Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Trzy czwarte firm wraca z chmury publicznej do prywatnej
Trzy czwarte firm wraca z chmury publicznej do prywatnej

To, jak rozwijała się infrastruktura chmur obliczeniowych w ciągu ostatnich 15 lat, jest jednym z fenomenów i najważniejszych w historii przykładów konwergencji rozwiązań obliczeniowych i komunikacyjnych. Dzięki tego typu platformom przedsiębiorstwom zapewniona została niespotykana wcześniej możliwość szy...

Czytaj więcej...

Internet of Things, Big Data i Cloud - technologie, które rozwiną Twój biznes!
Internet of Things, Big Data i Cloud - technologie, które rozwiną Twój biznes!

Zdobycie przewagi konkurencyjnej na rynku jest jednym z podstawowych celów każdego biznesu. Wykorzystanie technologii, takich jak Internet of Things, Big Data czy usług chmurowych (Cloud) pozwala usprawnić procesy i zwiększać efektywność działań w firmie. Sprawdź, jak skutecznie i bezpiecznie wykorzystać te możl...

Czytaj więcej...

Cloud Computing motorem innowacji
Cloud Computing motorem innowacji

W ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld dolarów, donosi najnowszy raport opracowany przez IDC. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi prod...

Czytaj więcej...

Czy polskie MŚP są gotowe na chmurę?
Czy polskie MŚP są gotowe na chmurę?

Tylko 11% polskich firm korzystało z usług w chmurze publicznej w 2018 roku. Średnia dla Unii Europejskiej była ponad dwa razy wyższa (26%), a Finlandia zanotowała rekordowy wynik 65%. Dynamiczny wzrost ilości danych, zmiany wymagań klientów czy regulacje takie jak RODO przyspieszają proces cyfryzacji w przedsię...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku

Certyfikacja jest doskonałym narzędziem rozwoju zawodowego. Większość decydentów IT twierdzi, że posiadanie pracownika z dodatkowymi umiejętnościami i wkładem wniesionym dzięki certyfikacji stanowi znaczną wartość ekonomiczną dla firmy. Koniec roku może stanowić doskonały impuls do zmian (również w obrębi...

Czytaj więcej...

The SysAdmin DOJO Podcast - ekspercka wiedza ze świata IT
The SysAdmin DOJO Podcast - ekspercka wiedza ze świata IT

Coraz większą popularność zyskują podkasty. Nie są tak angażujące jak różnorodne filmiki tematyczne, tym samym możemy je odsłuchać w trakcie domowych czynności, joggingu, spaceru czy nawet prowadząc samochód. Dla mnie największą wartość stanowią audycje związane z pracą zawodową i zainteresowaniami, inspi...

Czytaj więcej...

Aktualności

Snowflake uruchamia usługę cyberbezpieczeństwa w ramach Chmury Danych

Cloud SecuritySnowflake wprowadza nową usługę Cybersecurity, która umożliwia zespołom ds. cyberbezpieczeństwa lepszą ochronę przedsiębiorstw z wykorzystaniem Chmury Danych. Korzystając z platformy Snowflake i rozbudowanego ekosystemu partnerów dostarczających funkcje bezpieczeństwa w połączonych aplikacjach, zespoły ds. bezpieczeństwa cybernetycznego mogą szybko uzyskać widoczność i automatyzację w skali chmury.

Jak podaje Forrester ("Predictions 2022: Cybersecurity, Risk, and Privacy" raport opublikowany 28 października 2021 r.), 55 proc. specjalistów ds. bezpieczeństwa twierdzi, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy ich organizacja doświadczyła incydentu lub naruszenia w ramach łańcucha dostaw. Obecne architektury bezpieczeństwa oparte na starszych systemach zarządzania bezpieczeństwem i informacją (SIEM) nie są przystosowane do obsługi takiej ilości i wielości danych, jakie są niezbędne, aby wyprzedzać cyberzagrożenia. W związku z tym, że starsze systemy SIEM narzucają restrykcyjne koszty pozyskiwania danych, ograniczone okna retencyjne (umożliwiające przywrócenie danych po ich usunięciu) i zastrzeżone języki zapytań, zespoły ds. bezpieczeństwa mają trudności z uzyskaniem wglądu w całokształt operacji, który jest niezbędny do ochrony organizacji.

