Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

BDRSuite - Scentralizowany backup punktów końcowych
BDRSuite - Scentralizowany backup punktów końcowych

BDRSuite, kompleksowe rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania po awarii, zostało zaprojektowane do ochrony środowisk działających w wielu modelach, od platform wirtualizacji (VMware vSphere i Microsoft Hyper-V), przez systemy fizyczne (Windows, Linux i Mac), po środowiska chmurowe (AWS) i SaaS (Microso...

Czytaj więcej...

Zrozumieć Kubernetes
Zrozumieć Kubernetes

Jednym z coraz popularniejszych tematów w branży IT są systemy kontenerowe, a w szczególności Kubernetes. Raport VMware na temat Kubernetes za rok 2021 pokazuje, że z jednej strony platforma ta jest coraz chętniej wykorzystywana, choć z drugiej strony brak jest jednak specjalistycznej wiedzy na jej temat,...

Czytaj więcej...

Chmura nad Wisłą - tak, ale powoli [Cloud comupting w Polsce]
Chmura nad Wisłą - tak, ale powoli [Cloud comupting w Polsce]

OVHcloud oraz Intel przyjrzały się rynkowi MŚP sprawdzając stopień wykorzystania cloud. Badanie  wykazało, że podczas pandemii chmurą zainteresowało się 41 proc. firm, a 71 proc. planuje kolejne wdrożenia. Ankietowanych zapytano także o plany, motywacje i kryteria wyboru usług chmurowych oraz o to jak decydenci oc...

Czytaj więcej...

Kto jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo firmowej chmury?
Kto jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo firmowej chmury?

Cyberatak na firmę prawie zawsze zaczyna się (a często też kończy…) dochodzeniem, kto zawinił powstałej sytuacji. Gdy ofiarą padną systemy w infrastrukturze chmurowej, niemal automatycznie za winnego uznany zostaje dostawca usługi, kontrakt jest przerywany, a zaatakowana aplikacja przenoszona z powrotem do lokal...

Czytaj więcej...

W zdrowiu i chorobie, czyli jak wybrać dobrego dostawcę chmury?
W zdrowiu i chorobie, czyli jak wybrać dobrego dostawcę chmury?

Wraz z popularnością chmury obliczeniowej, pojawia się na rynku coraz więcej dostawców usług cloud. Niestety jak ze wszystkim - im większy wybór, tym trudniej podjąć decyzję. To, jak ocenisz niezawodność i możliwości dostawcy usług chmurowych, któremu planujesz powierzyć dane i aplikacje swojej fir...

Czytaj więcej...

Co wiemy o sztucznej inteligencji? Niewiele, a i tak za mało
Co wiemy o sztucznej inteligencji? Niewiele, a i tak za mało

Ponad 40% z nas ma codziennie do czynienia ze sztuczną inteligencją, ale tylko co druga osoba jest w stanie wytłumaczyć czym w ogóle ów termin właściwie jest, podaje firma Entrata. Być może dlatego coraz częściej zdarza się, że zaawansowane algorytmy zaskakują ludzi swoimi wnioskami, a przecież to syntety...

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware vSphere 8 Update 1 zbliża się dużymi krokami!

VMware vSphere 8Choć minęło niewiele czasu od pojawienia się nowej, dużej wersji vSphere oznaczonej numerem 8 (przeczytaj o nowościach w VMware vSphere 8), to w mijającym tygodniu zapowiedziano aktualizację U1. VMware vSphere 8 Update 1 wprowadzi wiele usprawnień przekładających się na zwiększenie wydajności operacyjnej dla administratorów, zwiększonej wydajności dla zaawansowanych obciążeń AI/ML oraz podwyższonego poziomu bezpieczeństwa w całym środowisku.

Nowości i usprawnienia vSphere 8 Update 1 obejmują 3 kluczowe obszary.

VMware vSphere Update 1

Zwiększona wydajność operacyjna

Administratorzy IT muszą wykonywać wiele powtarzalnych zadań, aby utrzymać w ryzach środowisko za które są odpowiedzialni. Konfiguracja hosta i klastra oraz ich aktualizacje są niezbędne dla utrzymania dobrej kondycji infrastruktury, ale mogą zabierać cenny czas i zasoby podczas wykonywania zadań o znaczeniu krytycznym. Wraz z wydaniem Update 1 vSphere 8 dodaje dodatkowe możliwości zmniejszania obciążeń operacyjnych i zwiększania wydajności.

