Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Aktualności

HPE rozszerza ofertę ProLiant o serwery nowej generacji

HPE Proliant Gen11HPE rozszerza gamę serwerów HPE ProLiant Gen11 nowej generacji, oferując przełomową wydajność i efektywność przedsiębiorstwom korzystającym z chmury prywatnej i przetwarzającym duże zbiory danych, organizacjom przetwarzającym dane na brzegu sieci oraz dostawcom usług telekomunikacyjnych. Nowe serwery HPE ProLiant Gen11 zostały zaprojektowane tak, aby zapewniać bezpieczeństwo w świecie hybrydowym. Sposób ich użycia w chmurze jest intuicyjny, a wydajność została zoptymalizowana. Dzięki temu, firmy mogą pozwolić sobie na modernizację i szybsze wprowadzanie innowacji.

Zapotrzebowanie na dane rośnie wszędzie, od brzegu sieci po chmurę, natomiast współcześnie wykonywane zadania nieustannie ewoluują, powodując przeciążenia dotychczasowej infrastruktury. Stanowi to wyzwanie dla wszystkich firm i zmusza je do wzmacniania swoich informatycznych fundamentów.  Różnorodność zadań przekłada się na różnorodność wymagań i parametrów, takich jak m.in. latencja, skalowalność, wydajność, parametry ekonomiczne, a obecnie również lokalizacja. Chcąc otrzymać optymalne rozwiązanie, wszystkie te uwarunkowania należy wziąć pod uwagę.

W tym celu firma HPE rozbudowała gamę serwerów HPE ProLiant Gen11 nowej generacji, zapewniając przełomową wydajność i efektywność dla działań na brzegu sieci, rozwiązań korporacyjnych, chmur prywatnych, analityki danych i usług telekomunikacyjnych. Nowe serwery HPE ProLiant Gen11 zostały zaprojektowane tak, aby zapewniać bezpieczeństwo w świecie hybrydowym. Ich wykorzystanie w chmurze jest intuicyjne, a ich wydajność została zoptymalizowana pod kątem dedykowanych obciążeń roboczych. Nowe serwery obsługują szeroki zakres zadań, umożliwiając firmom modernizację i szybsze wprowadzanie innowacji przekładających się na rozwiązania i usługi infrastrukturalne nowej generacji.

"HPE ProLiant Gen11 jest najnowszą generacją serwerów ProLiant, marki, która oferowana jest już blisko od 30 lat. Najnowsze rozwiązania technologiczne, takie jak procesory firmy Intel Xeon czwartej generacji, pamięci DDR5 czy gniazda rozszerzeń Gen5 są odpowiedzią na rosnące potrzeby firm i instytucji w obszarze przetwarzania danych niezależnie od tego, gdzie owe się znajdują: od brzegu sieci aż do chmury. W dzisiejszym świecie analiza i przetwarzanie danych musi mieć miejsce w bezpiecznym środowisku. Stąd w serwerach HPE Proliant Gen11 znajdziemy wiele mechanizmów, elementów, które zabezpieczają ich pracę i są ściśle powiązane z zagadnieniami cyberbezpieczeństwa" - mówi Paweł Wójcik, HPE HV and Compute & Data Services Lead.

Wyższy poziom obliczeń, który poprowadzi przedsiębiorstwa w przyszłość
Nowe serwery HPE ProLiant zbudowane są na bazie procesorów Intel Xeon Scalable czwartej generacji. Klient otrzymuje w ten sposób rozwiązanie obliczeniowe na najwyższym poziomie i obsługę   środowiska hynrydowego w dowolnym miejscu - od brzegu sieci po chmurę. To odpowiedź na poszukiwania oszczędnej lokalnej pamięci masowej, kompleksowych funkcji bezpieczeństwa, imponującej wydajności energetycznej czy elastycznych opcji wdrażania.

Zoptymalizowane pod kątem zastosowań brzegowych
HPE ProLiant DL320 Gen11 to nowy serwer obliczeniowy stworzony pod kątem zastosowań brzegowych, pozwalający na obsługę zadań nowej generacji w różnych środowiskach, zachowujący jednocześnie konstrukcję umożliwiającą elastyczne skalowanie pod kątem zaawansowanej grafiki i pamięci masowej. Od teraz można wprowadzić do swojej firmy obliczenia klasy enterprise za pomocą oszczędnego, elastycznego i wydajnego rozwiązania obsługującego takie zastosowania jak pracę zdalną (VDI), streaming wideo czy analityka.

Moc obliczeniowa o wysokiej gęstości, zoptymalizowana dla przedsiębiorstw
HPE ProLiant DL360 Gen11 zapewnia usługi infrastrukturalne, zoptymalizowane pod kątem zastosowań korporacyjnych - niezależnie od tego, czy mowa o maszynach wirtualnych, kontenerach czy sprzęcie - wydajność na poziomie maszyny dwuprocesorowej, mimo zajmowania w szafie jedynie przestrzeni 1U. To sprawia, że DL360 sprawdzi się w każdym zastosowaniu.

Skalowalna moc obliczeniowa dla przedsiębiorstw
Serwer HPE ProLiant DL380 Gen11 to rozwiązanie dwuprocesorowe o wysokości 2U cechujące się zaawansowaną skalowalnością, dzięki czemu jest przydatne dla najbardziej złożonych zadań, które wymagają zaawansowanych procesorów i użytkowania GPU. Łatwość rozbudowy zapewnia obsługę szerokiego zakresu różnorodnych zadań, obejmujących m.in. wirtualizację, chmurę prywatną czy zarządzanie danymi.

