Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy polskie MŚP są gotowe na chmurę?
Czy polskie MŚP są gotowe na chmurę?

Tylko 11% polskich firm korzystało z usług w chmurze publicznej w 2018 roku. Średnia dla Unii Europejskiej była ponad dwa razy wyższa (26%), a Finlandia zanotowała rekordowy wynik 65%. Dynamiczny wzrost ilości danych, zmiany wymagań klientów czy regulacje takie jak RODO przyspieszają proces cyfryzacji w przedsię...

Czytaj więcej...

Internet of Things, Big Data i Cloud - technologie, które rozwiną Twój biznes!
Internet of Things, Big Data i Cloud - technologie, które rozwiną Twój biznes!

Zdobycie przewagi konkurencyjnej na rynku jest jednym z podstawowych celów każdego biznesu. Wykorzystanie technologii, takich jak Internet of Things, Big Data czy usług chmurowych (Cloud) pozwala usprawnić procesy i zwiększać efektywność działań w firmie. Sprawdź, jak skutecznie i bezpiecznie wykorzystać te możl...

Czytaj więcej...

Trzy czwarte firm wraca z chmury publicznej do prywatnej
Trzy czwarte firm wraca z chmury publicznej do prywatnej

To, jak rozwijała się infrastruktura chmur obliczeniowych w ciągu ostatnich 15 lat, jest jednym z fenomenów i najważniejszych w historii przykładów konwergencji rozwiązań obliczeniowych i komunikacyjnych. Dzięki tego typu platformom przedsiębiorstwom zapewniona została niespotykana wcześniej możliwość szy...

Czytaj więcej...

The SysAdmin DOJO Podcast - ekspercka wiedza ze świata IT
The SysAdmin DOJO Podcast - ekspercka wiedza ze świata IT

Coraz większą popularność zyskują podkasty. Nie są tak angażujące jak różnorodne filmiki tematyczne, tym samym możemy je odsłuchać w trakcie domowych czynności, joggingu, spaceru czy nawet prowadząc samochód. Dla mnie największą wartość stanowią audycje związane z pracą zawodową i zainteresowaniami, inspi...

Czytaj więcej...

Cloud Computing motorem innowacji
Cloud Computing motorem innowacji

W ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld dolarów, donosi najnowszy raport opracowany przez IDC. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi prod...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku

Certyfikacja jest doskonałym narzędziem rozwoju zawodowego. Większość decydentów IT twierdzi, że posiadanie pracownika z dodatkowymi umiejętnościami i wkładem wniesionym dzięki certyfikacji stanowi znaczną wartość ekonomiczną dla firmy. Koniec roku może stanowić doskonały impuls do zmian (również w obrębi...

Czytaj więcej...

Aktualności

Międzynarodowy dzień kobiet w inżynierii

Kobieta Technologia23 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet w Inżynierii, a ideą tego święta jest docenienie pracy i zaangażowania kobiet w pracę w wymagającej branży technologicznej. Historie trzech inżynierek z firmy F5 jasno pokazują ścieżki, jakimi kobiety mogą kierować się w poszukiwania sukcesu w wymagających zawodach inżynierskich.

Z wojska do cyber-biznesu
Orna Zakaria, wiceprezes ds. inżynierii w F5, po raz pierwszy zetknęła się z komputerami i oprogramowaniem zabezpieczającym podczas służby wojskowej w Izraelu. Po zakończeniu służby skończyła studia na kierunku inżynierii komputerowej. Zanim dołączyła do F5 w 2006 roku jako programistka, zbierała doświadczenie pracując w startup-ach i korporacjach.

