Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Aktualności

Alletra 4000 - nowa generacja serwerów od HPE

HPE Alletra 4000Hewlett Packard Enterprise rozszerza gamę produktów HPE Alletra o infrastrukturę danych natywną dla chmury bazującą na serwerach wprowadzając do oferty serwery HPE Alletra 4000. Rodzina HPE Alletra 4000 została stworzona z myślą o aplikacjach opartych na danych. Posiada kompleksowe zabezpieczenia i cechuje się intuicyjną obsługą w chmurze.

HPE Alletra 4000 zaprojektowano pod kątem przyspieszenia dowolnej wielkości działań wykorzystujących dane, oferując atrakcyjne parametry ekonomiczne. Stanowi ona pierwszą propozycję serwerową w ofercie HPE Alletra, natywne dla chmury rozwiązania z zakresu infrastruktury danych. Nowe modele HPE Alletra 4000 stanowią kolejną generację serwerów do przechowywania danych, które wcześniej znane były pod marką HPE Apollo 4000. Serwery te zapewniają nowoczesną infrastrukturę dla danych, zaprojektowaną specjalnie w celu spełnienia wymagań wobec takiej infrastruktury w sposób bezpieczny, oszczędny i prosty w obsłudze. Umożliwia to optymalne wykorzystanie ograniczonych zasobów finansowych i ludzkich w działaniach opartych na danych.

"HPE Alletra serii 4000 jest naturalną ewolucją platformy HPE Apollo serii 4000, gdzie nowe trendy w technologii takie jak dyski SSD EDSFF czy centralne zarządzanie z aplikacji SaaS są odpowiedzią na rosnące potrzeby firm i instytucji w obszarze analizy wielkiej ilości danych (tzw. Big Data). Gęsto upakowane dyskami oraz wysokowydajne serwery są doskonałe do tego typu zadań, a w szczególności do uczenia maszynowego i zastosowań sztucznej inteligencji" - mówi Piotr Drąg, HPE Storage Category & Data Services Business Development Manager w Hewlett Packard Enterprise Polska.

Wyzwania związane z danymi
Zdrowy rozsądek podpowiada nam, że jeśli do niczego nie dążymy, nic nie osiągniemy. Z drugiej strony, jeśli porywamy się z motyką na słońce, oznacza to konieczność kompromisów, przez co nie osiągniemy wyznaczonych celów. Z pewnością tak właśnie jest w dzisiejszym świecie danych, w którym przedsiębiorstwa starają się czerpać wartość z posiadanych danych, ale stają w obliczu nieuniknionych kompromisów, jeśli do przetwarzania danych wykorzystują infrastrukturę ogólnego przeznaczenia. Prawda jest taka, że systemy te po prostu nie są zaprojektowane pod kątem optymalnej szybkości przetwarzania danych, przepustowości i pojemności. Każda organizacja, bazująca na wykorzystaniu swoich danych, potrzebuje więc na ich miejsce infrastruktury zaprojektowanej tak, aby umożliwić wydajne przechowywanie cennych danych, ich ochronę i udostępnianie płynącej z nich wartości, a także zarządzanie nimi bez nadmiernych kosztów stałych.

Zaprojektowane dla danych
Od teraz można generować wartość biznesową z danych w dowolnej skali i przy zachowaniu idealnych parametrów ekonomicznych. Serwery do przechowywania danych są zoptymalizowane pod kątem takich parametrów, jak: pojemność, wydajność, ekonomia, gęstość, możliwość serwisowania i łatwość obsługi. Serwery HPE Alletra 4000 do przechowywania danych wyposażone są w procesory Intel Xeon Scalable czwartej generacji, a ich przeznaczenie to szerokie spektrum zadań związanych z danymi.

Można stosować je w celu przetwarzania danych w czasie rzeczywistym, ochrony przed oprogramowaniem ransomware, zgodności z przepisami, zastosowań typu e-discovery, nadzoru wideo, obrazowania medycznego, uczenia maszynowego (trenowanie, wnioskowanie), analizy strumieniowej i wsadowej, repozytoriów treści gotowych do udostępnienia, konsolidacji i odciążania danych oraz wielu innych.

