Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity
Najlepsze kursy internetowe w kategorii IT i oprogramowanie

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fortinet publikuje pierwszy raport o zrównoważonym rozwoju

Technologia zrównoważony rozwójFortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberbezpieczeństwa, zaprezentował swój pierwszy Raport o zrównoważonym rozwoju, w którym przedstawia strategiczne ramy, inicjatywy i kluczowe wskaźniki efektywności. Firma planuje coroczne dzielenie się zaktualizowanymi informacjami o postępach w tej dziedzinie.

W wyniku przeprowadzonej w 2021 r. oceny w celu zidentyfikowania i uszeregowania pod względem ważności kwestii środowiskowych, społecznych i zarządzania (Environmental, Social and Governance, ESG), które są najbardziej istotne dla działalności firmy Fortinet i jej interesariuszy, określono cztery główne obszary oddziaływania:

• Innowacje na rzecz bezpiecznego internetu - Fortinet zobowiązuje się do zwiększania poziomu ochrony, stymulowania cyfrowego postępu oraz tworzenia godnego zaufania i bezpiecznego cyberświata. Firma realizuje ten cel poprzez innowacje, społeczne zaangażowanie i partnerstwa. Fortinet kontynuuje wprowadzanie innowacji w ramach najszerszej w branży oferty rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa - tylko w 2021 roku do oferty trafiło osiem nowych rodzin produktów.

Producent regularnie angażuje się we współpracę z licznymi stowarzyszeniami i grupami branżowymi, przyczyniając się do tworzenia standardów i zapewniania interoperacyjności, a także dzieląc się informacjami o zagrożeniach z takimi organizacjami, jak Cyber Threat Alliance (CTA), działające w ramach Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) Centrum Cyberbezpieczństwa, jak również z Interpolem. Dzięki tym partnerstwom Fortinet pracuje nad zwalczaniem cyberprzestępczości oraz pomaga ograniczać skalę cyberataków w przyszłości.

• Szacunek dla środowiska - Fortinet angażuje się w działania odpowiedzialne wobec środowiska poprzez zmniejszanie śladu pozostawianego przez swoje produkty i rozwiązania, przyjmowanie odpowiedzialnego podejścia wobec codziennej działalności biznesowej oraz usprawnianie szeroko rozumianego łańcucha wartości. W 2021 r. firma Fortinet publicznie ogłosiła swoje zobowiązanie do osiągnięcia neutralności węglowej do 2030 r. poprzez wykorzystanie energii odnawialnej, stosowanie metod efektywności energetycznej i węglowej oraz programów offsetowych. Cel ten odnosi się do zdefiniowanych w ramach inicjatywy Science Based Target (SBTi) zakresów nr 1 i 2, którymi objęte są należące do danej firmy obiekty na całym świecie.

Inne działania Fortinet na rzecz ochrony środowiska obejmują wprowadzenie opakowań ulegających biodegradacji do pierwszej klasy produktów firmy, zmniejszenie ilości wytwarzanych odpadów oraz ograniczenie zużycia energii. Dzięki tym inicjatywom firma dba o to, aby każda generacja produktów Fortinet zużywała mniej energii niż poprzednia. Dla przykładu, w przypadku rodziny FortiGate F zużycie energii zostało zmniejszone średnio o 61%.

• Rozwój zintegrowanej kadry pracowniczej w zakresie cyberbezpieczeństwa - Firma Fortinet jest zaangażowana w promowanie zróżnicowanej, sprawiedliwej i charakteryzującej się wysokim poziom zintegrowania kultury. Zespół pracowników reprezentuje szeroki wachlarz kultur, grup demograficznych i zawodowych, co wzbogaca firmę i przyczynia się do jej sukcesu. W ramach ciągłego zaangażowania w przejrzystość i dążenia do zwiększenia liczby kobiet pracujących na stanowiskach związanych z cyberbezpieczeństwem, firma opublikowała dane dotyczące pracowników w 2021 r. i podkreśliła wzrost liczby zatrudnionych kobiet o 71,6% w porównaniu z rokiem 2020.
Fortinet koncentruje się również na zmniejszeniu luki kompetencyjnej w zakresie cyberbezpieczeństwa w szerokim i zróżnicowanym gronie odbiorców. Firma jest zaangażowana w ramach swojego programu Education Outreach i szkoleń oferowanych przez Fortinet Training Institute w zwiększanie świadomości na temat korzyści płynących z kariery w branży cyberbezpieczeństwa i zwiększanie możliwości niedostatecznie reprezentowanych w niej grup. W rezultacie w 2021 r. Fortinet postanowił zwiększyć swoje zaangażowanie w rozwiązanie problemu niedoboru umiejętności w zakresie cyberbezpieczeństwa, zobowiązując się do przeszkolenia miliona osób na całym świecie w ciągu najbliższych pięciu lat.

• Promowanie odpowiedzialnego biznesu - Fortinet stosuje praktyki ładu korporacyjnego, aby prowadzić działalność w sposób etyczny oraz pracować nad zapewnieniem zgodności ze wszystkimi przepisami prawa i poszanowaniem praw człowieka. Praktyki te są nadzorowane przez zarząd firmy Fortinet i analizowane przez wewnętrzny wielofunkcyjny komitet ds. etyki. Firma oczekuje, że jej pracownicy, dostawcy i partnerzy dokładają starań, aby pomóc w budowaniu wysoce etycznego i renomowanego przedsiębiorstwa poprzez zrozumienie i przestrzeganie wszystkich zasad obowiązujących w Fortinet, w tym polityki antykorupcyjnej, kodeksu postępowania i etyki biznesowej oraz polityki prywatności. Fortinet opublikował specjalny dokument dotyczący polityki praw człowieka, aby wzmocnić swoje zaangażowanie w odpowiedzialne korzystanie z produktów i etyczne prowadzenie działalności w ramach całego łańcucha wartości.

Raport o zrównoważonym rozwoju firmy Fortinet odwołuje się do standardów Global Reporting Initiative (GRI), standardów Sustainability Accountability Standards Board (SASB) oraz Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ (UN SDGs). Dokument zawiera szczegółowe informacje i wskaźniki dotyczące następujących ośmiu priorytetowych zagadnień: zagrożenia dla społeczeństwa związane z cyberbezpieczeństwem, ochrona informacji i prywatności, wpływ produktów na środowisko, zarządzanie środowiskiem i wpływ na zmiany klimatyczne, różnorodność, sprawiedliwość i integracja, luka kompetencyjna w zakresie cyberbezpieczeństwa, etyka biznesowa oraz odpowiedzialne korzystanie z produktów.

"W firmie Fortinet rozumiemy, jak ważne jest, aby zrównoważony rozwój stał się integralną częścią naszego modelu biznesowego. W 2021 roku skupiliśmy się na definiowaniu strategii i planów na przyszłość naszej firmy w perspektywie średnio- i długoterminowej. Dzięki inauguracji publikacji raportów dotyczących zrównoważonego rozwoju chcemy zwiększyć przejrzystość dotychczasowych postępów oraz umożliwić naszym interesariuszom - w tym klientom, partnerom, pracownikom, dostawcom, udziałowcom i społecznościom - lepsze zrozumienie naszego podejścia do społecznej odpowiedzialności biznesu, ambitnie dążąc w kierunku bardziej zrównoważonego świata i bezpieczniejszego internetu" - powiedziała Barbara Maigret, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju i CSR, Fortinet.

Źródło: Fortinet

Logowanie i rejestracja