Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
ebook Altaro - The Backup Bible Complete Edition

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku

Certyfikacja jest doskonałym narzędziem rozwoju zawodowego. Większość decydentów IT twierdzi, że posiadanie pracownika z dodatkowymi umiejętnościami i wkładem wniesionym dzięki certyfikacji stanowi znaczną wartość ekonomiczną dla firmy. Koniec roku może stanowić doskonały impuls do zmian (również w obrębi...

Czytaj więcej...

Raport VMware: Polacy chcą więcej cyfrowej swobody w miejscu pracy
Raport VMware: Polacy chcą więcej cyfrowej swobody w miejscu pracy

Jak tworzyć silną markę pracodawcy, przyciągać do firmy najlepsze talenty i osiągać biznesowe wzrosty? To wyzwanie spędza sen z powiek menedżerom. Odpowiedź przynosi najnowszy raport firmy VMware. Wynika z niego, że firmy, które chętnie inwestują w rozwój cyfrowych doświadczeń pracowników znacznie ...

Czytaj więcej...

Hakerzy polują na konta w chmurze
Hakerzy polują na konta w chmurze

Według Ponemon Institute zhakowane konta w chmurze kosztują firmy średnio 6,2 milionów rocznie. Dwie trzecie specjalistów od bezpieczeństwa uważa, że jest to bardzo poważne zagrożenie dla ich organizacji.

Czytaj więcej...

Hornetsecurity przedstawia raport o cyberzagrożeniach
Hornetsecurity przedstawia raport o cyberzagrożeniach

Hornetsecurity, dostawca rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa poczty e-mail i tworzeni kopii zapasowych platformy Microsoft 365, opublikował raport Cyber Threat Report 2021/2022, w którym zawarto szczegółowe informacje na temat aktualnej sytuacji cyberzagrożeń ze szczególnym naciskiem na komunikację ...

Czytaj więcej...

Sektor bankowy z nadzieją patrzy w chmury
Sektor bankowy z nadzieją patrzy w chmury

Jak szacuje IDC, w 2019 roku banki na całym świecie zainwestują ponad 20 mld dolarów w chmurę. Wdrożenie chmurowych systemów IT pozwala sektorowi finansowemu znaleźć odpowiedź na wiele problemów, takich jak rosnące koszty obsługi IT, presja konkurencyjna ze strony fintechów czy zagrożenia w ...

Czytaj więcej...

Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS
Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS

Pandemia COVID-19 wywarła presję na zespołach zajmujących się bezpieczeństwem IT, aby migrować do rozwiązań zarządzanych w chmurze. Agencja badawcza Forrester zwraca uwagę na znaczny wzrost zainteresowanie zabezpieczeniami punktów końcowych oferowanych w modelu SaaS.

Czytaj więcej...

Aktualności

OVHcloud wprowadza usługę AI Notebooks

Cloud AIOVHcloud ogłasza wprowadzenie na rynek AI Notebooks, najnowszego elementu w ofercie usług zarządzanych AI Tools, który pozwala zespołom zajmującym się analizą danych na szybkie i łatwe uzyskanie kompletnych modeli uczenia maszynowego od koncepcji aż po produkcję.

Pakiet AI Tools OVHcloud ułatwia i umożliwia przyśpieszenie wdrożenia projektów związanych ze sztuczną inteligencją. To o tyle kluczowe, że ponad 56 proc. organizacji na całym świecie korzystało w 2021 roku z rozwiązań sztucznej inteligencji w przynajmniej jednej jednostce biznesowej (versus 50 proc. w 2020  roku).

"Podstawą naszej działalności jest wspieranie klientów w rozwijaniu działań oraz dostarczanie im narzędzi, które wprowadzą ich w przyszłość. Dzięki AI Notebooks, uzupełniającego nasz pakiet AI Tools, OVHcloud zapewnia zespołom zajmującym się analizą danych pełną gamę elastycznych rozwiązań, które można szczegółowo dostosowywać w czasie rzeczywistym do konkretnych przypadków użycia, aby ułatwić codzienną pracę" - podkreśla Thierry Souche, Chief Technical Officer w OVHcloud.

Wraz z wprowadzeniem AI Notebooks, najnowszego dodatku do pakietu AI Tools, OVHcloud ułatwia organizacjom odkrywanie i rozwijanie modeli oraz wykorzystanie ich w ramach zespołów. Bazując na open source, AI Notebooks współpracuje z najważniejszymi edytorami kodu na rynku, w tym Jupyter i VS Code, a także umożliwia import najpopularniejszych bibliotek programistycznych z takich platform jak TensorFlow, PyTorch, MXNet, Hugging Face i wielu innych. W zależności od potrzeb analitycy danych i programiści mogą przydzielić swoim notebookom dedykowane zasoby procesora i karty graficznej jednym kliknięciem podczas uruchamiania. Opłaty naliczane są za minutę korzystania, co dodatkowo czyni koszt tej usługi atrakcyjnym pod kątem stosunku ceny do wydajności.

Oferta AI Notebooks pozwala zespołom zajmującym się analizą danych skoncentrować się na projektach bez zajmowania się ich konfiguracją lub instalacją. Z możliwości skorzystali już m.in. beta testerzy OVHcloud, którym udało się przyśpieszyć własne projekty.

"Pracowaliśmy z wieloma dostawcami, ale to usługa chmurowa OVHcloud, według nas, charakteryzuje się najlepszą dostępnością. W ciągu zaledwie kilku dni wszystko było gotowe, łącznie z zespołem, dzięki czemu mogliśmy szybciej skupić się na wprowadzaniu w życie innowacji. Infrastruktura dostarczana przez OVHcloud umożliwia nam korzystanie z najpotężniejszych procesorów graficznych, co ma kluczowe znaczenie dla naszej działalności. Dodatkowo możemy szybko dostosować zużywane zasoby. Dla naszego zespołu przekłada się to na potencjał znacznego wzrostu zysków operacyjnych oraz produktywności" - powiedział Aaron Jones, dyrektor generalny Yepic.AI.

Oferta AI Notebooks to nowy dodatek do portfolio rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji (AI, Artificial Intelligence), zaprojektowany z myślą o wsparciu zespołów zajmujących się analizą danych na różnych etapach procesu, od przechowywania (OVHcloud Object Storage) przez przetwarzanie danych (Apache Spark), eksplorację (AI Notebooks) po szkolenia (AI Training) i wreszcie do wdrożenia modelu (ML Serving).

ovhcloud ai notebooks

Podobnie jak wszystkie rozwiązania OVHcloud, również AI Notebooks są oparte na standardowych technologiach i zostały zaprojektowane oraz skonstruowane we własnych centrach danych Grupy, co gwarantuje całkowitą odwracalność danych i odporność na eksterytorialne prawodawstwo. Infrastruktura obsługiwana przez OVHcloud spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa i ochrony danych, zgodnie z certyfikatami ISO 27001, HDS (Health Data Hosting) oraz RODO.

Źródło: OVHcloud

Logowanie i rejestracja