Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Aktualności

Veeam uruchamia Cyber Secure Program

Veeam SecurityVeeam Software ogłosił dostępność nowego programu Veeam Cyber Secure Program, który łączy indywidualnie dopasowaną technologię Veeam z zespołem ekspertów. Celem jest pomoc przedsiębiorstwom w przygotowaniu, ochronie oraz odzyskiwaniu danych po atakach ransomware. Nowy program zapewnia klientom poczucie bezpieczeństwa. Zaczyna się od wsparcia przed incydentem, w tym planowania architektury, pomocy we wdrożeniu i kwartalnych ocen bezpieczeństwa. Gdy dojdzie do ataku, klienci kontaktowani są ze specjalnym zespołem Veeam ds. reagowania na ransomware, program zapewnia też wsparcie po incydencie, aby umożliwić szybkie odzyskanie danych. Veeam Cyber Secure daje klientom pewność, że są przygotowani na cyberatak.

"Wiemy, że 76% firm zostało zaatakowanych co najmniej raz w ciągu ostatnich 12 miesięcy, a 26% z nich zgłosiło, że padło ofiarą ataku co najmniej cztery razy. Tylko 13% badanych uważa, że jest w stanie skutecznie odzyskać dane. Dzięki nowemu Veeam Cyber Secure Program klienci są przygotowani na wszelkie cyberzagrożenia, a gdy dojdzie do najgorszego, mogą najszybciej jak to możliwe odzyskać sprawność. Nowy program ma zapewnić klientom stosowanie najlepszych praktyk w zakresie ochrony danych z wykorzystaniem rozwiązań Veeam, co pozwoli im nie tylko odzyskać operacyjność po awarii lub utracie danych, ale także dalej się rozwijać. Dzięki zapewnieniu najkrótszej przerwy między incydentem a odzyskiwaniem danych, nasi klienci mogą prowadzić działalność bez zakłóceń" - powiedział John Jester, Chief Revenue Officer (CRO) w firmie Veeam.

Veeam Cyber Secure Program obejmuje usługi odzyskiwania danych po incydencie, takie jak zaawansowany proces wdrożenia, pomoc w projektowaniu i wprowadzaniu oraz kwartalne przeglądy poprawności systemów zabezpieczeń. Podczas cyberataku klienci mają dostęp do dedykowanego opiekuna ds. pomocy technicznej i zespołu reagowania na ransomware z 30-minutowymi umowami o poziomie świadczenia usług (ang. service level agreement - SLA).

"Przeprowadzone niedawno przez Enterprise Strategy Group badania dotyczące poziomu gotowości na ataki ransomware pokazują, że 89% specjalistów IT i cyberbezpieczeństwa wskazało ransomware wśród pięciu największych zagrożeń dla ogólnej rentowności ich firmy. Liderzy IT muszą być proaktywni, aby zapobiegać potencjalnym atakom oraz przygotować swoją organizację do szybkiego i pełnego odzyskania danych w razie awarii. Przy zwiększonym ryzyku ataku kompleksowy program promowany przez Veeam jest nie tylko aktualny, ale i niezbędny. Całościowe wsparcie w procesie i regularna, dokładna ocena poziomu bezpieczeństwa zapewniają solidny fundament i wdrożenie najlepszych praktyk. Światowej klasy wsparcie w sytuacjach kryzysowych oraz zabezpieczenie finansowe dopełniają kompleksową propozycję, która powinna przyciągnąć uwagę rynku" powiedział" - Christophe Bertrand, Practice Director w ESG.

Dzięki programowi Veeam Cyber Secure przedsiębiorstwa są gotowe na kolejny cyberatak i mogą spać spokojnie, wiedząc, że kopie zapasowe są bezpieczne, niezawodne i możliwe do szybkiego odzyskania. Nowy program obejmuje trzy kluczowe elementy:

1. Pewne bezpieczeństwo: Dedykowana pomoc przy projektowaniu i wdrażaniu, aby zapewnić najlepsze praktyki w zakresie bezpiecznego wprowadzania rozwiązań Veeam, zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa. Klienci otrzymują zaawansowane, siedmioetapowe wsparcie wdrożeniowe oraz szczegółowe kwartalne oceny bezpieczeństwa przeprowadzane przez ekspertów Veeam, aby zapewnić bezpieczeństwo środowisk Veeam.

2. Kompleksowe wsparcie podczas cyberataku: Gdy dojdzie do ataku ransomware lub innego cyberincydentu, zespół Veeam Ransomware SWAT („czarne pasy” odzyskiwania danych po ataku ransomware) jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, zgodnie z 30-minutowymi umowami SLA i jest gotowy do natychmiastowego działania. Klienci mają do dyspozycji dedykowanego opiekuna ds. pomocy technicznej (Support Account Manager - SAM), który służy wsparciem w tym czasie. Mogą również skorzystać z dostępu do wyspecjalizowanych starszych inżynierów obsługi technicznej, którzy łączą szeroką wiedzę o produkcie z kluczowymi wnioskami z udanych wdrożeń w firmach.

3. Ochrona finansowa: Veeam zapewnia przedsiębiorstwom pewność szybkiego odzyskiwania danych z bezpiecznej i niezawodnej kopii zapasowej, dzięki stosowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa. Ponadto oferuje gwarancję Veeam Ransomware Recovery Warranty - do 5 mln dolarów zwrotu kosztów odzyskiwania danych w przypadku zweryfikowanego ataku.

Przedsiębiorstwa zwracają się do Veeam jako lidera rynku zaufanych i niezawodnych rozwiązań cyberbezpieczeństwa oraz ochrony przed ransomware. W 2023 roku Veeam pozyskał ponad 4600 nowych klientów korporacyjnych, dzięki czemu piąty rok z rzędu (2019-2023) osiągnął stały dochód roczny przekraczający 1 mld dolarów.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Veeam.

Trwa rejestracja na 10-tą coroczną konferencję VeeamON, która odbędzie się w dniach 3-5 czerwca 2024 r. w ośrodku Diplomat Resort w Fort Lauderdale na Florydzie. Dla osób rejestrujących się teraz dostępna jest ograniczona czasowo stawka promocyjna z okazji 10-tej edycji konferencji.

Źródło: Veeam Software

Logowanie i rejestracja