Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2022 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2022 roku

Osoby wchodzące w świat IT zadają sobie pytanie w jakim kierunku zrobić ten pierwszy krok, a specjaliści mocno zakorzenieni w branży często myślą na kolejnym krokiem, na drodze do wymarzonego stanowiska, ciekawszych projektów, a w końcu wyższej płacy. Koniec roku może stanowić doskonały impuls do zmian (ró...

Czytaj więcej...

Site Builder - strona internetowa dla Twojej firmy w kilka chwil
Site Builder - strona internetowa dla Twojej firmy w kilka chwil

Stwierdzenie, które mówi, że "jeśli czegoś nie ma w Internecie, to znaczy, że nie istnieje," można również odnieść do działalności biznesowej, a mówiąc inaczej, jeśli firma nie posiada strony internetowej to wielu z potencjalnych klientów do niej nie dotrze. Niemniej jednak wiele firm...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

6 elementów usprawniających działanie hybrydowej sieci wielochmurowej
6 elementów usprawniających działanie hybrydowej sieci wielochmurowej

Hybrydowe środowisko wielochmurowe jest jednym z kluczowych czynników napędzających transformację cyfrową. W nadchodzących latach rynek sieci multicloud wzrośnie nawet o 75%*. Wybór idealnego rozwiązania dla każdej aplikacji lub zadania może pomóc zmaksymalizować wydajność, elastyczność, bezpiecz...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Snowflake stawia na bezpieczeństwo danych

Cloud DataSnowflake, firma oferująca Chmurę Danych, ogłosiła podczas Snowday 2023 ulepszenia, które zapewnią tysiącom klientów polegających już na Chmurze Danych, nowe sposoby eliminacji silosów i wykorzystani a sztucznej inteligencji oraz rozwój aplikacji bezpośrednio w oparciu o dane przedsiębiorstwa. Innowacje Snowflake umożliwiają organizacjom czerpanie jeszcze większej wartości z danych poprzez ujednolicenie ich w jednej bazie zabezpieczonej skutecznym modelem zarządzania, zapewniając im jednocześnie efektywność kosztową i wysoką wydajność.

"Posiadanie silnego fundamentu w postaci danych jest kluczem do udanej strategii wykorzystania sztucznej inteligencji. Innowacje Snowflake zapewniają naszym klientom możliwość wykorzystywania danych i najnowszych technologii w bezpieczny i kontrolowany sposób. Snowflake ułatwia użytkownikom wykorzystanie wszystkich danych do pracy, eliminując silosy, co umożliwia tworzenie potężnych modeli sztucznej inteligencji i aplikacji, które właściwie wyznaczają kierunek w ich branżach" - mówi Christian Kleinerman, SVP of Product w Snowflake.

Snowflake eliminuje silosy, rozwijając usługę Iceberg Tables (wkrótce publiczna wersja zapoznawcza), dzięki czemu umożliwia użytkownikom łączenie wszystkich danych w autorskiej Chmurze Danych. Iceberg Tables zapewnia łatwość użytkowania, wydajność i uniwersalne korzystanie z danych przechowywanych i zarządzanych zewnętrznie w popularnym otwartym formacie Apache Iceberg, jednocześnie gwarantując dostęp do tych danych z innych silników. Usługa Iceberg Tables zapewnia klientom większy wybór, dzięki czemu organizacje mogą łatwo obsługiwać różne wzorce architektury w celu wdrożenia jezior, siatek czy hurtowni danych wraz ze Snowflake.

Snowflake Horizon rozszerza możliwości w zakresie zarządzania

snowflake horizon

Pojedynczy, wielochmurowy model zarządzania firmy Snowflake od zawsze jest wyróżnikiem, umożliwiającym klientom przystępne zarządzanie coraz bardziej złożonymi ekosystemami danych. Snowflake rozszerza swoje możliwości zarządzania, na których polegają już tysiące klientów dzięki Snowflake Horizon. Jest to wbudowane rozwiązanie Snowflake do zarządzania, z ujednoliconym zestawem funkcji zgodności, bezpieczeństwa, prywatności, interoperacyjności i dostępu w Chmurze Danych. Snowflake Horizon ułatwia klientom zarządzanie i podejmowanie natychmiastowych działań w zakresie danych, aplikacji i to zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz organizacji. Snowflake wspiera rozwój Snowflake Horizon z dzięki dodatkowym funkcjom. Obejmują one:

