Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Aktualności

Przewodnik po BPM: Jak usprawnić procesy biznesowe w Twojej firmie

BPMZarządzanie procesami biznesowymi (BPM) stało się kluczowym elementem strategii operacyjnej wielu przedsiębiorstw, dążących do optymalizacji swojej działalności. BPM Program od firmy JMB LAB oferuje kompleksowe narzędzia umożliwiające modelowanie, analizę, wykonanie i monitorowanie procesów biznesowych, co przekłada się na ich większą efektywność i efektywność.

Wdrażanie Metody BPM pozwala organizacjom na zidentyfikowanie nieefektywnych procesów i ich optymalizację, co prowadzi do znaczącej poprawy produktywności i redukcji kosztów. Metoda ta opiera się na ciągłym doskonaleniu i adaptacji do zmieniających się warunków rynkowych.

BPM software umożliwia łatwe modelowanie procesów biznesowych, co jest niezbędne do ich zrozumienia i optymalizacji. Dzięki wizualizacji procesów, decydenci mogą łatwiej identyfikować obszary wymagające usprawnień i wprowadzać niezbędne zmiany.

Zalety implementacji BPM w przedsiębiorstwie
Implementacja BPM zarządzania procesami biznesowymi przynosi szereg korzyści, w tym zwiększenie transparentności operacji biznesowych, co umożliwia lepsze ich monitorowanie i kontrolę. Ponadto, dzięki automatyzacji powtarzalnych zadań, BPM znacznie zmniejsza ryzyko błędów ludzkich i zwiększa efektywność operacyjną.
Wprowadzenie systemów BPM pozwala na lepszą koordynację działów i zespołów w firmie, co prowadzi do poprawy komunikacji i współpracy. Dzięki temu, decyzje biznesowe są podejmowane szybciej, a projekty realizowane są bardziej efektywnie.

Oprócz wzrostu produktywności i redukcji kosztów, BPM przyczynia się również do zwiększenia satysfakcji klientów. Usprawnione procesy biznesowe pozwalają na szybsze reagowanie na potrzeby klientów i dostarczanie im produktów lub usług wyższej jakości.

Wyzwania związane z wdrożeniem BPM
Chociaż wdrożenie BPM przynosi wiele korzyści, wiąże się również z pewnymi wyzwaniami. Jednym z największych jest opór pracowników przed zmianami. Dlatego tak ważne jest zaangażowanie zespołu w proces wdrażania i zapewnienie odpowiednich szkoleń.

Kolejnym wyzwaniem jest wybór odpowiedniego BPM software, który będzie dostosowany do specyficznych potrzeb i wymagań przedsiębiorstwa. Ważne jest, aby oprogramowanie było elastyczne i skalowalne, aby mogło rosnąć wraz z firmą.

BPM

Należy również pamiętać o utrzymaniu ciągłości procesów biznesowych podczas wdrażania nowych systemów BPM. Planowanie i zarządzanie zmianą są kluczowe, aby zapewnić płynne przejście i minimalizować zakłócenia w działalności firmy.

Jak skutecznie wdrażać BPM w organizacji
Skuteczne wdrożenie BPM wymaga starannego planowania i zaangażowania wszystkich poziomów organizacji. Począwszy od szczebla zarządzającego, który powinien aktywnie wspierać projekt, po pracowników, którzy będą korzystać z nowych narzędzi i procesów.

Ważne jest również, aby przed rozpoczęciem wdrożenia przeprowadzić dokładną analizę obecnych procesów biznesowych i zidentyfikować te obszary, które wymagają optymalizacji. Dzięki temu możliwe będzie skoncentrowanie się na kluczowych aspektach, które przyniosą największe korzyści.

Nie można także zapomnieć o ciągłym monitorowaniu i analizie efektów wdrożenia BPM, co umożliwi dalszą optymalizację i dostosowanie procesów do zmieniających się potrzeb biznesowych i rynkowych.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą BPM Program na stronie www.jmblab.com, gdzie znajdziecie Państwo rozwiązania, które pomogą zwiększyć efektywność operacyjną Waszej firmy i usprawnić procesy biznesowe. Nasz zespół ekspertów jest gotowy, aby wspierać Was na każdym etapie wdrożenia.

Artykuł Partnera

Logowanie i rejestracja