Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
ebook Altaro - The Backup Bible Complete Edition

Czy polskie MŚP są gotowe na chmurę?
Czy polskie MŚP są gotowe na chmurę?

Tylko 11% polskich firm korzystało z usług w chmurze publicznej w 2018 roku. Średnia dla Unii Europejskiej była ponad dwa razy wyższa (26%), a Finlandia zanotowała rekordowy wynik 65%. Dynamiczny wzrost ilości danych, zmiany wymagań klientów czy regulacje takie jak RODO przyspieszają proces cyfryzacji w przedsię...

Czytaj więcej...

Trzy czwarte firm wraca z chmury publicznej do prywatnej
Trzy czwarte firm wraca z chmury publicznej do prywatnej

To, jak rozwijała się infrastruktura chmur obliczeniowych w ciągu ostatnich 15 lat, jest jednym z fenomenów i najważniejszych w historii przykładów konwergencji rozwiązań obliczeniowych i komunikacyjnych. Dzięki tego typu platformom przedsiębiorstwom zapewniona została niespotykana wcześniej możliwość szy...

Czytaj więcej...

The SysAdmin DOJO Podcast - ekspercka wiedza ze świata IT
The SysAdmin DOJO Podcast - ekspercka wiedza ze świata IT

Coraz większą popularność zyskują podkasty. Nie są tak angażujące jak różnorodne filmiki tematyczne, tym samym możemy je odsłuchać w trakcie domowych czynności, joggingu, spaceru czy nawet prowadząc samochód. Dla mnie największą wartość stanowią audycje związane z pracą zawodową i zainteresowaniami, inspi...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku

Certyfikacja jest doskonałym narzędziem rozwoju zawodowego. Większość decydentów IT twierdzi, że posiadanie pracownika z dodatkowymi umiejętnościami i wkładem wniesionym dzięki certyfikacji stanowi znaczną wartość ekonomiczną dla firmy. Koniec roku może stanowić doskonały impuls do zmian (również w obrębi...

Czytaj więcej...

Cloud Computing motorem innowacji
Cloud Computing motorem innowacji

W ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld dolarów, donosi najnowszy raport opracowany przez IDC. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi prod...

Czytaj więcej...

Internet of Things, Big Data i Cloud - technologie, które rozwiną Twój biznes!
Internet of Things, Big Data i Cloud - technologie, które rozwiną Twój biznes!

Zdobycie przewagi konkurencyjnej na rynku jest jednym z podstawowych celów każdego biznesu. Wykorzystanie technologii, takich jak Internet of Things, Big Data czy usług chmurowych (Cloud) pozwala usprawnić procesy i zwiększać efektywność działań w firmie. Sprawdź, jak skutecznie i bezpiecznie wykorzystać te możl...

Czytaj więcej...

Aktualności

Salesforce rozbudowuje pakiet rozwiązań do automatyzacji

SalesforceNa konferencji TrailblazerDX firma Salesforce, globalny lider w dziedzinie systemów CRM, poinformowała o kolejnych innowacjach wprowadzonych w rozwiązaniu Salesforce Flow, czyli kompletnym pakiecie technologii automatyzacji, umożliwiającym klientom szybkie usprawnienie dowolnych złożonych procesów biznesowych z wykorzystaniem platformy Salesforce Customer 360.

Rozwiązanie Flow zostało oparte na niskokodowej platformie Salesforce i pozwala szybko wygenerować wartość biznesową dzięki wsparciu działań użytkowników, uproszczeniu procesów i integracji systemów.

Przedsiębiorstwa muszą obecnie zmierzyć się z niepewną sytuacją ekonomiczną, w tym z inflacją, zakłóceniami łańcuchów dostaw i niedoborami siły roboczej. Mechanizmy automatyzacji pozwalają zastąpić procesami automatycznymi pracochłonne zadania wykonywane ręcznie, a w efekcie zwiększyć produktywność i zapewnić wyższy poziom obsługi klientów z zachowaniem odpowiedniej skali działania. Okazuje się, że aż 91% organizacji zgłasza potrzebę zastosowania rozwiązań do automatyzacji procesów umożliwiających realizację większej liczby zadań mniejszym kosztem. Z kolei 77% pracowników twierdzi, że dzięki automatyzacji udało im się zyskać czas na pogłębienie relacji z klientami i interesariuszami.