Kompleksowe zabezpieczenia
Dzięki serwerom pamięci masowej HPE Alletra 4000 można korzystać z kompleksowych zabezpieczeń swoich systemów i danych. HPE oferuje pomoc już na etapie zabezpieczenia łańcucha dostaw, która obejmuje cały cykl życia - od uruchomienia systemu do zakończenia jego eksploatacji. Od krzemu po oprogramowanie i od fabryki po chmurę - serwery pamięci masowej HPE Alletra 4000 zostały zaprojektowane z myślą o bezkompromisowym poziomie zabezpieczeń "zero trust" i zapewniają zintegrowane, skalowalne bezpieczeństwo oraz większą elastyczność biznesową.

Intuicyjna obsługa w chmurze
Łatwe, samodzielne zarządzanie serwerami pamięci masowej HPE Alletra 4000 od brzegu sieci po chmurę, możliwe jest na platformie HPE GreenLake z wykorzystaniem GreenLake for Compute Ops Management. Dzięki intuicyjnemu działaniu w chmurze można wykorzystać interfejsy API REST do automatyzacji złożonych operacji zarządzania.

Systemy HPE Alletra 4000 mogą być również wykorzystywane jako usługa wraz z HPE GreenLake w celu skrócenia czasu wdrażania projektów, uwolnienia kapitału i zasobów IT, dostosowania wydatków do potrzeb biznesowych oraz zwiększenia elastyczności finansowej i szybkości działania.

Dwa modele do wyboru: HPE Alletra 4110 i HPE Alletra 4120
Alletra 4110 to serwer pamięci masowej 1U all-NVMe z podwójnymi procesorami Intel Xeon Scalable czwartej generacji, posiadający do 6 TB pamięci DDR5. Został on zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających wydajnościowo zadaniach związanych z danymi, w tym magazynach danych na potrzeby uczenia maszynowego, rozproszonych i NoSQLowych bazach danych, wysokowydajnej pamięci masowej Software-Defined Storage oraz infrastrukturze hiperkonwergentnej obsługującej duże ilości danych.

Alletra 4120 to hybrydowy serwer pamięci masowej 2U typu NVMe wyposażony w jeden lub dwa procesory Intel Xeon Scalable czwartej generacji i do 6 TB pamięci DDR5. Obsługuje on najszerszy możliwy zakres zadań związanych z danymi, od aktywnych analitycznych jezior danych, przez Software-Defined Storage czy konwergentną ochronę danych, po głębokie archiwa.

Pojemność i wydajność
Systemy HPE Alletra 4000 obsługują dyski SSD Enterprise and Data Center Standard Form Factor (EDSFF)* i SFF. HPE Alletra 4120 obsługuje również bardziej ekonomiczne napędy SAS/SATA LFF.

• HPE Alletra 4110 - do 20 dysków SSD EDSFF lub SFF NVMe o przepustowości PCIe Gen5 do 315 GB/s w przypadku dysków SSD
• HPE Alletra 4120 - do 24 LFF z przodu obudowy plus 4 LFF, 12 EDSFF lub 6 SFF z tyłu obudowy; lub max. 48 SFF z przodu plus 12 EDSFF lub 6 SFF z tyłu; z przepustowością do 225,6 GB/s dla dysków PCIe Gen5 NVMe, 24 Gb SAS lub 6 Gb SATA

Inne kluczowe cechy
Wprowadzenie najnowocześniejszych technologii w zakresie procesorów, pamięci, wejść/wyjść, nośników i zabezpieczeń sprawia, że HPE Alletra 4000 to doskonała inwestycja w przyszłość twoich danych.

Zarówno HPE Alletra 4110, jak i HPE Alletra 4120 oferują obsługę procesorów graficznych i FPGA w celu przyspieszenia wielu różnych obciążeń roboczych. Zapewniają również bezpieczeństwo dzięki takim funkcjom jak fizyczna blokada maskownicy (bezel), logiczna blokada konfiguracji, Secure Boot, FIPS 140-2 Smart Encryption i Self-Encrypting Drives oraz Secure Erase.

HPE Integrated Lights Out 6 (iLO 6) obejmuje ochroną sprzętową root of trust nie tylko firmware serwerów, lecz również firmware wybranych pamięci masowych i kontrolerów sieciowych. Ponadto, 5-stopniowy model uwierzytelniania zapewnia bezpieczne połączenie urządzeń z platformą HPE GreenLake Cloud, a do zabezpieczenia danych klientów stosowane jest szyfrowanie AES-256.

Źródło: Hewlett Packard Enterprise

Logowanie i rejestracja