Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

BDRSuite - Scentralizowany backup punktów końcowych
BDRSuite - Scentralizowany backup punktów końcowych

BDRSuite, kompleksowe rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania po awarii, zostało zaprojektowane do ochrony środowisk działających w wielu modelach, od platform wirtualizacji (VMware vSphere i Microsoft Hyper-V), przez systemy fizyczne (Windows, Linux i Mac), po środowiska chmurowe (AWS) i SaaS (Microso...

Czytaj więcej...

Zrozumieć Kubernetes
Zrozumieć Kubernetes

Jednym z coraz popularniejszych tematów w branży IT są systemy kontenerowe, a w szczególności Kubernetes. Raport VMware na temat Kubernetes za rok 2021 pokazuje, że z jednej strony platforma ta jest coraz chętniej wykorzystywana, choć z drugiej strony brak jest jednak specjalistycznej wiedzy na jej temat,...

Czytaj więcej...

W zdrowiu i chorobie, czyli jak wybrać dobrego dostawcę chmury?
W zdrowiu i chorobie, czyli jak wybrać dobrego dostawcę chmury?

Wraz z popularnością chmury obliczeniowej, pojawia się na rynku coraz więcej dostawców usług cloud. Niestety jak ze wszystkim - im większy wybór, tym trudniej podjąć decyzję. To, jak ocenisz niezawodność i możliwości dostawcy usług chmurowych, któremu planujesz powierzyć dane i aplikacje swojej fir...

Czytaj więcej...

Kto jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo firmowej chmury?
Kto jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo firmowej chmury?

Cyberatak na firmę prawie zawsze zaczyna się (a często też kończy…) dochodzeniem, kto zawinił powstałej sytuacji. Gdy ofiarą padną systemy w infrastrukturze chmurowej, niemal automatycznie za winnego uznany zostaje dostawca usługi, kontrakt jest przerywany, a zaatakowana aplikacja przenoszona z powrotem do lokal...

Czytaj więcej...

Chmura nad Wisłą - tak, ale powoli [Cloud comupting w Polsce]
Chmura nad Wisłą - tak, ale powoli [Cloud comupting w Polsce]

OVHcloud oraz Intel przyjrzały się rynkowi MŚP sprawdzając stopień wykorzystania cloud. Badanie  wykazało, że podczas pandemii chmurą zainteresowało się 41 proc. firm, a 71 proc. planuje kolejne wdrożenia. Ankietowanych zapytano także o plany, motywacje i kryteria wyboru usług chmurowych oraz o to jak decydenci oc...

Czytaj więcej...

Co wiemy o sztucznej inteligencji? Niewiele, a i tak za mało
Co wiemy o sztucznej inteligencji? Niewiele, a i tak za mało

Ponad 40% z nas ma codziennie do czynienia ze sztuczną inteligencją, ale tylko co druga osoba jest w stanie wytłumaczyć czym w ogóle ów termin właściwie jest, podaje firma Entrata. Być może dlatego coraz częściej zdarza się, że zaawansowane algorytmy zaskakują ludzi swoimi wnioskami, a przecież to syntety...

Czytaj więcej...

Aktualności

SA6400 - 12-kieszeniowy system pamięci masowej od Synology

synology sa6400Firma Synology rozszerzyła ofertę o 12-kieszeniowy system pamięci masowej SA6400, najbardziej wszechstronny system pamięci masowej ogólnego przeznaczenia, zaprojektowany w celu zapewnienia przedsiębiorstwom i dużym studiom błyskawicznego transferu danych i rozbudowy pojemności na żądanie.

"SA6400 to idealne rozwiązanie do obsługi stale rosnącej liczby niestrukturyzowanych danych" - powiedział Julien Chen, kierownik ds. produktu w firmie Synology. "Możliwość szybkiego skalowania w miarę wzrostu liczby danych sprawia, że urządzenie to może służyć jako pamięć masowa do przechowywania plików lub kopii zapasowych w dynamicznych środowiskach, umożliwiając firmom przygotowanie się na przyrost danych w przyszłości.