Dzięki produktowi Flow pracownicy zajmujący się obsługą klientów mogą automatycznie przypisywać zadania w ramach globalnych zespołów i kanałów cyfrowych, co daje możliwość zaoferowania najważniejszym klientom bardziej spersonalizowanych usług. Firmy zajmujące się zarządzaniem majątkiem mogą w większym stopniu skupić się na wynikach osiąganych przez klientów, korzystając z automatyzacji powtarzających się operacji wprowadzania danych oraz wprowadzając usprawnienia w procesach związanych z intensywnym przetwarzaniem danych, takich jak uzgadnianie stanu gotówki i zapasów. Dostawcy usług opieki zdrowotnej są w stanie usprawnić obsługę pacjentów dzięki automatyzacji skierowań i zarządzania rozliczeniami, a tym samym szybko zapewnić odpowiednie świadczenia. Menedżerowie łańcuchów dostaw zyskują możliwość zunifikowania danych i zintegrowania różnych starszych systemów, a w rezultacie usprawnienia procesów realizacji zamówień i zarządzania dostawcami.

„Nasi klienci, którzy wykorzystują rozwiązanie Salesforce Flow do automatyzacji manualnych procesów w przedsiębiorstwie, oszczędzają co miesiąc 109 miliardów godzin pracy. Pracownicy zyskują czas na realizację zadań przynoszących bardziej wymierne korzyści” - powiedział Patrick Stokes, wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny ds. platformy Salesforce. „Automatyzacja odbywa się w ramach pojedynczej, jednolitej platformy CRM. Nowe funkcje rozwiązania Flow dają użytkownikom możliwość uruchamiania przepływów z poziomu analitycznych paneli kontrolnych, łatwej integracji z dowolnym systemem za pomocą niewielkiej ilości kodu oraz bezpośredniej interakcji z przepływami w środowisku Slack, w którym pracownicy spędzają najwięcej czasu. To coś więcej niż automatyzacja, to funkcje «automagiczne»”.

Salesforce Flow: automatyzacja na wielką skalę
Salesforce Flow umożliwia klientom automatyzację szerokiej gamy procesów biznesowych. W przepływach gromadzone są dane, na których podejmuje się odpowiednie działania. Klienci mają możliwość funkcjonowania w bardziej inteligentny sposób, przy mniejszym nakładzie pracy, a jednocześnie zaoszczędzenia czasu poprzez obsługę złożonych procesów za pomocą kliknięć, a nie kodu.

• W marcu 2022 roku firma Salesforce obsługiwała na swojej platformie 1,3 biliona zautomatyzowanych działań, co przekłada się na korzyści biznesowe dla klientów o wartości 2,19 biliona USD**. Oznacza to, że 1,3 biliona razy użytkownik nie musiał ręcznie tworzyć wiadomości e-mail, ustawiać powiadomienia, modyfikować pola statusu albo kopiować danych.
• Dzięki automatyzacji procesów w marcu 2022 roku klienci firmy Salesforce zaoszczędzili 109*** miliardów godzin pracy.
• Klienci firmy Salesforce uruchamiają codziennie 44 miliardy przepływów pracy i procesów.
• Ponad 900 gotowych przepływów pracy, botów oraz rozwiązań do zrobotyzowanej automatyzacji procesów opracowanych przez partnerów takich jak Chargent, GetFeedback i 7Summits zostanie udostępnionych w portalu Salesforce AppExchange z myślą o zastosowaniu w różnych branżach i różnych chmurach.

