Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
ebook Altaro - The Backup Bible Complete Edition

Cloud Computing motorem innowacji
Cloud Computing motorem innowacji

W ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld dolarów, donosi najnowszy raport opracowany przez IDC. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi prod...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku

Certyfikacja jest doskonałym narzędziem rozwoju zawodowego. Większość decydentów IT twierdzi, że posiadanie pracownika z dodatkowymi umiejętnościami i wkładem wniesionym dzięki certyfikacji stanowi znaczną wartość ekonomiczną dla firmy. Koniec roku może stanowić doskonały impuls do zmian (również w obrębi...

Czytaj więcej...

Czy polskie MŚP są gotowe na chmurę?
Czy polskie MŚP są gotowe na chmurę?

Tylko 11% polskich firm korzystało z usług w chmurze publicznej w 2018 roku. Średnia dla Unii Europejskiej była ponad dwa razy wyższa (26%), a Finlandia zanotowała rekordowy wynik 65%. Dynamiczny wzrost ilości danych, zmiany wymagań klientów czy regulacje takie jak RODO przyspieszają proces cyfryzacji w przedsię...

Czytaj więcej...

The SysAdmin DOJO Podcast - ekspercka wiedza ze świata IT
The SysAdmin DOJO Podcast - ekspercka wiedza ze świata IT

Coraz większą popularność zyskują podkasty. Nie są tak angażujące jak różnorodne filmiki tematyczne, tym samym możemy je odsłuchać w trakcie domowych czynności, joggingu, spaceru czy nawet prowadząc samochód. Dla mnie największą wartość stanowią audycje związane z pracą zawodową i zainteresowaniami, inspi...

Czytaj więcej...

Trzy czwarte firm wraca z chmury publicznej do prywatnej
Trzy czwarte firm wraca z chmury publicznej do prywatnej

To, jak rozwijała się infrastruktura chmur obliczeniowych w ciągu ostatnich 15 lat, jest jednym z fenomenów i najważniejszych w historii przykładów konwergencji rozwiązań obliczeniowych i komunikacyjnych. Dzięki tego typu platformom przedsiębiorstwom zapewniona została niespotykana wcześniej możliwość szy...

Czytaj więcej...

Test punktu dostępowego Zyxel NWA50AX z Wi-Fi 6
Test punktu dostępowego Zyxel NWA50AX z Wi-Fi 6

Na początku czerwca otrzymaliśmy od firmy Zyxel Networks do testów urządzenie NWA50AX, punkt dostępowy PoE 802.11ax (Wi-Fi 6). Choć z urządzeniami obsługującymi najnowszy standard bezprzewodowej transmisji danych mieliśmy już do czynienia to urządzenie od Zyxel-a jest pierwszym oferującym wsparcie dla standardu ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Dell Technologies oraz VMware z innowacjami w multicloud i edge

Cloud MulticloudDell Technologies wprowadza nowe rozwiązania opracowane we współpracy z VMware w zakresie infrastruktury, które zapewniają większą automatyzację i wydajność firmom wykorzystującym multicloud oraz edge.

Ilość danych i aplikacji biznesowych, które funkcjonują w środowiskach wielochmurowych obejmujących lokalizacje brzegowe, chmury publiczne i infrastrukturę IT w modelu on-premise nieustannie rośnie. Wiele przedsiębiorstw wdrożyło już podejście wielochmurowe. Według prognoz do 2024 roku liczba aplikacji działających na brzegu sieci wzrośnie aż o 800%.

"Klienci chcą zwiększyć wydajność i efektywność swojej infrastruktury, dlatego szukają rozwiązań, które pomogą im uprościć strategie wielochmurowe i brzegowe. Dell Technologies wspólnie z VMware prowadzi wiele projektów inżynieryjnych dotyczących najważniejszych obszarów IT, takich jak rozwiązania wielochmurowe, brzegowe i bezpieczeństwo, aby ułatwiać zarządzanie danymi oraz budowanie wartości w oparciu o nie" - mówi Jeff Boudreau, prezes obszaru Infrastructure Solutions Group w Dell Technologies.

