Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy polskie MŚP są gotowe na chmurę?
Czy polskie MŚP są gotowe na chmurę?

Tylko 11% polskich firm korzystało z usług w chmurze publicznej w 2018 roku. Średnia dla Unii Europejskiej była ponad dwa razy wyższa (26%), a Finlandia zanotowała rekordowy wynik 65%. Dynamiczny wzrost ilości danych, zmiany wymagań klientów czy regulacje takie jak RODO przyspieszają proces cyfryzacji w przedsię...

Czytaj więcej...

The SysAdmin DOJO Podcast - ekspercka wiedza ze świata IT
The SysAdmin DOJO Podcast - ekspercka wiedza ze świata IT

Coraz większą popularność zyskują podkasty. Nie są tak angażujące jak różnorodne filmiki tematyczne, tym samym możemy je odsłuchać w trakcie domowych czynności, joggingu, spaceru czy nawet prowadząc samochód. Dla mnie największą wartość stanowią audycje związane z pracą zawodową i zainteresowaniami, inspi...

Czytaj więcej...

Cloud Computing motorem innowacji
Cloud Computing motorem innowacji

W ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld dolarów, donosi najnowszy raport opracowany przez IDC. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi prod...

Czytaj więcej...

Trzy czwarte firm wraca z chmury publicznej do prywatnej
Trzy czwarte firm wraca z chmury publicznej do prywatnej

To, jak rozwijała się infrastruktura chmur obliczeniowych w ciągu ostatnich 15 lat, jest jednym z fenomenów i najważniejszych w historii przykładów konwergencji rozwiązań obliczeniowych i komunikacyjnych. Dzięki tego typu platformom przedsiębiorstwom zapewniona została niespotykana wcześniej możliwość szy...

Czytaj więcej...

Internet of Things, Big Data i Cloud - technologie, które rozwiną Twój biznes!
Internet of Things, Big Data i Cloud - technologie, które rozwiną Twój biznes!

Zdobycie przewagi konkurencyjnej na rynku jest jednym z podstawowych celów każdego biznesu. Wykorzystanie technologii, takich jak Internet of Things, Big Data czy usług chmurowych (Cloud) pozwala usprawnić procesy i zwiększać efektywność działań w firmie. Sprawdź, jak skutecznie i bezpiecznie wykorzystać te możl...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku

Certyfikacja jest doskonałym narzędziem rozwoju zawodowego. Większość decydentów IT twierdzi, że posiadanie pracownika z dodatkowymi umiejętnościami i wkładem wniesionym dzięki certyfikacji stanowi znaczną wartość ekonomiczną dla firmy. Koniec roku może stanowić doskonały impuls do zmian (również w obrębi...

Czytaj więcej...

Aktualności

Vantage Data Centers otwiera kampusy w Warszawie oraz w Berlinie

Data CenterVantage Data Centers, globalny dostawca hiperskalowych kampusów centrów danych, poinformował o uruchomieniu dwóch kampusów typu greenfield w Berlinie i Warszawie. Tym samym, świadczone w nich usługi są już dostępne dla klientów. To pierwszy tego typu obiekt firmy w Polsce, w Niemczech zaś drugi. Uruchomienie centrów danych w dwóch nowych lokalizacjach to część projektu europejskiej ekspansji Vantage DC o wartości 2 mld USD. Jej celem jest odpowiedź na dynamicznie wzrastający popyt na usługi DC w tych dwóch krajach, obserwowany zarówno pośród wielkoskalowych dostawców chmury obliczeniowej jak i wśród mniejszych operatorów.

Spośród dziewięciu planowanych kampusów Vantage w regionie EMEA, pięć z nich już działa (Berlin I, Warszawa, Frankfurt I, Zurych i Cardiff).

Warsaw Campus
Firma Vantage ukończyła właśnie budowę pierwszego obiektu w swoim warszawskim kampusie o powierzchni 5 hekatrów. Po osiągnięciu pełnej gotowości operacyjnej, kampus z dwoma centrami danych będzie oferował 48MW mocy obliczeniowej o krytycznym znaczeniu dla IT na powierzchni 36 000 metrów kwadratowych.

