Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
ebook Altaro - The Backup Bible Complete Edition

Raport VMware: Polacy chcą więcej cyfrowej swobody w miejscu pracy
Raport VMware: Polacy chcą więcej cyfrowej swobody w miejscu pracy

Jak tworzyć silną markę pracodawcy, przyciągać do firmy najlepsze talenty i osiągać biznesowe wzrosty? To wyzwanie spędza sen z powiek menedżerom. Odpowiedź przynosi najnowszy raport firmy VMware. Wynika z niego, że firmy, które chętnie inwestują w rozwój cyfrowych doświadczeń pracowników znacznie ...

Czytaj więcej...

Hakerzy polują na konta w chmurze
Hakerzy polują na konta w chmurze

Według Ponemon Institute zhakowane konta w chmurze kosztują firmy średnio 6,2 milionów rocznie. Dwie trzecie specjalistów od bezpieczeństwa uważa, że jest to bardzo poważne zagrożenie dla ich organizacji.

Czytaj więcej...

Sektor bankowy z nadzieją patrzy w chmury
Sektor bankowy z nadzieją patrzy w chmury

Jak szacuje IDC, w 2019 roku banki na całym świecie zainwestują ponad 20 mld dolarów w chmurę. Wdrożenie chmurowych systemów IT pozwala sektorowi finansowemu znaleźć odpowiedź na wiele problemów, takich jak rosnące koszty obsługi IT, presja konkurencyjna ze strony fintechów czy zagrożenia w ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku

Certyfikacja jest doskonałym narzędziem rozwoju zawodowego. Większość decydentów IT twierdzi, że posiadanie pracownika z dodatkowymi umiejętnościami i wkładem wniesionym dzięki certyfikacji stanowi znaczną wartość ekonomiczną dla firmy. Koniec roku może stanowić doskonały impuls do zmian (również w obrębi...

Czytaj więcej...

Hornetsecurity przedstawia raport o cyberzagrożeniach
Hornetsecurity przedstawia raport o cyberzagrożeniach

Hornetsecurity, dostawca rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa poczty e-mail i tworzeni kopii zapasowych platformy Microsoft 365, opublikował raport Cyber Threat Report 2021/2022, w którym zawarto szczegółowe informacje na temat aktualnej sytuacji cyberzagrożeń ze szczególnym naciskiem na komunikację ...

Czytaj więcej...

Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS
Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS

Pandemia COVID-19 wywarła presję na zespołach zajmujących się bezpieczeństwem IT, aby migrować do rozwiązań zarządzanych w chmurze. Agencja badawcza Forrester zwraca uwagę na znaczny wzrost zainteresowanie zabezpieczeniami punktów końcowych oferowanych w modelu SaaS.

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat Summit: Red Hat rozbudowuje ofertę usług chmurowych #RHSummit

Cloud chmuraPodczas konferencji Red Hat Summit, Red Hat poinformował o rozszerzeniu oferty usług chmurowych Red Hat pozwalających na budowę w pełni zarządzanych, zoptymalizowanych mechanizmów obsługi użytkownika. Są one niezbędne wszędzie tam, gdzie przedsiębiorstwa konstruują, wdrażają i skalują aplikacje chmurowe i zarządzają nimi w hybrydowych środowiskach.

Hybrydowe środowiska operacyjne w dalszym ciągu stanowią podstawową infrastrukturę operacyjną w większości przedsiębiorstw. Jak wynika z raportu firmy analitycznej IDC, do 2024 roku 50% przedsiębiorstw będzie korzystać z aplikacji zbudowanych na warstwie abstrakcji opartej na usługach chmurowych, uwzględniającej technologie przeznaczone bezpośrednio dla chmury i pozwalającej w jednolity sposób zapewnić działanie wielu lokalizacji o różnym charakterze. Dążąc do zaspokojenia potrzeb klientów, firmy starają się udostępnić im innowacyjne mechanizmy obsługi. Niezbędna jest do tego hybrydowa infrastruktura ułatwiająca realizację wymagań wiążących się z większą skalą działania.

Usługi chmurowe Red Hat zostały zaprojektowane z myślą o rozwiązaniu problemów występujących w chmurach hybrydowych. Przedsiębiorstwa muszą zmierzyć się z takimi wyzwaniami, jak rozprzestrzenianie się aplikacji i konieczność obsługi aplikacji monolitycznych. W takiej sytuacji niezbędne staje się zastosowanie narzędzi umożliwiających modernizację aplikacji, a jednocześnie skrócenie czasu wdrożenia i ograniczenie narzutów operacyjnych.

