Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Aktualności

[OVHcloud] Srwery Bare Metal High Grade z procesorami Intel Xeon Gold

Cloud DatacenterOVHcloud prowadza na rynek nowe, dedykowane serwery Bare Metal High Grade wyposażone w najnowsze procesory Intel Xeon Gold piątej generacji. Nowe serwery Bare Metal, zaprojektowane z myślą o wymagających, krytycznych i wrażliwych obciążeniach, takich jak przetwarzanie poufne, HPC i wirtualizacja, wspierają demokratyzację innowacji. Linia High Grade Bare Metal OVHcloud korzysta z technologii Intel TDX oraz nowych wbudowanych akceleratorów, co zwiększa wydajność i odpowiada na wiele wyzwań związanych z infrastrukturą hiperkonwergentną i pamięcią masową.

Sercem nowych gam OVHcloud HCI, SDS i STOR jest mikroarchitektura Intel Emerald Rapids, zapewniająca większą moc obliczeniową i szybszą pamięć, a także poprawiająca bezpieczeństwo. Technologie takie jak Intel TDX wzmacniają izolację maszyn wirtualnych, oferując najprostszą drogę do lepszej zgodności z wymogami bezpieczeństwa i kontroli dla aplikacji starszego typu.

"Cieszymy się, że możemy dostarczyć wyższą przepustowość i lepszą efektywność dzięki procesorom Intel Xeon piątej generacji, oferując większą poufność na poziomie maszyn wirtualnych bez kompromisów w wydajności. Dzięki wbudowanym silnikom akceleratorów procesory Intel Xeon piątej generacji przyspieszają zadania związane z AI, szyfrowaniem, kompresją danych i przesyłaniem danych między węzłami" - podsumowuje Jean-Laurent Philippe, CTO w Intel EMEA.

"Jesteśmy podekscytowani możliwością odświeżenia naszych najbardziej zaawansowanych rozwiązań dzięki najnowszym i najlepszym opcjom procesorów x86, które odpowiadają na różnorodne potrzeby naszych klientów, od rozwiązywania wyzwań związanych z infrastrukturami hiperkonwergentnymi po zaspokajanie rosnących potrzeb związanych z przechowywaniem danych, wszystko z korzyściami zaufanej chmury oferującej niezrównany stosunek wydajności do ceny" - mówi Yaniv Fdida, Chief Product Technology Officer w OVHcloud.

Nowa linia HGR-HCI i HGR-SDS z procesorami Intel Xeon Gold piątej generacji
Linia HGR-HCI jest przeznaczona dla infrastruktur hiperkonwergentnych. Obejmuje piątą generację procesorów Intel Xeon Gold w konfiguracji dwuprocesorowej. Począwszy od Intel Xeon Gold 5515+ w konfiguracji 2x8 rdzeni (2x16 wątków) (HGR-HCI-i1), aż do Intel Xeon Gold 6554S w konfiguracji 2x36 rdzeni (2x72 wątków) (HGR-HCI-i4). Wyposażone w 256 GB podstawowej pamięci DDR5, wszystkie wersje HGR-HCI-i są dostarczane z opcją pamięci masowej SSD 2x960 GB, którą można dodatkowo dostosować przy zamówieniu, wybierając dodatkową pojemnością SSD do 3,84 TB.

Linia HGR-SDS jest skierowana do infrastruktur definiowanych programowo, takich jak platformy baz danych, przechowywanie obiektów i Big Data. Seria jest teraz wyposażona w procesory Intel Xeon Gold piątej generacji w konfiguracji dwuprocesorowej. Serwer Bare Metal HGR-SDS-1 jest napędzany procesorem Intel Xeon Gold 5515+ w konfiguracji 2x8 rdzeni (2x16 wątków), a HGR-SDS-2 zawiera procesor Intel Xeon Gold 6542Y w konfiguracji 2x24 rdzenie (2x48 wątków). Zarówno HGR-SDS-1, jak i HGR-SDS-2 są wyposażone w 256 GB pamięci DDR5 (można ją skonfigurować do 1,5 TB) i systemowy dysk SSD 2x960 GB z opcjami pamięci masowej SSD o pojemności 3,84 TB, 7,68 TB lub 15,36 TB.

