Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
ebook Altaro - The Backup Bible Complete Edition

Hakerzy polują na konta w chmurze
Hakerzy polują na konta w chmurze

Według Ponemon Institute zhakowane konta w chmurze kosztują firmy średnio 6,2 milionów rocznie. Dwie trzecie specjalistów od bezpieczeństwa uważa, że jest to bardzo poważne zagrożenie dla ich organizacji.

Czytaj więcej...

Raport VMware: Polacy chcą więcej cyfrowej swobody w miejscu pracy
Raport VMware: Polacy chcą więcej cyfrowej swobody w miejscu pracy

Jak tworzyć silną markę pracodawcy, przyciągać do firmy najlepsze talenty i osiągać biznesowe wzrosty? To wyzwanie spędza sen z powiek menedżerom. Odpowiedź przynosi najnowszy raport firmy VMware. Wynika z niego, że firmy, które chętnie inwestują w rozwój cyfrowych doświadczeń pracowników znacznie ...

Czytaj więcej...

Sektor bankowy z nadzieją patrzy w chmury
Sektor bankowy z nadzieją patrzy w chmury

Jak szacuje IDC, w 2019 roku banki na całym świecie zainwestują ponad 20 mld dolarów w chmurę. Wdrożenie chmurowych systemów IT pozwala sektorowi finansowemu znaleźć odpowiedź na wiele problemów, takich jak rosnące koszty obsługi IT, presja konkurencyjna ze strony fintechów czy zagrożenia w ...

Czytaj więcej...

Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS
Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS

Pandemia COVID-19 wywarła presję na zespołach zajmujących się bezpieczeństwem IT, aby migrować do rozwiązań zarządzanych w chmurze. Agencja badawcza Forrester zwraca uwagę na znaczny wzrost zainteresowanie zabezpieczeniami punktów końcowych oferowanych w modelu SaaS.

Czytaj więcej...

Hornetsecurity przedstawia raport o cyberzagrożeniach
Hornetsecurity przedstawia raport o cyberzagrożeniach

Hornetsecurity, dostawca rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa poczty e-mail i tworzeni kopii zapasowych platformy Microsoft 365, opublikował raport Cyber Threat Report 2021/2022, w którym zawarto szczegółowe informacje na temat aktualnej sytuacji cyberzagrożeń ze szczególnym naciskiem na komunikację ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku

Certyfikacja jest doskonałym narzędziem rozwoju zawodowego. Większość decydentów IT twierdzi, że posiadanie pracownika z dodatkowymi umiejętnościami i wkładem wniesionym dzięki certyfikacji stanowi znaczną wartość ekonomiczną dla firmy. Koniec roku może stanowić doskonały impuls do zmian (również w obrębi...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat Summit: Ansible dostępne dla środowiska Microsoft Azure

Cloud AutomationRed Hat poinformował o wprowadzeniu na rynek rozwiązania Red Hat Ansible Automation Platform dla Microsoft Azure, łączącego wiodące na rynku mechanizmy automatyzacji w chmurach hybrydowych z obsługą wygodnego środowiska zarządzanego. Red Hat Ansible Automation Platform dla Azure to efekt opartej na doświadczeniu współpracy firm Microsoft i Red Hat. Pozwala działom informatycznym przedsiębiorstw szybko przeprowadzić automatyzację i skalowanie w chmurze oraz uzyskać elastyczność umożliwiającą udostępnienie dowolnej aplikacji w dowolnym miejscu bez dodatkowych narzutów i niepotrzebnej złożoności.

Dzięki platformie Red Hat Ansible Automation Platform na platformie Azure klienci mogą w jeszcze większym stopniu zredukować tzw. koszty ogólne, mają dostęp do zintegrowanych rozliczeń z firmą Microsoft, najnowszych funkcji platformy Ansible Automation Platform oraz wszystkich rozwiązań wchodzących w skład tego chmurowego „pakietu”. Aby jak najszybciej korzystać z możliwości usługi, klienci Red Hat Ansible Automation Platform na platformie Azure mogą korzystać z gotowej zawartości, która obejmuje istniejące procesy autonomizacji unikalne dla środowiska Azure. Użytkownicy mogą migrować aplikacje i zasoby podczas przechodzenia do chmury, przyspieszając wdrożenie i osiągając więcej benefitów z automatyzacji.