Obliczenia dla biznesu - serwery wieżowe
Serwer HPE ProLiant ML350 Gen11 jest najbardziej energooszczędnym serwerem na świecie - ustanowił sześć rekordów świata na systemach Linux i Windows.  Został on zaprojektowany dla brzegowych zastosowań biznesowych, cechuje się elastycznością niezbędną do obsługi zadań następnej generacji, również w lokalizacjach zdalnych.

"W świecie bazującym na danych, w którym wysokie obciążenia na brzegu sieci i/lub w chmurze stanowią duże wyzwanie, klienci potrzebują nowych rozwiązań oferujących przełomową wydajność obliczeniową. Intel z dumą wspiera HPE we wprowadzaniu na rynek skalowalnych procesorów Intel Xeon czwartej generacji, dostępnych w serwerach HPE ProLiant Gen 11. Wspólnie wprowadzamy na rynek nową generację platform zbudowanych w celu sprostania coraz większym wymaganiom obliczeniowym, od brzegu sieci po chmurę, wyzwalając potencjał biznesowy" - mówi Janet George, wiceprezes i dyrektor generalna ds. rozwiązań chmurowych i korporacyjnych w Intel.

Nowe rekordy świata w zakresie efektywności energetycznej i wirtualizacji
HPE zwiększa swoją przewagę w zakresie wydajności - nowe serwery HPE ProLiant Gen11 wyposażone w skalowalne procesory Intel Xeon czwartej generacji ustanowiły szereg rekordów świata.
• Serwer HPE ProLiant ML350 Gen11 ustanowił sześć rekordów świata pod względem wydajności energetycznej serwerów wieżowych
• HPE ProLiant DL380 Gen11 ustanowił rekord świata pod względem liczby rdzeni w VMware VMmark (448 rdzeni).

Dzięki nowym serwerom HPE ProLiant Gen11 z procesorami Intel Xeon Scalable czwartej generacji, HPE zapewnia przełomową wydajność zwiększającą przewagę konkurencyjną firm, które korzystają z tego rozwiązania.
• Serwery HPE ProLiant DL380 Gen11 zapewniają nawet 1,68x większą wydajność wirtualizacji i 19% lepszy stosunek ceny do wydajności w porównaniu z serwerami Gen10 Plus.
• Serwery HPE ProLiant Gen11 to obsługa nawet 2,2 razy większej liczby użytkowników podczas przetwarzania transakcji online (OLTP) niż HPE ProLiant Gen10.
• Nawet 2,76x wyższa wydajność obliczeniowa niż HPE ProLiant DL380 Gen10.
• Nawet 3,37x wyższa wydajność operacji zmiennoprzecinkowych w porównaniu do HPE ProLiant DL380 Gen10.

Nowe sposoby zarządzania zasobami obliczeniowymi
Każda firma stoi przed trudnymi wyzwaniami, takimi jak cyfrowa transformacja, zabezpieczenia czy efektywność operacyjna. Niestety, konieczność skomplikowanego zarządzania serwerami odwraca uwagę od tych zadań, obciążając zasoby IT i spowalniając innowacje. Dzięki serwerom HPE ProLiant Gen11 nowej generacji zarządzanie ulega transformacji. Serwery te zapewniają intuicyjną i prostą obsługę w chmurze za pomocą jednej konsoli przy wykorzystaniu HPE GreenLake for Compute Ops Management. HPE GreenLake for Compute Ops Management rozwiązuje wspomniane wyzwania dzięki uproszczeniu i ujednoliceniu obsługi w całym cyklu życia serwera, bez względu na to, gdzie fizycznie znajduje się infrastruktura obliczeniowa. Usługa ta zapewnia spójne i bezpieczne rozwiązanie chmurowe dla całego stosowanego środowiska. Jest ona elastycznie skalowalna, co pozwala na jednolite zarządzanie obliczeniami.

Solidne zabezpieczenia serwerów
HPE dokłada wszelkich starań, aby dopasować najnowsze innowacje w zakresie procesorów i pamięci masowych do odpowiednich platform serwerowych, biorąc pod uwagę przewidywane obciążenia. Najnowsze serwery HPE ProLiant Gen11  to jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa, możliwy dzięki HPE Silicon Root of Trust, HPE iLO 6, Global Supply Chain Security Services, HPE GreenLake for Compute Ops Management i ulepszonym funkcjom bezpieczeństwa w ekosystemie partnerskim. Dzięki temu serwery te są jeszcze bardziej wydajne, bezpieczne i łatwiejsze w zarządzaniu - niezależnie od tego, gdzie się znajdują.

W niedalekiej przyszłości portfolio HPE ProLiant Gen11 powiększy się o kolejne zastosowania i sposoby użycia:
• HPE Synergy 480 Gen11 - rozwiązanie dla centrów danych opisanych programowo (Software-Defined Data Centres), wyposażone w rozszerzoną wersję Private Cloud for Enterprise.
• HPE ProLiant DL560 Gen11 - do obsługi dużych zadań związanych z przetwarzaniem danych, przy wydajności na poziomie wieloprocesorowym i z akceleracją przetwarzania danych.
• HPE ProLiant DL110 Gen11 - rozwiązanie o wysokiej gęstości zoptymalizowane pod kątem obliczeń w zastosowaniach telekomunikacyjnych, np. 5G czy vRAN.
• HPE ProLiant ML110 Gen11 - zaprojektowany dla małych firm i zoptymalizowany pod kątem cenowym.

Źródło: Hewlett Packard Enterprise

Logowanie i rejestracja