Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Kto jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo firmowej chmury?
Kto jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo firmowej chmury?

Cyberatak na firmę prawie zawsze zaczyna się (a często też kończy…) dochodzeniem, kto zawinił powstałej sytuacji. Gdy ofiarą padną systemy w infrastrukturze chmurowej, niemal automatycznie za winnego uznany zostaje dostawca usługi, kontrakt jest przerywany, a zaatakowana aplikacja przenoszona z powrotem do lokal...

Czytaj więcej...

Cloud Computing motorem innowacji
Cloud Computing motorem innowacji

W ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld dolarów, donosi najnowszy raport opracowany przez IDC. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi prod...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku

Certyfikacja jest doskonałym narzędziem rozwoju zawodowego. Większość decydentów IT twierdzi, że posiadanie pracownika z dodatkowymi umiejętnościami i wkładem wniesionym dzięki certyfikacji stanowi znaczną wartość ekonomiczną dla firmy. Koniec roku może stanowić doskonały impuls do zmian (również w obrębi...

Czytaj więcej...

VeeamON Update - bezpłatna konferencja online!
VeeamON Update - bezpłatna konferencja online!

Już za dwa tygodnie, 2 listopada 2022 r. odbędzie się VeeamON Update, bezpłatna wirtualna konferencja organizowana przez Veeam Software, będąca swego rodzaju podsumowaniem i skondensowaną aktualizacją treści zaprezentowanych podczas majowej konferencji VeeamON. Tej jesieni uzyskasz więcej aktualizacji produktów,...

Czytaj więcej...

BDRSuite - Scentralizowany backup punktów końcowych
BDRSuite - Scentralizowany backup punktów końcowych

BDRSuite, kompleksowe rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania po awarii, zostało zaprojektowane do ochrony środowisk działających w wielu modelach, od platform wirtualizacji (VMware vSphere i Microsoft Hyper-V), przez systemy fizyczne (Windows, Linux i Mac), po środowiska chmurowe (AWS) i SaaS (Microso...

Czytaj więcej...

The SysAdmin DOJO Podcast - ekspercka wiedza ze świata IT
The SysAdmin DOJO Podcast - ekspercka wiedza ze świata IT

Coraz większą popularność zyskują podkasty. Nie są tak angażujące jak różnorodne filmiki tematyczne, tym samym możemy je odsłuchać w trakcie domowych czynności, joggingu, spaceru czy nawet prowadząc samochód. Dla mnie największą wartość stanowią audycje związane z pracą zawodową i zainteresowaniami, inspi...

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware prezentuje aktualizacje Anywhere Workspace

VMware Anywhere WorkspaceVMware przedstawia nowości w platformie Anywhere Workspace, aby jeszcze skuteczniej zmniejszyć obciążenie zespołów IT i zwiększyć ich produktywność dzięki automatyzacji. Firma usprawnia automatyzację i sprawność dzięki rozszerzonemu wsparciu Digital Employee Experience oraz aktualizacjom Freestyle Orchestrator i Horizon Cloud.

Zespoły IT mierzą się z nowymi wyzwaniami we współczesnym, hybrydowym środowisku pracy. Pracownicy korzystają z wielu urządzeń i lokalizacji, mają dostęp do większej liczby aplikacji w różnych chmurach. Rozwiązanie Anywhere Workspace umożliwia pracę hybrydową za pomocą Unified Endpoint Management (UEM), VDI i DaaS, Digital Employee Experience (DEX) oraz Workspace Security.

VMware przedstawił wizję "autonomicznych środowisk pracy" - ewolucji w zarządzaniu cyfrowymi przestrzeniami roboczymi. Wprowadza to analitykę danych i automatyzację w zarządzaniu punktami końcowymi, zabezpieczeniami i użytkownikami. Aktualizacje rozwiązania - obejmujące cyfrowe doświadczenia pracowników, orkiestrację IT oraz VMware Horizon Cloud - zwiększają możliwości potrzebne do realizacji tej wizji. Udoskonalenia platformy wprowadzają inteligentne i zautomatyzowane rozwiązania na każdym etapie procesu, aby uprościć operacje oraz umożliwić bezpieczniejsze i elastyczne cyfrowe doświadczenia pracowników.

"Organizacje poszukują równowagi w hybrydowym modelu pracy, który umożliwia skuteczną pracę zdalną przy jednoczesnym zachowaniu kultury twórczej sprzyjającej innowacjom" - powiedział Shankar Iyer, senior vice president and general manager, End-User Computing, VMware. Aby stworzyć efektywny system pracy hybrydowej, firmy muszą zautomatyzować proces dostarczania i zarządzania środowiskami pracy oraz lepiej je zabezpieczyć".

Digital Employee Experience (DEX)
Możliwości Digital Employee Experience (DEX) stały się priorytetem dla organizacji, które starają się utrzymać zaangażowanie pracowników w hybrydowym środowisku pracy. Badania VMware wskazują, że zapewnienie najwyższej jakości doświadczeń pracowników wymaga 4 kluczowych elementów - pomiar, analizy, dostarczenia doświadczeń i działań naprawczych.

