na temat aktualnej sytuacji cyberzagrożeń ze szczególnym naciskiem na komunikację ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku

Certyfikacja jest doskonałym narzędziem rozwoju zawodowego. Większość decydentów IT twierdzi, że posiadanie pracownika z dodatkowymi umiejętnościami i wkładem wniesionym dzięki certyfikacji stanowi znaczną wartość ekonomiczną dla firmy. Koniec roku może stanowić doskonały impuls do zmian (również w obrębi...

Czytaj więcej...

Sektor bankowy z nadzieją patrzy w chmury
Sektor bankowy z nadzieją patrzy w chmury

Jak szacuje IDC, w 2019 roku banki na całym świecie zainwestują ponad 20 mld dolarów w chmurę. Wdrożenie chmurowych systemów IT pozwala sektorowi finansowemu znaleźć odpowiedź na wiele problemów, takich jak rosnące koszty obsługi IT, presja konkurencyjna ze strony fintechów czy zagrożenia w ...

Czytaj więcej...

Hakerzy polują na konta w chmurze
Hakerzy polują na konta w chmurze

Według Ponemon Institute zhakowane konta w chmurze kosztują firmy średnio 6,2 milionów rocznie. Dwie trzecie specjalistów od bezpieczeństwa uważa, że jest to bardzo poważne zagrożenie dla ich organizacji.

Czytaj więcej...

Raport VMware: Polacy chcą więcej cyfrowej swobody w miejscu pracy
Raport VMware: Polacy chcą więcej cyfrowej swobody w miejscu pracy

Jak tworzyć silną markę pracodawcy, przyciągać do firmy najlepsze talenty i osiągać biznesowe wzrosty? To wyzwanie spędza sen z powiek menedżerom. Odpowiedź przynosi najnowszy raport firmy VMware. Wynika z niego, że firmy, które chętnie inwestują w rozwój cyfrowych doświadczeń pracowników znacznie ...

Czytaj więcej...

Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS
Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS

Pandemia COVID-19 wywarła presję na zespołach zajmujących się bezpieczeństwem IT, aby migrować do rozwiązań zarządzanych w chmurze. Agencja badawcza Forrester zwraca uwagę na znaczny wzrost zainteresowanie zabezpieczeniami punktów końcowych oferowanych w modelu SaaS.

Czytaj więcej...

Aktualności

Chmura Azure z wirtualnymi maszynami opartymi o procesory Arm

Azure ARM AmpereMicrosoft poinformował o dostępności poglądowej wersji maszyn wirtualnych działających w chmurze Azure, oferujących wsparcie dla procesorów Arm. Rozwiązanie oparte o procesory Ampere Altra o częstotliwości 3,0 GHz zostało zaprojektowane we współpracy z firmą Ampere Computing, start-up'em specjalizującym się w produkcji serwerowych układów CPU.

Nowe VM z radością zostały przyjęte przez wielu deweloperów, którzy od dawna czekali na tę chwilę. W końcu mogą w chmurze Azure uruchamiać maszyny wirtualne wspierające inne platformy sprzętowe niż x86.

Nowe maszyny wirtualne są zaprojektowane do wydajnego uruchamiania obciążeń skalowalnych poziomo, serwerów webowych, serwerów aplikacyjnych, baz danych typu open source, aplikacji natywnych chmurowo jak aplikacje .NET, aplikacje Java, serwerów gier, serwerów multimediów i wielu innych. Nowa seria maszyn wirtualnych obejmuje maszyny wirtualne Dpsv5 ogólnego przeznaczenia i maszyny wirtualne Epsv5 zoptymalizowane pod kątem pamięci, które mogą zapewnić nawet o 50 procent lepszy stosunek ceny do wydajności niż porównywalne maszyny wirtualne oparte na architekturze x86.

W fazie testowej nowe maszyny wirtualne zapewniają obsługę do 64 procesorów wirtualnych i obejmują rozmiary maszyn wirtualnych z konfiguracjami pamięci 2GiB, 4GiB i 8GiB na procesor wirtualny, obsługę sieci do 40 Gb/s i opcjonalną lokalną wysoce wydajną pamięć masową SSD.

Na etapie preview maszyny wirtualne obsługują system Canonical Ubuntu Linux, CentOS oraz Windows 11 Professional i Enterprise Edition on Arm. Microsoft zapowiedział wsparcie dla kolejnych systemów operacyjnych, w tym Red Hat Enterprise Linux, SUSE Linux Enterprise Server, Debian, AlmaLinux i Flatcar.

Logowanie i rejestracja