Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Deepfake: Nie ufaj własnym oczom, bo mogą cię mylić
Deepfake: Nie ufaj własnym oczom, bo mogą cię mylić

Wołodymyr Zelenskij nakazuje poddać się Ukrainie. Tom Cruise instruuje, jak używać detergentów, a Salvador Dali ożywa - co łączy te historie? To wierutna bzdura, a do jej stworzenia wykorzystano technologię deepfake. Jeżeli ransomware nie dał wystarczająco popalić zespołom ds. bezpieczeństwa, to na horyzoncie po...

Czytaj więcej...

Szyfrowanie backupu to najczęstsza strategia cyberprzestępców
Szyfrowanie backupu to najczęstsza strategia cyberprzestępców

Niemal wszystkie ataki (94%) wykorzystujące oprogramowanie ransomware obejmują próby zniszczenia kopii zapasowych firmy – wynika z Ransomware Trends Report 2022 firmy Veeam. W 7 na 10 przypadków przestępcom udaje się to przynajmniej częściowo. Aż 76% firm przyznaje, że zapłaciły okup. Jednak co czwa...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

BDRSuite - kopia zapasowa i replikacja środowiska Hyper-V
BDRSuite - kopia zapasowa i replikacja środowiska Hyper-V

Niezliczona liczba firm korzysta z hiperwizora Microsoft Hyper-V do obsługi obciążeń produkcyjnych. Z każdą nową wersją systemu Windows Server, Microsoft wprowadza do Hyper-V szeroką gamę nowych funkcji i usprawnień. Windows Server 2022 z Hyper-V to na dzień dzisiejszy najpotężniejsza wersja Hyper-V, która podob...

Czytaj więcej...

Jak ochronić swoje hasło przed złamaniem [4 wskazówki]
Jak ochronić swoje hasło przed złamaniem [4 wskazówki]

W 2021r. ponad 92% gospodarstw domowych w Polsce miało dostęp do internetu (GUS*). Jednocześnie kolejny rok z rzędu wzrosła liczba cyberataków (KPMG**). To pokazuje, że skala zagrożenia jest ogromna. Receptą na bezpieczeństwo w sieci są mocne hasła chroniące dostęp do wrażliwych danych. Jednakże, wciąż wśr&oacut...

Czytaj więcej...

Pędząca inflacja a rozwój biznesu. Cloud computing szansą?
Pędząca inflacja a rozwój biznesu. Cloud computing szansą?

Kryzys związany z pojawieniem się pandemii odcisnął piętno na polskich biznesach. Teraz pojawia się nowe, być może jeszcze większe wyzwanie - pędząca inflacja w Polsce. Jak wynika z badań Intrum, aż 60 proc. respondentów deklaruje, że nie ma odpowiednich kompetencji, aby skutecznie zarządzać negatywnym wpływem i...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat Summit: Ansible dostępne dla środowiska Microsoft Azure

Cloud AutomationRed Hat poinformował o wprowadzeniu na rynek rozwiązania Red Hat Ansible Automation Platform dla Microsoft Azure, łączącego wiodące na rynku mechanizmy automatyzacji w chmurach hybrydowych z obsługą wygodnego środowiska zarządzanego. Red Hat Ansible Automation Platform dla Azure to efekt opartej na doświadczeniu współpracy firm Microsoft i Red Hat. Pozwala działom informatycznym przedsiębiorstw szybko przeprowadzić automatyzację i skalowanie w chmurze oraz uzyskać elastyczność umożliwiającą udostępnienie dowolnej aplikacji w dowolnym miejscu bez dodatkowych narzutów i niepotrzebnej złożoności.

Dzięki platformie Red Hat Ansible Automation Platform na platformie Azure klienci mogą w jeszcze większym stopniu zredukować tzw. koszty ogólne, mają dostęp do zintegrowanych rozliczeń z firmą Microsoft, najnowszych funkcji platformy Ansible Automation Platform oraz wszystkich rozwiązań wchodzących w skład tego chmurowego „pakietu”. Aby jak najszybciej korzystać z możliwości usługi, klienci Red Hat Ansible Automation Platform na platformie Azure mogą korzystać z gotowej zawartości, która obejmuje istniejące procesy autonomizacji unikalne dla środowiska Azure. Użytkownicy mogą migrować aplikacje i zasoby podczas przechodzenia do chmury, przyspieszając wdrożenie i osiągając więcej benefitów z automatyzacji.