Kampus ten znajduje się u wrót Europy Zachodniej i Wschodniej i jest strategicznie zlokalizowany w pobliżu głównego polskiego portu lotniczego Warszawa - Lotnisko Chopina. Podobnie jak wszystkie kampusy firmy Vantage w Ameryce Północnej i regionie EMEA, zapewnia on wykorzystanie energii odnawialnej oraz hiperwydajne chłodzenie z ekonomizacją powietrza zewnętrznego z minimalizacją zużycia wody. Klienci mogą korzystać ze stacji ładowania pojazdów elektrycznych, a także z takich udogodnień, jak dostosowane do indywidualnych potrzeb miejsca pracy, bezpieczne przechowywanie cennych przedmiotów czy mnogość przestrzeni konferencyjnej.

"Bardzo się cieszę, że w dzielnicy Bielany powstał kampus z centrami danych. Potrzebujemy nowych technologii, a jako urząd dzielnicy wspieramy ten rozwój" - powiedział Grzegorz Pietruczuk, burmistrz Bielan. "Warto również wspomnieć, że Vantage Data Centers jest otwarte na współpracę z lokalną społecznością i wspiera wiele inicjatyw naszego urzędu od początku swojej obecności w dzielnicy” – uzupełnia Grzegorz Pietruczuk.

"Uruchomienie nowych obiektów w Berlinie i Warszawie jest naturalną odpowiedzią na obserwowany wysoki popyt na usługi centrów danych w tych regionach i potrzebę naszej lokalnej obecności, „tuż obok” klientów z dwóch bardzo perspektywicznych europejskich rynków. Cieszymy się, że możemy powitać klientów w naszych nowo uruchomionych centrach danych i mamy nadzieję nadal zaspokajać ich potrzeby, gdziekolwiek się znajdują" - powiedział Antoine Boniface, prezes EMEA w Vantage Data Centers.

Udane otwarcie kampusów w Berlinie i Warszawie oznacza osiągnięcie kolejnego kamienia milowego firmy w regionie EMEA. Po wejściu na ten kontynent jako na nowy rynek w lutym 2020 roku, firma poczyniła znaczące inwestycje w celu wzmocnienia swojej oferty i sprostania wymaganiom lokalnych firm i instytucji. Oprócz Berlina i Warszawy, Vantage posiada kampusy operacyjne we Frankfurcie, Zurychu i Cardiff, a obecnie buduje drugie kampusy w Berlinie i Frankfurcie, a także nowe obiekty w Mediolanie i Johannesburgu. Firma kontynuuje strategiczne inwestycje w całym regionie, aby sprostać wymaganiom rynku i zapewnić klientom najnowocześniejsze obiekty zaprojektowane z myślą o wysokiej wydajności technologicznej i zrównoważonym rozwoju. Firma Vantage zobowiązała się również do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla do 2030 roku.

Berlin I Campus
Firma Vantage ukończyła także budowę pierwszego centrum danych na swoi pięciohektarowym, dwubudynkowym kampusie, zlokalizowanym w pobliżu nowego lotniska Berlin Brandenburg. W pełni rozwinięty kampus będzie dysponował 32MW na powierzchni 250 000 stóp kwadratowych (24 000 metrów kwadratowych) i będzie siedzibą wielu dużych firm technologicznych z całego świata.

Oprócz dobrze skomunikowanej lokalizacji i możliwości swobodnej rozbudowy, kampus wyróżnia się zrównoważoną konstrukcją, oferując klientom hiperwydajne chłodzenie dzięki ekonomizacji powietrza zewnętrznego przy minimalnym zużyciu wody. Tzw. obszary niekrytyczne w kampusie, takie jak powierzchnie biurowe, będą częściowo zasilane energią słoneczną, a ciepło odpadowe zostanie ponownie wykorzystane i udostępnione społeczności lokalnej.

"Centra danych są podstawą naszego cyfrowego świata, a tym samym ważnym elementem sukcesu przemysłu zlokalizowanego w Ludwigsfelde. Cieszymy się, że firma Vantage wybrała nasze miasto w aglomeracji berlińskiej jako lokalizację dla swojego nowego kampusu i serdecznie ją witamy" - wyjaśnia Andreas Igel, burmistrz Ludwigsfelde.

Berlin jest drugim co do wielkości niemieckim rynkiem centrów danych, zaraz za Frankfurtem. Firma Vantage ogłosiła niedawno otwarcie swojego drugiego frankfurckiego kampusu, zlokalizowanego w Raunheim, który zostanie otwarty jesienią tego roku. Po ukończeniu prac oba frankfurckie kampusy będą oferować klientom łącznie 95 MW mocy IT w regionie Frankfurtu.

Więcej informacji na temat kampusów Vantage w regionie EMEA można znaleźć na tej stronie.

Źródło: Vantage Data Centers

Logowanie i rejestracja