Dzięki narzędziu Snowflake Cybersecurity klienci uzyskują dostęp do nowych możliwości i elastyczności platformy, która pozwala na natywne przetwarzanie logów ustrukturyzowanych, półustrukturyzowanych i nieustrukturyzowanych. Mogą oni efektywnie przechowywać zgromadzone w ciągu wielu lat dane o dużej objętości, przeszukiwać je za pomocą skalowalnych zasobów obliczeniowych na żądanie oraz uzyskiwać informacje przy użyciu uniwersalnych języków, takich jak SQL i Python, które obecnie znajdują się na etapie private preview. Dzięki Snowflake organizacje mogą także łączyć dane dotyczące bezpieczeństwa z danymi korporacyjnymi w ramach tzw. jednego źródła prawdy (SSoT). W efekcie dane kontekstowe z systemów kadrowych lub inwentaryzacji zasobów IT mogą być wykorzystywane w wykrywaniu i badaniu bardziej wiarygodnych alertów, a także w szybkich zapytaniach dotyczących dużej ilości danych. Zespoły zyskują ujednolicony wgląd w stan bezpieczeństwa, eliminując silosy danych bez konieczności ponoszenia nadmiernych kosztów związanych z ich pobieraniem i przechowywaniem. Poza wykrywaniem zagrożeń i reagowaniem na nie, usługa Cybersecurity jest zgodna z przepisami bezpieczeństwa, wspiera bezpieczeństwo w chmurze, ułatwia identyfikację tożsamości i dostęp oraz umożliwia zarządzanie zagrożeniami.

snowflake cybersecurity cloud

TripActions, główny dostawca kompleksowych rozwiązań all-in-one do zarządzania podróżami, kartami korporacyjnymi i wydatkami, inwestuje w długoterminową strategię w zakresie danych dotyczących bezpieczeństwa cybernetycznego z wykorzystaniem Chmury Danych Snowflake.

"Dzięki Snowflake, które stanowi nasze jezioro danych w obszarze bezpieczeństwa, jesteśmy w stanie uprościć architekturę naszych programów i wyeliminować koszty ogólne związane z zarządzaniem danymi" - mówi Prabhath Karanth, starszy dyrektor ds. bezpieczeństwa, zgodności z przepisami i zaufania w TripActions. "Snowflake pomógł nam uzyskać pełny wgląd w nasze działania z zakresu bezpieczeństwa, eliminując martwe punkty i redukując szumy informacyjne, dzięki czemu użytkownicy mogą nam zaufać w obszarach, które są dla nich najważniejsze. Wdrożenie nowoczesnego pakietu technologii Snowflake jest kluczowym elementem naszej strategii cyberbezpieczeństwa".

Bogaty ekosystem partnerów Snowflake zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa
Firma Snowflake intensywnie inwestuje w swój rozbudowany ekosystem partnerów, aby uczestniczyć w transformacji sektora bezpieczeństwa i umożliwić klientom wybór najlepszych w swojej klasie aplikacji, które odpowiadają ich potrzebom. Snowflake integruje się z takimi partnerami, jak Hunters, Panther Labs i Securonix, aby dostarczać klientom najlepsze w branży rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego za pośrednictwem Chmury Danych z wykorzystaniem połączonych aplikacji.

Nowoczesna architektura bezpieczeństwa firmy Snowflake pozwala klientom na uzyskanie kontroli nad swoimi danymi, korzystanie z gotowych treści i funkcjonalności związanych z bezpieczeństwem na bazie istniejących środowisk Snowflake oraz wykorzystywanie pojedynczej kopii danych w różnych zastosowaniach związanych z bezpieczeństwem cybernetycznym. Dzięki Chmurze Danych Snowflake, ściśle zintegrowanym aplikacjom oraz danym od dostawców w ramach Snowflake Data Marketplace, firma Snowflake jest pionierem nowej ustandaryzowanej architektury dla zespołów ds. bezpieczeństwa, które chcą osiągnąć swoje cele w zakresie bezpieczeństwa.

Snowflake Ventures, koncentrujący się na inwestowaniu w firmy, które pomagają przyspieszać rozwój oraz adopcję Chmury Danych Snowflake, zainwestował już w Hunters.ai, Lacework, Panther i Securonix. Inwestycje te przyczyniły się do ujednolicenia produktów, a co za tym idzie, dalszego eliminowania silosów danych dotyczących bezpieczeństwa i umożliwienia wspólnym klientom realizacji strategii opartych na danych.

"Snowflake przewodzi ruchowi Security Data Lake, pomagając podmiotom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo zbierać dane i gromadzić analitykę w ramach jednolitej, bezpiecznej i skalowalnej platformy danych. Dzięki rozwiązaniu Cybersecurity jeszcze bardziej wzmacniamy pozycję zespołów ds. bezpieczeństwa w Chmurze Danych, aby mogły współpracować z różnymi interesariuszami i odnosić sukcesy w swojej ważnej misji ochrony przedsiębiorstw" - mówi Omer Singer, dyrektor ds. strategii cyberbezpieczeństwa w Snowflake.

Źródło:    Snowflake

Logowanie i rejestracja