"Globalne badania naukowe prowadzone przez IDC pokazują, że wiele organizacji stara się zachować równowagę pomiędzy gwałtownie rosnącą złożonością i kosztami działalności operacyjnej w centrach danych, chmurze i na obrzeżach infrastruktury, a niesłabnącym zapotrzebowaniem biznesowym na lepszą integrację danych, bezpieczeństwo i wydajność aplikacji. Przedsiębiorstwa te zauważają potrzebę wypracowania spójnego modelu operacyjnego ściśle zintegrowanego z platformami infrastrukturalnymi, obsługującymi realizowane na dużą skalę, złożone obciążenia robocze oparte na danych" - zwraca uwagę Mary Johnston Turner, wiceprezes ds. badań naukowych IDC w ramach programu przyszłości infrastruktury cyfrowej.

Infrastruktura Dell VxRail zapewnia większą wydajność i najmniejsze w historii systemy brzegowe

Dell Technologies wprowadza nowe funkcjonalności w systemach i oprogramowaniu VxRail, które zwiększają wydajność infrastruktury w modelu on-premise i brzegowej, w tym jedyne w branży rozwiązanie DPU oparte na infrastrukturze hiperkonwergentnej opracowane wspólnie z firmą VMware.
• Zwiększenie wydajności systemu: dzięki wspólnej inicjatywie Project Monterey systemy VxRail obsługują teraz nowe oprogramowanie VMware vSphere 8, przeprojektowane z myślą o pracy na jednostkach DPU. Klienci mogą zwiększać wydajność  aplikacji i sieci oraz poprawić TCO poprzez przeniesienie tych usług z jednostki centralnej do nowej, lokalnej jednostki DPU.
• Obsługa wymagających obciążeń roboczych: Wybrane systemy VxRail wspierają nową architekturę przechowywania danych: vSAN Enterprise Storage Architecture (ESA) firmy VMware. Dzięki nawet czterokrotnej poprawie wydajności oprogramowania vSAN klienci mogą skuteczniej obsługiwać wymagające aplikacje o kluczowym znaczeniu.
• Najmniejsze systemy brzegowe: Węzły modułowe VxRail rugged zapewniają wysoką wydajność i skalowalność w nowym, najmniejszym formacie systemu. Węzły modułowe doskonale nadają się do zastosowań brzegowych, w tym, w obszarze opieki zdrowotnej, energetyki, usług użyteczności publicznej oraz cyfrowych miast, ze względu na pierwszy w branży wbudowany sprzętowy witness, który umożliwia wdrożenie systemu w miejscach o dużych opóźnieniach i niskiej przepustowości.

"Rosnące zapotrzebowanie na definiowane programowo usługi związane z infrastrukturą do zastosowań z zakresu sieci, przechowywania i bezpieczeństwa stawia coraz większe wymagania wobec jednostek centralnych, które i tak są już obciążone. Wraz z wdrażaniem coraz większej liczby rozproszonych aplikacji wykorzystujących wiele zasobów powstała potrzeba przeprojektowania architektury centrów danych tak, aby w pełni spełniała wymogi tych aplikacji. Dell VxRail z oprogramowaniem vSphere 8 VMware staną się podstawą dla architektury centrów danych nowej generacji, obsługując usługi związane z infrastrukturą w jednostkach DPU. Zapewni to większą wydajność sieci i aplikacji oraz nowy poziom zaawansowania we wdrażaniu strategii dotyczących bezpieczeństwa „Zero Trust” w celu ochrony współczesnych procesów roboczych przedsiębiorstw" - podsumowuje Krish Prasad, starszy wiceprezes i dyrektor generalny grupy biznesowej ds. infrastruktury w chmurze firmy VMware.

Dell APEX rozszerza wsparcie technologii wielochmurowych i brzegowych w środowiskach VMware

Dell Technologies rozszerza ofertę platformy APEX o rozwiązania do obsługi obciążeń roboczych VMware, które przyspieszają wdrażanie natywnych aplikacji chmurowych i pozwalają efektywniej przydzielać zasoby obliczeniowe oraz storage na potrzeby aplikacji brzegowych.