Wiodąca w swojej klasie skalowalność i wydajność

Pojemność pamięci masowej można bezproblemowo rozbudować, dodając do 8 jednostek rozszerzających RX1223RP, co daje łącznie 108 kieszeni na dyski, zapewniając ponad 1,9 petabajta pamięci na jednym urządzeniu - pojemność 9 razy większą niż oryginalna.

Dzięki przepustowości sekwencyjnego odczytu/zapisu na poziomie ponad 6500/4000 MB/s, SA6400 zapewnia płynne działanie nawet w najbardziej wymagających sytuacjach, w tym w korporacyjnych ośrodkach danych, dużych studiach produkcyjnych i zastosowaniach w sektorze handlu detalicznego lub hotelarstwa. Wydajność można dodatkowo zwiększyć, aby umożliwić obsługę większej liczby strumieni lub zastosowań specjalistycznych poprzez uaktualnienie wbudowanej sieci 10 GbE do 25 lub nawet 40 GbE.

Elastyczna obsługa plików dla rozwijających się zespołów

Kompleksowa obsługa protokołów plików i bloków umożliwia dostęp do zasobów firmy na dużą skalę za pośrednictwem sieci lokalnej lub sieci VPN, a zarządzanie uprawnieniami dostępu ułatwia integracja z usługą Active Directory/LDAP.

Rozwiązanie firmy Synology do zarządzania plikami i ich udostępniania między różnymi platformami w oparciu o Synology Drive umożliwia organizacjom tworzenie prywatnej chmury, która umożliwia zespołom bezpieczny dostęp, edycję i udostępnianie plików, z precyzyjnymi ustawieniami uprawnień w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa i zgodności.

Integracja z chmurą - usługą C2 Storage firmy Synology lub dostawcami usług w chmurze innych firm - umożliwia rozproszonym zespołom lub firmom stosującym modele organizacyjne typu Hub-Spoke skuteczną synchronizację plików między lokalizacjami.

Scentralizowana ochrona danych dla całej infrastruktury

Zachowanie bezpieczeństwa i dostępności krytycznych danych i usług jest teraz niezbędne jak nigdy wcześniej przez stałe i ciągle pojawiające się zagrożenia cyberbezpieczeństwa.

Pakiet Synology do ochrony punktów końcowych, pakiet Active Backup Suite, umożliwia bezpieczne tworzenie kopii zapasowych kont systemu Windows, Linux i macOS (już wkrótce), maszyn wirtualnych Hyper-V/VMware oraz kont Microsoft 365/Google Workspace w urządzeniu SA6400 oraz szybkie ich przywracanie w razie potrzeby.

SA6400 zapewnia również usługi automatyzacji tworzenia kopii zapasowych, migawek i replikacji danych, aby chronić foldery współdzielone i jednostki LUN, a także miejsca docelowe, obejmujące różne systemy Synology i chmurę, co zapewnia bezproblemową zgodność z regułą tworzenia kopii zapasowych 3-2-1.

Dostępność usług można zwiększyć za pomocą usługi Synology High Availability (SHA), która łączy identyczne jednostki w celu utworzenia aktywnego/biernego klastra zapewniającego czas automatycznego przełączania awaryjnego na poziomie ciągu kilku minut w przypadku nieoczekiwanego przestoju.

Wydajna i wszechstronna platforma do aplikacji biznesowych

Za pośrednictwem centrum pobierania, kontenerów lub maszyn wirtualnych systemu Synology DSM dostępnych jest wiele przystępnych cenowo rozwiązań.

Wbudowane aplikacje biznesowe obejmują kompletny pakiet narzędzi do zarządzania plikami i produktywności, które zespoły mogą wykorzystać do zacieśniania współpracy, a także rozwiązanie do obsługi poczty prywatnej, obejmujące 100% własności danych i pełną platformę do obsługi wiadomości, która zapewnia wygodniejszą i bezpieczniejszą komunikację.

Kontenery środowiska Docker i maszyny wirtualne można uruchomić na urządzeniu SA6400 za pomocą programu Docker lub Synology Virtual Machine Manager (VMM) - monitora maszyn wirtualnych dla wirtualnych wersji systemów Windows, Linux i DSM - w celu bezpiecznego przetestowania i oceny aplikacji.

SA6400 i RX1223RP są dostępne już dziś u partnerów i sprzedawców firmy Synology. Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta.

Źródło: Synology