Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
ebook Altaro - The Backup Bible Complete Edition

Czy polskie MŚP są gotowe na chmurę?
Czy polskie MŚP są gotowe na chmurę?

Tylko 11% polskich firm korzystało z usług w chmurze publicznej w 2018 roku. Średnia dla Unii Europejskiej była ponad dwa razy wyższa (26%), a Finlandia zanotowała rekordowy wynik 65%. Dynamiczny wzrost ilości danych, zmiany wymagań klientów czy regulacje takie jak RODO przyspieszają proces cyfryzacji w przedsię...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku

Certyfikacja jest doskonałym narzędziem rozwoju zawodowego. Większość decydentów IT twierdzi, że posiadanie pracownika z dodatkowymi umiejętnościami i wkładem wniesionym dzięki certyfikacji stanowi znaczną wartość ekonomiczną dla firmy. Koniec roku może stanowić doskonały impuls do zmian (również w obrębi...

Czytaj więcej...

The SysAdmin DOJO Podcast - ekspercka wiedza ze świata IT
The SysAdmin DOJO Podcast - ekspercka wiedza ze świata IT

Coraz większą popularność zyskują podkasty. Nie są tak angażujące jak różnorodne filmiki tematyczne, tym samym możemy je odsłuchać w trakcie domowych czynności, joggingu, spaceru czy nawet prowadząc samochód. Dla mnie największą wartość stanowią audycje związane z pracą zawodową i zainteresowaniami, inspi...

Czytaj więcej...

Cloud Computing motorem innowacji
Cloud Computing motorem innowacji

W ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld dolarów, donosi najnowszy raport opracowany przez IDC. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi prod...

Czytaj więcej...

Internet of Things, Big Data i Cloud - technologie, które rozwiną Twój biznes!
Internet of Things, Big Data i Cloud - technologie, które rozwiną Twój biznes!

Zdobycie przewagi konkurencyjnej na rynku jest jednym z podstawowych celów każdego biznesu. Wykorzystanie technologii, takich jak Internet of Things, Big Data czy usług chmurowych (Cloud) pozwala usprawnić procesy i zwiększać efektywność działań w firmie. Sprawdź, jak skutecznie i bezpiecznie wykorzystać te możl...

Czytaj więcej...

Trzy czwarte firm wraca z chmury publicznej do prywatnej
Trzy czwarte firm wraca z chmury publicznej do prywatnej

To, jak rozwijała się infrastruktura chmur obliczeniowych w ciągu ostatnich 15 lat, jest jednym z fenomenów i najważniejszych w historii przykładów konwergencji rozwiązań obliczeniowych i komunikacyjnych. Dzięki tego typu platformom przedsiębiorstwom zapewniona została niespotykana wcześniej możliwość szy...

Czytaj więcej...

Aktualności

Polcom z 30% dynamiką wzrostu sprzedaży rozwiązań chmurowych

Chmura wzrostPolcom chce kontynuować ponad 30% dynamikę wzrostu sprzedaży usług chmury obliczeniowej w tym roku, dzięki intensywnemu rozwojowi firmy na rynkach globalnych, m.in. w Australii oraz Ameryce Północnej i Południowej, poinformował prezes Polcom Marcin Gwóźdź.

Polcom, jako jeden z czołowych dostawców chmury dla biznesu w Polsce od wielu lat wspiera firmy, m.in. poprzez utrzymanie nawet najbardziej krytycznych systemów IT przedsiębiorstw, kluczowych pod kątem zarządzania, logistyki, finansów czy produkcji. Firma świadczy usługi dla ponad 400 podmiotów w Polsce i na świecie. Przy czym ekspansja międzynarodowa to element bieżącej strategii, której celem jest jeszcze dynamiczniejszy rozwój spółki.

"Polcom systematycznie - rok do roku - notuje wzrost sprzedaży usług chmury obliczeniowej o ponad 30%. Strategia firmy na ten rok zakłada wyniki minimum na podobnym poziomie jak w 2021, choć plany są znacznie ambitniejsze. Przyczynia się do tego m.in. intensywny rozwój firmy na rynkach globalnych, między innymi w Australii oraz Ameryce Północnej i Południowej" - powiedział Marcin Gwóźdź.

Dodał, że Polcom prowadzi szereg inwestycji uwzględniające m.in. rozbudowę platformy usługowej firmy oraz data center. Tylko w pierwszym kwartale 2022 r. nakłady na ten cel wyniosły ponad 8 mln zł, a do końca roku będzie to przeszło 15 mln zł.

"Sukces firmy polega na tym, że robimy dobrze to, czego duże koncerny nie robią i nie chcą robić. Rosnącą konkurencję Polcom pokonuje specjalizacją, nie dostarcza usługi masowej, tylko dostosowaną do wymagań klienta, wraz z pakietem dodatkowych usług. I to jest przewaga konkurencyjna, gdzie wygrywamy swoimi kompetencjami" - wskazał prezes zarządu Polcom.

Najnowszym przykładem rozwoju firmy na rynkach zagranicznych jest współpraca z firmą DSI Underground - globalnym dostawcą usług związanych z górnictwem i sektorem budowy tuneli. Firma jest obecna w 70 krajach - w takich regionach jak Europa, Bliski Wschód, Afryka, Azja i Pacyfik, Ameryka Północna i Południowa.

"DSI Underground, aby podnosić możliwości biznesowe i efektywnie konkurować na rynku międzynarodowym, podjął decyzję o cyfryzacji i globalizacji IT wszystkich oddziałów firmy. W tym celu firma ulokowała swoje centrum kompetencyjnego w Europie Centralnej, która stała się stykiem kontaktu dla wszystkich jednostek DSI wykorzystujących usługi hybrid cloud zapewniane przez polskiego dostawcę - firmę Polcom" - powiedział Mateusz Borkowski, Head of Global IT and Digital Strategy w DSI Underground.

Prezes Polcom podkreślił, że jego firma nie konkuruje w Polsce i na świecie na polu chmury publicznej tylko prywatnej, tzn. udostępnia konkretne zasoby obliczeniowe dla danej organizacji, podchodząc do tego projektowo. Opiera się tutaj m.in. na rozwiązaniach Intel Xeon. W efekcie jest w stanie wszelkie działania i propozycje są “szyte na miarę” dla danej firmy.

Polcom od ponad 30 lat działa na rynku polskim i międzynarodowym. Obecnie Polcom jest liderem polskiego rynku cloud computing, świadczy przede wszystkim usługi outsourcingu IT, w tym usługi udostępniania mocy obliczeniowej w oparciu o zespół własnych ośrodków przetwarzania danych.

Źródło: Polcom

Logowanie i rejestracja