Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Aktualności

Polka wśród laureatów Heroes of Progress 2022

AwardESET ogłosił wyniki „Heroes of Progress 2022”, wyróżniając dziewięć osób z całego świata, które przyczyniły się do osiągniecia postępu technologicznego w różnych sferach życia i gospodarki. Wśród laureatów inicjatywy światowego lidera w dziedzinie cyberbezpieczeństwa jest Ligia Kornowska, współzałożycielka Data Lake - start-upu tworzącego międzynarodowy system przekazywania danych medycznych w oparciu o technologię blockchain.

Stworzony przez Ligię Kornowską Data Lake (Global Medical Data Donation Project) to start-up dostarczający duże, wysokiej jakości zbiory danych, zapewniając naukowcom materiały, które mogą wykorzystywać we własnych badaniach i testach. Dzięki temu postępy ich prac są poparte bardziej konkretnymi dowodami, co przekłada się na szybsze diagnozy, skuteczniejsze terapie i w efekcie lepsze wyniki dla pacjentów.

"Jako przewodnicząca „Global Medical Data Donation Project” jestem zaszczycona, że znalazłam w gronie Bohaterów Postępu. W Data Lake wierzymy, że poprzez „altruizm danych” możemy wspierać rozwój medycyny, z jednoczesnym poszanowaniem prawa pacjentów do prywatności. Cyberbezpieczeństwo to kluczowy element naszego systemu, a uznanie przez firmę ESET to dla nas wielki zaszczyt" - komentuje Ligia Kornowska z Data Lake.

Polska laureatka Heroes of Progress jest wymieniana wśród „100 najbardziej wpływowych osób w polskiej służbie zdrowia” w zestawieniu Pulsu Medycyny. Znalazła się również na liście „25 do 25 lat” magazynu Forbes.

Heroes of Progress firmy ESET ma na celu przybliżenie społeczności międzynarodowej wyjątkowych sposobów wykorzystania technologii.

"Dzisiaj ludzie mogą żyć lepiej niż wczoraj i możemy osiągnąć ten efekt dzięki technologii. Misją ESET jest ochrona postępu, który umożliwiają innowacyjne technologie. Rozumiemy to jako rozwijanie sposobów pomagania ludziom poprzez rozwiązania zapewniające na przykład lepsze wykształcenie czy zdrowsze i dłuższe życie. Jesteśmy dumni, że możemy zaprezentować wyjątkowych laureatów naszego konkursu" - mówi Ignacio Sbampato, dyrektor ds. biznesowych ESET.

Proces rekrutacyjny wymagał od kandydatów podania szczegółów dotyczących technologii, którą wymyślili, zaadoptowali lub udoskonalili, w tym informacji o tym, w jaki sposób rozwinęła się ona we wskazanych branżach lub jaki miała wpływ na życie ludzi. Grono ekspertów kierowane przez Ignacio Sbampato, przeanalizowało ponad 50 wniosków, które znalazły się na krótkiej liście. Ostatecznie dziewięciu osobom przyznano tytuł Bohaterów Postępu 2022 roku.

"Jakość wszystkich zgłoszeń była niesamowita, co oznacza, że nasi Bohaterowie Postępu są naprawdę najlepsi z najlepszych na świecie. To osoby, które wywarły rzeczywisty wpływ na rozwój świata i w oparciu o nowoczesne technologie rozwijają przemysł, społeczności i społeczeństwo. Myślimy o dalszym rozwoju programu. Chcemy zmotywować także młodsze osoby do zaangażowania się w inicjatywę ESET. Z ich pomocą i wkładzie w rozwój rozwiązań technologicznych możliwe jest tworzenie silniejszych więzów społecznych i uczynienie świata lepszym miejscem do życia" - komentuje Ignacio Sbampato.

Lista pozostałych laureatów ESET Hereos of Progreass 2022:
• Ken Fujiwara z Japonii. Współzałożyciel UMITRON, firmy której misją jest zrównoważony rozwój akwakultur.  
• Ruth Hershler i Cecil Hershler z Kanady. Małżeństwo, które w ramach NGO Education without Borders wspiera dzieci w Republice Południowej Afryki. Para wykorzystała i dalej ulepszyła istniejący program „Szkoła w pudełku”, który zapewnia uczniom z gospodarstw domowych o niższych dochodach technologię, której potrzebują, aby zmienić swoją przyszłość, dając im dostęp do większej liczby możliwości.
• Giuseppe Mastroviti z Włoch. Firma Mastroviti opracowała metodę dostarczania energii do pojazdów elektrycznych za pomocą systemu technologii ładowania indukcyjnego zainstalowanego wzdłuż drogi.
• Dr Michaela Musilova ze Słowacji. Astrobiolog i dyrektor stacji badań kosmicznych HI-SEAS, prowadząca badania przestrzeni kosmicznej, we współpracy z wieloma międzynarodowymi organizacjami.
• Junto Ohki z Japonii. Jego firma opracowała usługę interpretacji czatu wideo (VRI), dzięki której osoby niesłyszące mogą korzystać z tabletu, smartfona lub komputera.
• Bass Salah z Australii. Twórca rozwiązań w chmurze, a także inicjator pozyskiwania niewykorzystanych budynków i budowania w nich infrastruktury centrów danych.
• Gino Tubaro z Argentyny. Jest innowatorem specjalizującym się w tworzeniu protez kończyn za pomocą drukarek 3D, które są dystrybuowane bezpłatnie za pośrednictwem jego organizacji Atomic Lab do ponad 40 krajów i szkół.

Więcej informacji o inicjatywie Heros of Progress znajduje się na stronie internetowej ESET.

Źródło: ESET

Logowanie i rejestracja