Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Kto jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo firmowej chmury?
Kto jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo firmowej chmury?

Cyberatak na firmę prawie zawsze zaczyna się (a często też kończy…) dochodzeniem, kto zawinił powstałej sytuacji. Gdy ofiarą padną systemy w infrastrukturze chmurowej, niemal automatycznie za winnego uznany zostaje dostawca usługi, kontrakt jest przerywany, a zaatakowana aplikacja przenoszona z powrotem do lokal...

Czytaj więcej...

W zdrowiu i chorobie, czyli jak wybrać dobrego dostawcę chmury?
W zdrowiu i chorobie, czyli jak wybrać dobrego dostawcę chmury?

Wraz z popularnością chmury obliczeniowej, pojawia się na rynku coraz więcej dostawców usług cloud. Niestety jak ze wszystkim - im większy wybór, tym trudniej podjąć decyzję. To, jak ocenisz niezawodność i możliwości dostawcy usług chmurowych, któremu planujesz powierzyć dane i aplikacje swojej fir...

Czytaj więcej...

Co wiemy o sztucznej inteligencji? Niewiele, a i tak za mało
Co wiemy o sztucznej inteligencji? Niewiele, a i tak za mało

Ponad 40% z nas ma codziennie do czynienia ze sztuczną inteligencją, ale tylko co druga osoba jest w stanie wytłumaczyć czym w ogóle ów termin właściwie jest, podaje firma Entrata. Być może dlatego coraz częściej zdarza się, że zaawansowane algorytmy zaskakują ludzi swoimi wnioskami, a przecież to syntety...

Czytaj więcej...

Zrozumieć Kubernetes
Zrozumieć Kubernetes

Jednym z coraz popularniejszych tematów w branży IT są systemy kontenerowe, a w szczególności Kubernetes. Raport VMware na temat Kubernetes za rok 2021 pokazuje, że z jednej strony platforma ta jest coraz chętniej wykorzystywana, choć z drugiej strony brak jest jednak specjalistycznej wiedzy na jej temat,...

Czytaj więcej...

BDRSuite - Scentralizowany backup punktów końcowych
BDRSuite - Scentralizowany backup punktów końcowych

BDRSuite, kompleksowe rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania po awarii, zostało zaprojektowane do ochrony środowisk działających w wielu modelach, od platform wirtualizacji (VMware vSphere i Microsoft Hyper-V), przez systemy fizyczne (Windows, Linux i Mac), po środowiska chmurowe (AWS) i SaaS (Microso...

Czytaj więcej...

Chmura nad Wisłą - tak, ale powoli [Cloud comupting w Polsce]
Chmura nad Wisłą - tak, ale powoli [Cloud comupting w Polsce]

OVHcloud oraz Intel przyjrzały się rynkowi MŚP sprawdzając stopień wykorzystania cloud. Badanie  wykazało, że podczas pandemii chmurą zainteresowało się 41 proc. firm, a 71 proc. planuje kolejne wdrożenia. Ankietowanych zapytano także o plany, motywacje i kryteria wyboru usług chmurowych oraz o to jak decydenci oc...

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware prezentuje nowości Anywhere Workspace

VMware EUCVMware zaktualizował VMware Anywhere Workspace, rozwiązanie łączące VMware Workspace ONE, VMware SASE i VMware Carbon Black Cloud, które umożliwia zarządzanie wielomodalnymi procesami pracowników, zabezpieczenie rozproszonej infrastruktury i automatyzację przestrzeni roboczej. Najnowsza aktualizacje VMware Workspace ONE i VMware App Volumes zwiększają wydajność, skalę i szybkość dostarczania nowych funkcji dla klientów. Poszerzają one możliwości automatyzacji i modernizacji IT.

W miarę jak organizacje stawiają czoła zmieniającym się wymaganiom hybrydowego środowiska pracy, muszą sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem złożonością operacyjną i przestarzałymi narzędziami, a jednocześnie wspierać pracowników bez względu na aplikacje, urządzenia i lokalizacje.
 
VMware poinformował o udoskonaleniach platformy VMware Anywhere Workspace - w tym o radykalnych zmianach w architekturze Workspace ONE, które zapewnią wysoką wydajność i skalowalność dla milionów punktów końcowych. Mowa także o innowacjach w VMware App Volumes, które znacznie skracają czas zarządzania i zmniejszają koszty infrastruktury środowisk wirtualnych aplikacji i desktopów. Te ulepszenia pozwolą zespołom IT zarządzać bardziej wydajnymi cyfrowymi przestrzeniami roboczymi i zapewnią produktywne i niezawodne doświadczenia dla ich hybrydowych pracowników.

"Wymogi pracy hybrydowej wciąż ewoluują. Wierzymy, że automatyzacja napędzana przez dane naukowe może znacznie poprawić wydajność operacyjną" - powiedział Shankar Iyer, starszy wiceprezes i dyrektor generalny End-User Computing VMware. "87% organizacji badanych w raporcie VMware twierdzi, że w ciągu ostatnich 2 lat zwiększyło swoje inwestycje w automatyzację. Udoskonalenia platformy Anywhere Workspace dają możliwość bezproblemowej integracji automatyzacji na każdym etapie pracy działu IT".