Nowe możliwości rozwiązania Salesforce Flow
Firma Salesforce ustawicznie inwestuje w rozwój rozwiązania Flow, udostępniając nowe funkcje ułatwiające realizację zadań oraz skonstruowanie mechanizmów interakcji zwiększających zaangażowanie klientów. W przepływach gromadzone są dane, na których podejmuje się odpowiednie działania. Użytkownicy mają możliwość wykonywania swoich obowiązków w bardziej inteligentny sposób, przy mniejszym nakładzie pracy, a jednocześnie zaoszczędzenia czasu poprzez obsługę złożonych procesów bez konieczności tworzenia rozbudowanego kodu.
• Wsparcie działań użytkowników: nowa funkcja Flow in Slack pozwala połączyć opcje pracy zespołowej środowiska Slack z możliwościami niskokodowych narzędzi do automatyzacji oferowanych przez Salesforce. Można wywoływać wbudowane w rozwiązanie Flow zaawansowane procesy biznesowe bezpośrednio na platformie Slack, na której odbywa się praca zespołowa użytkowników.
• Usprawnione procesy: nowy komponent Flow Actions umożliwia klientom uruchamianie przepływów pracy w rozwiązaniu Salesforce Flow bezpośrednio z panelu kontrolnego. Użytkownicy mogą przejść od informacji do konkretnych działań; znikają przy tym problemy związane z przełączaniem się między różnymi aplikacjami w celu wykonania pracy. Ponadto funkcja Flow Orchestration wykorzystuje automatyzację do uproszczenia procesów obejmujących wiele kroków, w których realizacji uczestniczy wielu użytkowników.
• Bezproblemowa integracja: nowa funkcja Flow Integration* umożliwia administratorom i programistom integrowanie danych pochodzących z dowolnego systemu za pomocą kilku kliknięć, a także wywoływania procesów w każdym przepływie. Dodatkowo opcja Flow RPA wykorzystuje technologię zrobotyzowanej automatyzacji procesów opracowaną przez firmę MuleSoft (standardowo zintegrowaną w produkcie Salesforce Flow). Pozwala ona użyć danych lub działań z dowolnego stosowanego wcześniej systemu, a zatem przeprowadzić kompleksową automatyzację wszystkich kroków w przepływach pracy.

Ponadto rozwiązanie Flow zawiera obecnie niskokodową funkcję testowania, która umożliwia administratorom i programistom tworzenie testów automatycznych poszczególnych przepływów bez konieczności pisania kodu. Obecnie Klienci są również w stanie uzyskać jednolity obraz wszystkich wywołanych w różnych systemach działań automatycznych w celu zarządzania wersjami.

„Jako globalny lider w dziedzinie komunikacji w chmurach dla przedsiębiorstw zawsze staraliśmy się znaleźć nowe sposoby zwiększenia produktywności i wydajności” - powiedział Savinay Berry, wiceprezes wykonawczy ds. produktów i projektowania w firmie Vonage. „Rozwiązania firmy Salesforce pomogły nam zautomatyzować przepływy, dzięki którym możemy uprościć mechanizmy współpracy zespołów, dostarczyć klientom rozwiązania o większej wartości i wesprzeć rozwój naszego przedsiębiorstwa na międzynarodowym rynku”.

**Wartość wynika z pomnożenia zakładanych kosztów pracochłonności niezbędnej do realizacji typowego procesu przez łączną liczbę zautomatyzowanych procesów w marcu 2022 roku. W obliczeniach przyjęto koszt 20 USD/h oraz oszczędność czasu na poziomie 5 minut. Zaoszczędzone środki = (liczba procesów) * (przyjęta wielkość oszczędności na proces = 20 USD/h * 5 min/proces czyli 1,67 USD/proces) = 1 311 913 101 975 procesów * 1,67 USD/proces = 2,1908949e+12.
***Obliczenia oszczędności czasu i godzin pracy wynikają z liczby zautomatyzowanych procesów w marcu 2022 roku pomnożonej przez zakładany czas (5 min) i koszty (20 USD/h) niezbędne do realizacji typowego procesu biznesowego. Liczba zaoszczędzonych godzin = (liczba procesów) * (szacowany średni czas zaoszczędzony w procesie = 5 min) = 1 311 913 101 975 * 5 min = 109 326 091 831 godzin.

Źródło: Salesforce

Logowanie i rejestracja