Zaktualizowany został również wariant serwerów Bare Metal, HGR-STOR, przeznaczony do zastosowań takich jak archiwizacja, odzyskiwanie danych po awarii i bazy danych. OVHcloud HGR-STOR-1 jest teraz zasilany przez procesor Intel Xeon Gold 6554S w konfiguracji jednoprocesorowej. Posiada on 36 rdzeni i 72 wątki oraz 128 GB pamięci DDR5 (do 768 GB). HGR-STOR-1 jest wyposażony w 2x 960 GB pamięci masowej opartej na SSD i może pochwalić się dodatkową pamięcią masową do 36x22 TB SAS HDD, co daje łącznie aż 792 TB. Klienci mogą wybrać opcję pamięci podręcznej o pojemności do 2x 15 TB, aby jeszcze bardziej zoptymalizować wydajność pamięci masowej.

Nielimitowana gwarantowana przepustowość do 25 Gb/s w sieci prywatnej
Nowe serwery OVHcloud HGR-HCI-i, HGR-SDS i HGR-STOR-1 korzystają ze wszystkich zalet serwerów dedykowanych, takich jak elastyczność, kontrola, wydajność i dostępność, a także gwarantowana i nieograniczona publiczna przepustowość od 1 Gb/s do 10 Gb/s oraz do 25 Gb/s nieograniczonej przepustowości prywatnej. Dzięki tej ofercie OVHcloud zapewnia firmom najlepsze wsparcie dla ich obciążeń, środowisk i technologii ad-hoc, jednocześnie gwarantując przewidywalne ceny.

Aby jeszcze bardziej usprawnić odporność, nowe serwery OVHcloud HGR-HCI-i, HGR-SDS i HGR-STOR-1 korzystają z prywatnej sieci zbudowanej od podstaw z myślą o redundancji. Dzięki dwóm łączom o przepustowości 25 Gb/s, prywatna sieć tych serwerów zapewnia dostęp do krytycznych aplikacji i ich danych, dzięki czemu operacje biznesowe mogą być kontynuowane bez zakłóceń.

Ochrona danych i zrównoważony rozwój
Nowe serwery OVHcloud HGR-HCI-i, HGR-SDS i HGR-STOR-1 Bare Metal korzystają również z know-how OVHcloud w zakresie infrastruktury, oferując zaufaną chmurę w przyjaznych dla środowiska centrach danych. Dzięki najwyższym standardom bezpieczeństwa i ochrony danych w postaci certyfikatu ISO 27001 i HDS, dane są odporne na przepisy eksterytorialne. Centra danych OVHcloud wykorzystują unikalny model przemysłowy firmy z systemem chłodzenia cieczą, który przyczynia się do zrównoważonego rozwoju chmury, umożliwiając osiągnięcie najlepszych w swojej klasie wskaźników PUE/WUE.

Dostępność
• Serwery Bare Metal HGR-HCI-i1 (2x8c/16t), HGR-HCI-i2 (2x16c/32t), HGR-HCI-i3 (2x24c/48t) i HGR-HCI-i4 (2x36c/72t) są już dostępne do zamówienia.
• Serwery Bare Metal HGR-SDS-1 (2x8x/16t) i HGR-SDS-2 (2x24c/48t) są dostępne już teraz.
• Serwer Bare Metal HGR-STOR-1 będzie dostępny pod koniec maja 2024 r.

Nowe serwery HGR-HCI-i, HGR-SDS i HGR-STOR są dostępne w centrach danych zlokalizowanych w Kanadzie, Francji, Niemczech, Polsce, Wielkiej Brytanii, USA i regionie APAC.

Źródło: OVHcloud

Logowanie i rejestracja