• VMware vSphere Configuration Profiles - ta funkcja została wprowadzona w vSphere 8 jako poglądowa (Technology Preview) i będzie ogólnie dostępna i w pełni obsługiwana wraz z aktualizacją Update 1. Dzięki niej ręczne zadania i czas poświęcany przez administratorów są znacznie zredukowane dzięki uproszczeniu zarządzania cyklem życia hosta za pomocą modelu deklaratywnego wykorzystującego plik JSON. Zarządzanie pożądaną konfiguracją hosta, zgodnością, zmianami i standardami bezpieczeństwa można teraz bezproblemowo realizować na poziomie klastra. Po utworzeniu nowego klastra konfiguracja hosta może być łatwo skopiowana dla całego klastra.

vSphere 8 U1

• Integracja VMware Skyline Health Diagnostics z VMware vCenter: Skyline Health Diagnostics to samoobsługowa platforma diagnostyczna, która pomaga administratorom diagnozować problemy, rozwiązywać awarie oraz planować i automatycznie przeprowadzać kontrole kondycji. Administratorzy mogą używać tego narzędzia do rozwiązywania problemów przed skontaktowaniem się z pomocą techniczną. Wraz z aktualizacją Update 1 usługa Skyline Health Diagnostics zostanie zintegrowana z vCenter, dzięki czemu będzie łatwo dostępna. Ta integracja pomoże zaoszczędzić czas i poprawić dostępność zadań ESXi i vCenter.

• Heterogeniczne profile vGPU na tym samym GPU: dzięki aktualizacji Update 1, do vGPU na tym samym fizycznym GPU można przypisywać różne typy aplikacji - VDI (Virtual Desktop Infrastructure), przetwarzanie, grafikę itp. Pomoże to administratorom poprawić wykorzystanie GPU, zmniejszyć fragmentację obciążenia w GPU i obniżyć koszty.

VMware vSphere Update 1

• vSphere Green Metrics: w vSphere 8 wprowadzono vSphere Green Metrics, które pomagają administratorom śledzić zużycie energii przez obciążenia i operacje infrastruktury na poziomie hosta. W aktualizacji Update 1 udoskonalono tę funkcję, zapewniając wgląd w zużycie energii na poziomie maszyny wirtualnej. Administratorzy mogą teraz monitorować i optymalizować zużycie energii przez obciążenia na poziomie maszyny wirtualnej i pomagać w osiąganiu celów środowiskowych, społecznych i zarządczych (ESG) swojej organizacji.

Zwiększenie wydajności obciążeń

Organizacje stoją przed rosnącymi wyzwaniami związanymi z poprawą wydajności obciążeń związanych ze sztuczną inteligencją / uczeniem maszynowym. Rozmiary obciążeń AI/ML stale rosną i wykorzystują coraz większą liczbę procesorów graficznych. Zapotrzebowanie na procesory graficzne gwałtownie rośnie.

• Wsparcie dla NVIDIA NVSwitch: za sprawą Update 1, vSphere 8 radykalnie przyspiesza wydajność aplikacji AI/ML dzięki obsłudze NVIDIA NVSwitch (do 900 GB/s dwukierunkowej prędkości z NVLink na Hopper), która łączy do 8 procesorów graficznych na hosta i do 8 GPU do tej samej maszyny wirtualnej.

Zwiększone bezpieczeństwo

Organizacje stają dziś w obliczu zwiększonego ryzyka związanego z bezpieczeństwem. Utrzymanie bezpieczeństwa może być czasochłonne. vSphere ma kilka wbudowanych funkcji bezpieczeństwa, a wraz z aktualizacją Update 1 bezpieczeństwo zadań o znaczeniu krytycznym zostało zwiększone dzięki następującym funkcjom:

• Okta Federated Identity Management for vCenter: Update 1 rozszerza obsługę vCenter dla zewnętrznych dostawców tożsamości do Okta, oprócz Active Directory, OpenLDAP i Active Directory Federation Services (ADFS). Administratorzy korzystający z Okta mogą logować się raz zarówno do vCenter, jak i do NSX Manager. Można również włączyć uwierzytelnianie wieloskładnikowe (Multi-factor authentication, MFA) w Okta. Ta funkcja poprawia zarówno wydajność, jak i bezpieczeństwo środowiska.

• Wsparcie dla Fault Tolerance maszyn wirtualnych wykorzystujących vTPM: funkcja Fault Tolerance zapewnia ciągłą dostępność maszyny wirtualnej poprzez utrzymywanie identycznej maszyny wirtualnej, która może się szybko przełączać w przypadku awarii. Fault Tolerance dla maszyny wirtualnej korzystającej z modułu vTPM pomoże administratorom osiągnąć ciągłą dostępność i bezpieczeństwo maszyn wirtualnych o znaczeniu krytycznym.

• Obsługa szybkiego rozruchu ESXi na serwerach z układami TPM 2.0: ESXi Quick Boot jest używany w działaniach związanych z zarządzaniem cyklem życia, takich jak łatanie, aktualizacje itp., i oszczędza znaczną ilość czasu. W przypadku Update 1 moduł TPM 2.0 nie musi być wyłączany na potrzeby szybkiego rozruchu. W związku z tym to ulepszenie oszczędza administratorom zarówno czas zarządzania cyklem życia, jak i eliminuje luki w zabezpieczeniach.

Więcej informacji możesz znaleźć w tym wpisie na blogu VMware. Zaktualizowany VMware vSphere 8 Update 1 pojawi się w ciągu kilkunastu najbliższych dni.

Przeczytaj również artykuł: BDRSuite - kopia zapasowa i replikacja środowiska VMware.

Źródło: VMware