Dodatkowo usługi APEX Cloud Services z VMware Cloud obsługują rozwiązania zarządzania VMware Tanzu Kubernetes Grid, dzięki czemu zespoły IT mogą wesprzeć programistów w zwiększaniu wydajności pracy, dzięki podejściu do tworzenia aplikacji opartemu na kontenerach. Za pomocą usług Tanzu zarządzanym przez Dell klienci mogą udostępniać klastry Kubernetes przez interfejs użytkownika vSphere. Przedsiębiorstwa będą również w stanie przyspieszać prace programistyczne poprzez budowanie, testowanie i uruchamianie aplikacji natywnych dla chmury wraz z tradycyjnymi usługami na tej samej platformie.

Rozwiązania APEX Private Cloud i APEX Hybrid Cloud zapewniają nowe możliwości przeprowadzania obliczeń, które pozwalają klientom obsługiwać więcej obciążeń roboczych i zwiększać wydajność infrastruktury IT poprzez niezależne skalowanie zasobów obliczeniowych i storage. Organizacje mogą zacząć od niewielkich rozwiązań i skalować swoją infrastrukturę wraz ze zmieniającymi się potrzebami IT. Klienci mogą korzystać z wiodących w branży usług w zakresie przechowywania danych klasy Enterprise firmy Dell, łącząc instancje wyłącznie obliczeniowe z pamięcią masową firmy Dell, taką jak APEX Data Storage Services.

"Rozwiązanie APEX Hybrid Cloud pozwala nam bezproblemowo zarządzać środowiskiem wielochmurowym i lepiej rozumieć nasze obciążenia robocze w VMware. Dzięki temu udało się nam obniżyć koszty aplikacji wspomagających i obciążeń roboczych o 20%. W mniej niż trzy miesiące uruchomiliśmy rozwiązanie Dell APEX i z łatwością przenieśliśmy do niego 70% naszej infrastruktury. Mamy nadzieję na dalszą współpracę z Dell Technologies i rozwój naszej obecności w chmurze" - mówi Ben Doyle, dyrektor działu informatycznego w ATN International.

Rozwiązanie Dell Validated Designs for AI - AutoML wykorzystuje sztuczną inteligencję w celu demokratyzacji nauki o danych

Rozwiązanie Dell Validated Designs for AI (Automatic Machine Learning, AutoML) wykorzystuje modele automatycznego uczenia maszynowego i ułatwia analitykom danych tworzyć aplikacje wykorzystujące sztuczną inteligencję.

Rozwiązanie obejmuje przetestowane i sprawdzone konfiguracje infrastruktury hiperkonwergentnej Dell VxRail z oprogramowaniem H2O.ai, NVIDIA i VMware, które pomogą klientom skrócić czas uzyskiwania wglądu w dane dzięki automatyzacji, zapewniając nawet 18-krotnie szybsze modele sztucznej inteligencji.

Jak wynika z obserwacji przedsiębiorstw, dzięki rozwiązaniu Dell Validated Designs for AI, ocena wartości danych jest o 20%6 krótsza, co pomaga analitykom w szybszym tworzeniu aplikacji wykorzystujących sztuczną inteligencję. Oprogramowanie VMware Tanzu w rozwiązaniu Dell Validated Designs for AI zapewnia większe bezpieczeństwo kontenerów i umożliwia klientom korzystanie z AI na brzegu infrastruktury.

Dostępność
• Nowe rozwiązania Dell VxRail będą dostępne na całym świecie od początku drugiej połowy 2022 r.
• Narzędzie VMware Tanzu Kubernetes Grid przeznaczone do usługi APEX Cloud Services with VMware Cloud jest obecnie dostępne w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Australii i Nowej Zelandii, a wkrótce pojawi się również w innych miejscach na świecie.
• Aktualizacje rozwiązań APEX Private Cloud i APEX Hybrid Cloud w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech będą dostępne we wrześniu, a wkrótce także w innych miejscach na świecie.
• Rozwiązanie Dell Validated Designs for AI - Automatyczne uczenie maszynowe (AutoML) jest obecnie dostępne na całym świecie.

Źródło: Dell Technologies

Logowanie i rejestracja