"Współpraca z firmą Red Hat pomaga nam przyspieszyć transformację cyfrową naszych klientów poprzez uproszczenie drogi do przyjęcia chmury. Wielu z naszych klientów korporacyjnych stosuje strategię chmury hybrydowej i poszukuje elastyczności i spójności, aby bezproblemowo wdrażać, uruchamiać i skalować aplikacje w środowiskach Azure i chmury hybrydowej. Dzięki ofercie takiej jak nowa platforma Red Hat Ansible Automation Platform na Azure, zespoły operacyjne mogą zautomatyzować niezliczone procesy, które muszą być wykonywane wraz z dostarczaniem aplikacji" - powiedział Omar Khan, dyrektor generalny ds. infrastruktury Azure w firmie Microsoft.

Większy potencjał automatyzacji dzięki zastosowaniu Red Hat Ansible Automation Platform
Rozwiązanie Red Hat Ansible Automation Platform dla Azure wykorzystuje innowacyjne zmiany na bieżąco wprowadzane w produkcie, opracowane z myślą o zmieniających się potrzebach związanych z przetwarzaniem w rozbudowanych środowiskach chmur hybrydowych. W wersji Ansible Automation Platform 2 wprowadzono samodzielne funkcje automatyzacji, umożliwiające obsługę klientów niezależnie od ich środowiska, tj. za pośrednictwem dostawców usług zarządzanych, we własnych centrach przetwarzania danych, w środowiskach brzegowych i w komercyjnych środowiskach chmurowych takich jak Azure. Możliwości adaptacji platformy do hybrydowych środowisk IT ułatwiają specjalistom zarządzanie procesami automatyzacji na dużą skalę, w różnych środowiskach i systemach, z zachowaniem ich spójności.

Nowe możliwości w Ansible Automation Platform 2.2 sprawiają, że jest ona jeszcze bardziej wydajna na platformie Azure. Dla przykładu, Technologia podpisywania zawartości Ansible pozwala osobom zajmującym się automatyzacją sprawdzać, czy uruchamiane w przedsiębiorstwie procedury zostały zweryfikowane i czy są one zgodne z przyjętymi zasadami. Dzięki temu zespoły informatyczne mogą korzystać z różnych źródeł zawartości, np. Red Hat Ansible Certified Content albo elementów udostępnianych przez społeczność użytkowników Ansible, z przekonaniem, że są one zgodne z wymaganiami przedsiębiorstwa dotyczącymi bezpieczeństwa i zgodności systemów.

Partnerzy tacy jak Accenture, CyberArk, F5 i Kyndryl poddali weryfikacji odpowiednie kolekcje treści Red Hat Ansible Certified Content i ogólne środowisko na platformie Microsoft Azure. Klienci mogą dzięki temu uruchamiać w chmurze dotychczas używane kolekcje i instrukcje, rozszerzając standardowe elementy automatyzacji, gdy jest to niezbędne w środowisku operacyjnym.

"Ograniczanie ryzyka i obrona przed cyberatakami wymaga widoczności i zarządzanego dostępu do krytycznych zasobów w całym przedsiębiorstwie. Nowa platforma Red Hat Ansible Automation Platform na Microsoft Azure niewiarygodnie ułatwia użytkownikom CyberArk zwiększenie bezpieczeństwa i zwinności DevOps, uwalniając programistów od konieczności martwienia się o zarządzanie tożsamością. Dzięki Ansible dane uwierzytelniające są centralnie zarządzane przez CyberArk, a tajniki używane przez Ansible są automatycznie zabezpieczane i rotowane przez CyberArk w oparciu o zasady obowiązujące w danej organizacji" - stwierdził Kurt Sand, dyrektor generalny DevSecOps, CyberArk.

"Wielu klientów wybiera rozwiązania automatyzacji w celu uzyskania większej wydajności, zwinności i odporności, aby przyspieszać swoje projekty modernizacji i transformacji cyfrowej. Połączenie Red Hat Ansible Automation Platform z Azure zapewnia klientom potężne rozwiązanie do automatyzacji, które przyspiesza ich migrację do chmury, gwarantując także wsparcie aplikacji zarządzanych. Jako strategiczny partner zarówno firmy Microsoft, jak i Red Hat, możemy zapewnić pełne wsparcie w całym naszym ekosystemie, aby klienci mogli osiągnąć najwyższy poziom automatyzacji w zakresie dostarczania usług i sprawności biznesowej" - skomentował Stephen Leonard, Global Alliances and Partnerships leader, Kyndryl.

Platforma Red Hat Ansible Automation Platform jest już dostępna w Ameryce Północnej. Wkrótce stanie się dostępna na całym świecie. Funkcje Ansible Automation Platform 2.2 są dostępne dla klientów w wersji Technology Preview.

Źródło: Red Hat

Logowanie i rejestracja