Patrząc przez pryzmat swoich doświadczeń, Zakaria zachęca kobiety do odważniejszego spojrzenia na swoje umiejętności i kompetencje. - Zawsze wierzyłam, że jeśli będę sumiennie wykonywać swoją pracę, to awans zawodowy przyjdzie sam. Ale nie mogłam się bardziej mylić. - Dodaje też, że kobiety są mniej skłonne do negocjowania wyższej pensji lub proszenia o awans, niż mężczyźni. - Kobiety muszą stać się swoimi własnymi rzecznikami rozwoju i postępu, a także zacząć szczerze mówić o tym, czego chcą i ile chcą. To prowadzi do lepszych wyników - obiecuję! - dopowiada Orna Zakaria.

Orna Zakaria wielokrotnie angażowała się w zaawansowane projekty z zakresu cyberbezpieczeństwa, miedzy innymi w tworzenie całego systemu rozwiązań web application firewall dla niejednego klienta firmy F5. Swoje doświadczenia z pewnego projektu sprzed dekady, opisuje tak - To był przełom technologiczny w tworzeniu rozwiązania, które można było zastosować do szerszego zakresu wektorów ataków.

Zdaniem wiceprezes F5, aby przyciągnąć więcej kobiet do zawodu inżyniera, firmy powinny aktywnie rekrutować studentki w celu zwiększenia puli talentów. - Moim zdaniem przedsiębiorstwa powinny zadbać o to, by pracowite i inteligentne kobiety mogły zajść tak wysoko, jak tylko pozwolą im na to ambicje i umiejętności  - kończy swoją wypowiedź Orna Zakaria.

Ciekawość kluczem do sukcesu
- Jedną z najbardziej pożądanych cech charakteru u kobiet, które chcą podjąć pracę w zawodzie inżyniera, jest chęć poznania sposobu działania danej rzeczy - mówi Or Sahar, Senior Security Researcher w F5. - Jeśli jesteś inżynierem oprogramowania, chcesz wiedzieć, jak rzeczy działają, aby je naprawić, ulepszyć lub stworzyć ich lepszą wersję. A jeśli jesteś inżynierem badaczem bezpieczeństwa - hakerem takim jak ja - chcesz wiedzieć, jak rzeczy działają, aby je zniszczyć - dodaje Sahar.

Ekspertka z zakresu cyfrowego bezpieczeństwa F5 wspomina też inicjatywy, które pozwoliły jej zidentyfikować kilka luk w zabezpieczeniach produktów. Wśród badanych systemów znalazła wraz z mężem istotna lukę w systemie monitoringu wizyjnego. Podkreśla przy tym radość z pracy na jednym projekcie ze swoim mężem. Sarah podkreśla też, że jest  zwolenniczką pozytywnego nastawienia do ludzi i przekazywania im dobrego feedbacku oraz doceniania, gdy dobrze wykonują swoją pracę. - Nie staraj się być najmądrzejszą kobietą w pokoju, staraj się przynosić korzyści innym i bądź pasjonatem pracy, którą wykonujesz - dodaje Sahar.

Technologia jest kobietą
- Niestety w wielu krajach systemy edukacyjne nie promują kobiet jako inżynierów i naukowców - mówi Themeshni Naidoo, stażystka w firmie F5. - Dlatego młode dziewczyny dorastają w przekonaniu, że inżynieria to raczej męska ścieżka kariery - dopowiada. Naidoo zdradza, że kobietą inżynierem, która ją zainspirowała, jest Margaret Hamilton, była dyrektor działu inżynierii oprogramowania w Laboratorium Instrumentalnym MIT, które opracowało oprogramowanie pokładowe dla programu NASA Apollo.

Stażystka F5 twierdzi, że gdyby wiedziała to, co wie teraz, gdy rozpoczynała swoją karierę inżynierską, powiedziałaby sobie, że nie ma nic złego w wyróżnianiu się, ponieważ to właśnie definiuje inżyniera w przyszłości. - Nie bój się wychodzić poza swoją strefę komfortu, bo w końcu znajdziesz się dokładnie tam, gdzie chcesz - dopowiada Naidoo.

Informacje o F5

Logowanie i rejestracja