Lepsza wydajność i szybkość dzięki Workspace ONE SaaS Modernization
Ostatnia dekada to ogromny wzrost ilości i rodzaju mobilnych oraz stacjonarnych punktów końcowych zabezpieczonych przez Workspace ONE. Firma przedstawiła zmodernizowaną architekturę Workspace ONE SaaS, która zapewnia ponad 10-krotne zwiększenie wydajności i skali. Nowa, skonteneryzowana architektura przyjmuje podejście oparte na najlepszych praktykach SaaS, polegające na szybkim dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań w celu zaspokojenia zmieniających się potrzeb klientów.

VMware kontynuuje modernizację architektury Workspace ONE, więc organizacje mogą oczekiwać:
• Lepsza wydajność i skalowalność: Klienci mogą wygodnie skalować swoje wdrożenia do milionów urządzeń, jednocześnie uzyskując nawet 10-krotne zwiększenie wydajności dostarczania zasobów dla aplikacji i profili na wszystkich platformach sprzętowych oraz skrócenie czasu ładowania konsoli dla lepszego doświadczenia administratora.
• Szybsze wprowadzanie funkcji przy jednoczesnej poprawie jakości produktów: Architektura modułowa pozwala na szybsze opracowywanie produktów i większą ich niezawodność. Dzięki temu zespoły informatyczne klientów mogą korzystać ze wsparcia VMware w zakresie wsparcia tego samego dnia w odniesieniu do najnowszych konfiguracji OEM i platform.
• Platforma SaaS zapewniająca nowe usługi o wartości dodanej: Nowoczesna architektura napędza kolejne usługi platformy, w tym Workspace ONE Freestyle Orchestrator i Desired State Management. Zapewnia to zestaw niskokodowych i zautomatyzowanych narzędzi dla działu IT w zakresie zarządzania punktami końcowymi, bezpieczeństwa i doświadczeń użytkowników.

"W miarę jak technologia Unified Endpoint Management (UEM) dojrzewa, VMware wprowadza innowacje dzięki Workspace ONE. Modernizując swoją platformę SaaS, firma ma pozycję umożliwiającą szybsze wprowadzanie funkcji i poprawę wydajności" - powiedział Phil Hochmuth, wiceprezes ds. programów, Endpoint Management and Enterprise Mobility, IDC. "Zespoły zarządzające punktami końcowymi odgrywają kluczową rolę w zwiększaniu efektywności operacyjnej i bezpieczeństwa w cyfrowej przestrzeni roboczej. W tym celu automatyzacja i możliwości zarządzania stanem pożądanym, jakie może zapewnić Workspace ONE, bardzo pomagają tym organizacjom".

Automatyzacja w dowolnym miejscu
Podczas VMware Explore 2022 ogłoszono wizję ujednoliconych ram orkiestracji, które rozszerzają możliwości Freestyle Orchestrator poza przypadki użycia UEM, udostępniając je we wszystkich usługach Workspace ONE i aplikacjach innych firm. Istniejący klienci Workspace ONE Intelligence zobaczą teraz, że starsze automaty zostały zastąpione ujednoliconym środowiskiem Freestyle Orchestrator. Będzie można budować te same potężne, oparte na politykach przepływy pracy, ale z nowoczesnym, niskokodowym interfejsem użytkownika.

Rozszerzając ujednoliconą orkiestrację, VMware ogłasza również ogólną dostępność nowego Workspace ONE Marketplace. Integracje w ramach Marketplace umożliwiają podłączenie aplikacji chmurowych innych firm i oferują gotowe rozwiązania, w tym akcje, szablony i skrypty. Przygotowane rozwiązania i orkiestracje o niskim kodzie zapewniają większą wydajność i prostotę dla działu IT, usprawniając takie przypadki użycia, jak włączanie i wyłączanie, optymalizacja licencji, przepływy pracy w ramach kwarantanny bezpieczeństwa i inne.

Unowocześnij dostarczanie aplikacji
W oparciu o udostępnioną w ubiegłym roku funkcjonalność Apps on Demand wspieraną przez VMware App Volumes, VMware oferuje teraz funkcjonalność, która pomaga IT zredukować czas zarządzania i koszty infrastruktury związane z tradycyjnymi wdrożeniami publikowanych aplikacji.

Korzystając z VMware App Volumes, dział IT może wyeliminować potrzebę posiadania dedykowanej infrastruktury farmy aplikacji dzięki nowoczesnemu modelowi ich dostarczania, który pozwala na wdrażanie aplikacji na żądanie, gdy użytkownicy uzyskują do nich dostęp na ogólnych serwerach RDSH. W ten sposób redukowane są koszty zarządzania i infrastruktury. App Volumes skutecznie oddziela również warstwę aplikacji od systemu operacyjnego, umożliwiając prostsze zarządzanie oraz radykalną redukcję liczby obrazów, które IT musi tworzyć i zarządzać. Dzięki temu klienci mogą przechwytywać nawet starsze aplikacje z 99% kompatybilnością i publikować je w dowolnym miejscu - w siedzibie firmy, w chmurze lub we wdrożeniach chmury hybrydowej.

Źródło: VMware