● Dodatkowe autoryzacje i certyfikacje: Snowflake uzyskał niedawno zgodność z brytyjską polityką bezpieczeństwa Cyber Essentials Plus (CE+), Criminal Justice Information Services (CJIS) FBI, wytycznymi IRS dotyczącymi bezpieczeństwa informacji podatkowych oraz ocenami Korea Financial Security Institute (K-FSI), a także StateRAMP High i tymczasową autoryzację Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych poziomu 4 (DoD IL4) w AWS GovCloud. Potwierdza to zaangażowanie Snowflake w zapewnianie klientom najwyższych gwarancji bezpieczeństwa i prywatności dla ich potrzeb w zakresie danych, zwłaszcza tych dotyczących sektora publicznego.
● Monitorowanie jakości danych (prywatna wersja zapoznawcza): Monitorowanie ułatwia klientom mierzenie i rejestrowanie wskaźników jakości na potrzeby raportowania, alertów i debugowania. Snowflake udostępnia zarówno gotowe, jak i niestandardowe funkcje w obszarze metryk dla użytkowników, rozwijając swoje wiodące w branży możliwości zarządzania.
● Interfejs użytkownika Data Lineage (prywatna wersja zapoznawcza): Interfejs daje klientom wizualizację ich działań z lotu ptaka. Dzięki temu klienci mogą łatwo zobaczyć, w jaki sposób zmiany, które zostały wprowadzone na wysokim poziomie, wpływają na obiekty usytuowane wiele poziomów niżej.
● Polityka prywatności różnicowej (w trakcie opracowywania): Klienci będą mogli chronić wrażliwe dane, zapewniając, że dane wyjściowe dowolnego zapytania nie zawierają informacji, które można wykorzystać do wyciągnięcia wniosków na temat dowolnego indywidualnego rekordu w podstawowym zestawie danych.
● Ulepszona klasyfikacja danych: Niestandardowe klasyfikatory (prywatna wersja zapoznawcza), klasyfikacja międzynarodowa (ogólna dostępność) i nowy workflow klasyfikacji oparty na interfejsie użytkownika Snowflake (publiczna wersja zapoznawcza) pozwalają użytkownikom zdefiniować, co wrażliwe dane oznaczają dla ich organizacji i zidentyfikować je w całym zasobie danych.
● Trust Center (prywatna wersja zapoznawcza wkrótce): Snowflake usprawni monitorowanie bezpieczeństwa i zgodności między chmurami w jednym scentralizowanym miejscu, aby obniżyć koszty monitorowania bezpieczeństwa. Będzie to skutkować niższym całkowitym kosztem posiadania (TCO) i pomoże zapobiegać eskalacji ryzyka związanego z kontem. Dzięki Trust Center organizacje będą mogły wykrywać zagrożenia bezpieczeństwa i zgodności w oparciu o najlepsze praktyki branżowe, wraz z zaleceniami dotyczącymi rozwiązywania i zapobiegania naruszeniom.

Snowflake zapewnia większą przejrzystość kosztów, aby pomóc klientom zoptymalizować wydatki

Snowflake jeszcze bardziej ułatwia klientom zarządzanie w Chmurze Danych i optymalizację wydatków dzięki nowemu interfejsowi zarządzania kosztami (prywatna wersja zapoznawcza), łącząc istniejące funkcje zarządzania kosztami i nowe możliwości w jednym interfejsie użytkownika. Administratorzy mogą teraz łatwiej zrozumieć, kontrolować i optymalizować swoje wydatki za pomocą gotowych funkcji. Uzyskują lepszy wgląd we wskaźniki wykorzystania i wydatki na poziomie konta, jednocześnie widząc, jak efektywna wartość ich kredytów Snowflake zmienia się w czasie dzięki ciągłym ulepszeniom wydajności Snowflake. Ponadto klienci mogą ustawiać limity i powiadomienia, aby kontrolować wydatki z jednego miejsca, a także optymalizować alokację zasobów w Snowflake za pomocą rekomendacji (prywatna wersja zapoznawcza wkrótce).

Źródło:    Snowflake