"Klienci potrzebują rozwiązań, które pozwalają zmniejszyć złożoność używanych środowisk hybrydowych w taki sposób, aby infrastruktura aplikacji stała się bardziej odporna, łatwiejsza w zarządzaniu i bardziej przejrzysta. Red Hat stara się zaspokoić te potrzeby, oferując nowe i zaktualizowane usługi chmurowe, tworzone z założenia z myślą o wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań w środowiskach hybrydowych. Pozwalają one zwiększyć produktywność pracy zarówno programistów, jak i operatorów. Dzięki temu menedżerowie mogą skoncentrować się na szybkim wprowadzaniu na rynek nowych produktów i usług oraz zwiększaniu ich wartości biznesowej" - powiedział Ashesh Badani, wiceprezes ds. produktów, Red Hat.

Firma Red Hat wprowadza na rynek nowe usługi chmurowe, które mają ułatwić przedsiębiorstwom tworzenie aplikacji przeznaczonych dla chmury:
● Usługa Red Hat OpenShift Service Registry ułatwia zespołom programistów tworzenie, wykrywanie i ponowne wykorzystywanie interfejsów API oraz schematów.
● Moduły Red Hat OpenShift Connector zawierają gotowe funkcje komunikacji z wieloma systemami zewnętrznymi i umożliwiają integrację bez konieczności tworzenia kodu z usługą Red Hat OpenShift Streams for Apache Kafka.
● Rozwiązanie Red Hat OpenShift Database Access zapewnia spójne mechanizmy dostępu do baz danych realizowanego jako usługa (DBaaS) w środowiskach chmury hybrydowej.
Dzięki temu administratorzy platformy OpenShift są w stanie bez problemu zapewnić użytkownikom dostęp do różnorodnych zewnętrznych usług baz danych oraz zarządzać takim dostępem. Również programiści zyskują prostsze funkcje dostępu do baz danych w chmurze oraz ich udostępniania.

Usługi chmurowe Red Hat są ściśle zintegrowane z rozwiązaniem Red Hat OpenShift, czyli najlepszą na rynku platformą Kubernetes dla przedsiębiorstw. Stanowi ona podstawę, na której można modernizować istniejące aplikacje, tworzyć natywne aplikacje chmurowe, upraszczać programowanie, dodawać do aplikacji informacje analityczne oraz integrować z nimi usługi innych firm.

Firma Red Hat poinformowała również o nowych opcjach wprowadzonych w dotychczasowej ofercie usług chmurowych:
● Red Hat OpenShift Data Science, zarządzana usługa chmurowa przeznaczona dla analityków danych i programistów, obejmująca w pełni obsługiwane środowisko testowe, w którym można szybko tworzyć, szkolić i testować modele uczenia maszynowego, jest obecnie dostępna w postaci dodatku do platformy OpenShift Dedicated oraz do usługi Red Hat OpenShift Service on AWS. Uwzględniono w niej aktualizacje związane z zapewnieniem lepszej zgodności ze standardami, m.in. PCI. W bieżącym roku klienci będą również mieli okazję skorzystać z zarządzanych rozwiązań dostarczanych przez zewnętrzną firmę Starburst, partnera Red Hat o statusie Premier specjalizującego się w przetwarzaniu danych.
● Red Hat OpenShift Streams for Apache Kafka, w pełni udostępniana i zarządzana usługa Kafka, wspiera obecnie funkcje szczegółowego zarządzania tożsamością i dostępem, a ponadto udostępnia wskaźniki i panele monitorowania. Dzięki certyfikatowi PCI łatwiej zapewnić zgodność rozwiązania z przepisami.
● Red Hat OpenShift API Management umożliwia szybkie tworzenie i wdrażanie aplikacji ukierunkowanych na interfejs API za pośrednictwem udostępnianej i zarządzanej usługi platformy OpenShift. Jest obecnie dostępna w wersji próbnej w serwisie Developer Sandbox for Red Hat OpenShift. Wprowadzono w niej aktualizacje zwiększające bezpieczeństwo i zgodność rozwiązań z przepisami, m.in. dzięki uzyskaniu zgodności ze standardami PCI, ISO i SOC2; udostępniono także moduł projektowania interfejsu API w wersji preview.

Renomowane przedsiębiorstwa i instytucje, m.in. BITMARCK, Uniwersytet Bostoński, Electrical Training Alliance, wykorzystują usługi chmurowe Red Hat do budowania, wdrażania i skalowania aplikacji chmurowych oraz zarządzania takimi aplikacjami. Są to usługi w pełni udostępniane i zarządzane, zatem odpowiedzialność za ich obsługę i wsparcie leży po stronie firmy Red Hat. Przedsiębiorstwa mogą skupić się na tworzeniu innowacyjnych rozwiązań i realizacji potrzeb klientów.

Infrastruktura informatyczna i potrzeby przedsiębiorstw ustawiczne ulegają zmianom, dlatego Red Hat koncentruje wysiłki na szybkim wprowadzaniu innowacyjnych udoskonaleń w swoich produktach i usługach z myślą o klientach, którzy modernizują swoje procesy tworzenia i udostępniania aplikacji.

Źródło: Red Hat

Logowanie i rejestracja