"Współpraca z firmą Red Hat pomaga nam przyspieszyć transformację cyfrową naszych klientów poprzez uproszczenie drogi do przyjęcia chmury. Wielu z naszych klientów korporacyjnych stosuje strategię chmury hybrydowej i poszukuje elastyczności i spójności, aby bezproblemowo wdrażać, uruchamiać i skalować aplikacje w środowiskach Azure i chmury hybrydowej. Dzięki ofercie takiej jak nowa platforma Red Hat Ansible Automation Platform na Azure, zespoły operacyjne mogą zautomatyzować niezliczone procesy, które muszą być wykonywane wraz z dostarczaniem aplikacji" - powiedział Omar Khan, dyrektor generalny ds. infrastruktury Azure w firmie Microsoft.

Większy potencjał automatyzacji dzięki zastosowaniu Red Hat Ansible Automation Platform
Rozwiązanie Red Hat Ansible Automation Platform dla Azure wykorzystuje innowacyjne zmiany na bieżąco wprowadzane w produkcie, opracowane z myślą o zmieniających się potrzebach związanych z przetwarzaniem w rozbudowanych środowiskach chmur hybrydowych. W wersji Ansible Automation Platform 2 wprowadzono samodzielne funkcje automatyzacji, umożliwiające obsługę klientów niezależnie od ich środowiska, tj. za pośrednictwem dostawców usług zarządzanych, we własnych centrach przetwarzania danych, w środowiskach brzegowych i w komercyjnych środowiskach chmurowych takich jak Azure. Możliwości adaptacji platformy do hybrydowych środowisk IT ułatwiają specjalistom zarządzanie procesami automatyzacji na dużą skalę, w różnych środowiskach i systemach, z zachowaniem ich spójności.

Nowe możliwości w Ansible Automation Platform 2.2 sprawiają, że jest ona jeszcze bardziej wydajna na platformie Azure. Dla przykładu, Technologia podpisywania zawartości Ansible pozwala osobom zajmującym się automatyzacją sprawdzać, czy uruchamiane w przedsiębiorstwie procedury zostały zweryfikowane i czy są one zgodne z przyjętymi zasadami. Dzięki temu zespoły informatyczne mogą korzystać z różnych źródeł zawartości, np. Red Hat Ansible Certified Content albo elementów udostępnianych przez społeczność użytkowników Ansible, z przekonaniem, że są one zgodne z wymaganiami przedsiębiorstwa dotyczącymi bezpieczeństwa i zgodności systemów.

Partnerzy tacy jak Accenture, CyberArk, F5 i Kyndryl poddali weryfikacji odpowiednie kolekcje treści Red Hat Ansible Certified Content i ogólne środowisko na platformie Microsoft Azure. Klienci mogą dzięki temu uruchamiać w chmurze dotychczas używane kolekcje i instrukcje, rozszerzając standardowe elementy automatyzacji, gdy jest to niezbędne w środowisku operacyjnym.

"Ograniczanie ryzyka i obrona przed cyberatakami wymaga widoczności i zarządzanego dostępu do krytycznych zasobów w całym przedsiębiorstwie. Nowa platforma Red Hat Ansible Automation Platform na Microsoft Azure niewiarygodnie ułatwia użytkownikom CyberArk zwiększenie bezpieczeństwa i zwinności DevOps, uwalniając programistów od konieczności martwienia się o zarządzanie tożsamością. Dzięki Ansible dane uwierzytelniające są centralnie zarządzane przez CyberArk, a tajniki używane przez Ansible są automatycznie zabezpieczane i rotowane przez CyberArk w oparciu o zasady obowiązujące w danej organizacji" - stwierdził Kurt Sand, dyrektor generalny DevSecOps, CyberArk.

"Wielu klientów wybiera rozwiązania automatyzacji w celu uzyskania większej wydajności, zwinności i odporności, aby przyspieszać swoje projekty modernizacji i transformacji cyfrowej. Połączenie Red Hat Ansible Automation Platform z Azure zapewnia klientom potężne rozwiązanie do automatyzacji, które przyspiesza ich migrację do chmury, gwarantując także wsparcie aplikacji zarządzanych. Jako strategiczny partner zarówno firmy Microsoft, jak i Red Hat, możemy zapewnić pełne wsparcie w całym naszym ekosystemie, aby klienci mogli osiągnąć najwyższy poziom automatyzacji w zakresie dostarczania usług i sprawności biznesowej" - skomentował Stephen Leonard, Global Alliances and Partnerships leader, Kyndryl.

Platforma Red Hat Ansible Automation Platform jest już dostępna w Ameryce Północnej. Wkrótce stanie się dostępna na całym świecie. Funkcje Ansible Automation Platform 2.2 są dostępne dla klientów w wersji Technology Preview.

Źródło: Red Hat