VMware rozszerza zakres rozwiązania DEX o obsługę funkcji Digital Employee Experience Management (DEEM) dla niezarządzanych i zarządzanych przez strony trzecie urządzeń Windows. Aktualizacja ta sprawia, że rozwiązanie VMware oferuje najbardziej holistyczne oprogramowanie DEX w branży, obejmujące dostarczanie, pomiary, analizę i remediację, obsługując wiele przypadków użycia punktów końcowych i systemów operacyjnych. Dzięki temu organizacje mogą sprawnie zarządzać cyfrową przestrzenią roboczą dla wielu punktów końcowych i ułatwić przejście na nowoczesne metody zarządzania, komunikując się ze wszystkimi pracownikami oraz oszczędzając czas i pieniądze w działach IT.

"Przedsiębiorstwa muszą dostosować się do hybrydowych środowisk pracy nowej generacji, jesteśmy więc świadkami wielu innowacji wywołanych tym zwrotem. Doceniamy VMware jako partnera w obszarze innowacji, który pomoże zbudować i zdefiniować ofertę Orange Workplace Together" - powiedział Bob Smart, starszy ekspert ds. rozwiązań, OBS. "Nasza usługa zarządzana umożliwia również korzystanie z opartego na języku naturalnym, głosowego interfejsu, który bezpośrednio integruje się z Workspace ONE Intelligent Hub. Jej rozwój jest świetnym przykładem współpracy z zespołami z VMware w celu poprawy doświadczeń pracowników, pokazując, jak możemy wykorzystać technologię AI do wspierania nowych wymagań pracy hybrydowej".

Rozszerzenie systemów IT dzięki Workspace ONE Freestyle Orchestrator
Workspace ONE Freestyle Orchestrator to nowoczesny framework orkiestracji typu no-/low-code do automatyzacji złożonych i manualnych zadań konfiguracyjnych. Dzięki rozszerzonej integracji z narzędziami do ticketingu innych firm takimi jak ServiceNOW, Coupa i inne, działy IT mogą korzystać z inteligentnego, proaktywnego zarządzania zgłoszeniami. Poza zarządzaniem punktami końcowymi rozwiązanie umożliwia proaktywną obsługę zgłoszeń dla działów IT i zajmuje się złożonymi procesami biznesowymi, zapewniając im lepszą wydajność i sprawność.

VMware Horizon Cloud Next-Gen rozszerza się na wdrożenia hybrydowe
Rozwiązania Virtual Desktop Infrastructure (VDI) i Desktop-as-a-Service (DaaS) stały się niezbędnymi narzędziami w procesie rozwoju pracy zdalnej i hybrydowej. Umożliwiają one administratorom IT szybkie wdrażanie i udostępnianie wirtualnych desktopów oraz towarzyszących im aplikacji. To pozwala zaoszczędzić czas i zwiększyć produktywność. VMware ogłosiła, że klienci Horizon 8 korzystający z nowych subskrypcji Horizon SaaS będą mogli wykorzystać swoje wdrożenia on-premises i cloud do połączenia z Horizon Cloud next-gen, umożliwiając korzystanie z chmury hybrydowej. Klienci będą mogli elastycznie wdrażać wirtualne desktopy i aplikacje w Microsoft Azure z opcją uruchomienia Horizon 8 również w siedzibie lub w chmurze. Dzięki takiemu podejściu IT może poszerzyć zakres zastosowań swoich środowisk VDI i DaaS, w tym HA/DR.

Podczas VMware Explore 2022 US, VMware udostępniło next-gen Horizon Cloud dla Horizon Cloud na Microsoft Azure. Platforma next-gen wykorzystuje architekturę typu thin-edge, która pomaga zmniejszyć koszty infrastruktury o 70%, jednocześnie zwiększając skalowalność o 150%.

Workspace ONE Mobile Threat Defense chroni treści i zabezpiecza przed phishingiem
Zagrożenia na urządzeniach mobilnych - a te jeszcze bardziej krytyczne w dzisiejszym środowisku pracy w dowolnym miejscu - podwoiły się w ciągu ostatniego roku. Workspace ONE Mobile Threat Defense jest wbudowany w VMware Workspace ONE Intelligent Hub, co pozwala klientom na łatwiejszą aktywację Mobile Threat Defense i ochronę bez względu na to, gdzie i jak pracują. Obecnie użytkownicy mogą również włączyć funkcję Phishing and Content Protection, która zostanie wkrótce udostępniona w wersji Beta. Phishing jest zagrożeniem numer jeden dla urządzeń mobilnych, a Mobile Threat Defense z włączoną funkcją Phishing i Content Protection pomaga chronić użytkowników, jednocześnie zapewniając pracownikom jak najlepsze wrażenia.
 
Źródło: VMware

Logowanie i rejestracja