Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Aktualności

Dell AI Factory przyspieszy wprowadzanie innowacji opartych o AI

AIDell Technologies przedstawia Dell AI Factory, dzięki której klienci firmy dostaną dostęp do najszerszej w branży oferty sztucznej inteligencji (Artificial Intelligence, AI) obejmujące urządzenia, rozwiązania do centrów danych i chmury oraz otwarty ekosystem partnerów pozwalające na tworzenie aplikacji spełniających ich unikalne potrzeby. Oferta będzie dostepna tak w formie tradycyjnego zakupu jak i w ramach subskrybcji Dell APEX.

"Sztuczna inteligencja przekształca biznes w bezprecedensowym tempie. Centra danych muszą być projektowane od podstaw, aby poradzić sobie z szybkością i skalą AI, a nowe komputery wykorzystujące sztuczną inteligencję rewolucjonizują produktywność i współpracę" - powiedział Jeff Clarke, wiceprezes i dyrektor operacyjny w Dell Technologies. "Potrzebna jest nowa infrastruktura IT i urządzenia zaprojektowane specjalnie z myślą o specyficznych wymaganiach sztucznej inteligencji. Dell AI Factory pomaga klientom przyspieszyć wdrażanie sztucznej inteligencji dzięki najszerszemu na świecie portfolio w tym zakresie i partnerstwu z czołowymi firmami branży AI, oferując właściwe podejście i większą kontrolę nad wdrożeniami AI lokalnie, na brzegu sieci i w różnych środowiskach chmurowych".

"W miarę organizacje badają, jak czerpać korzyści ze sztucznej inteligencji, staje się jasne, że nie ma jednego uniwersalnego podejścia. Dell AI Factory łączy zróżnicowaną infrastrukturę, usługi i ekosystem partnerów Dell, aby pomóc klientom szybko i łatwo wdrożyć sztuczną inteligencję na ich własnych warunkach" - powiedział Mike Leone, główny analityk w Enterprise Strategy Group.

Infrastruktura dla dowolnego projektu AI
Kompleksowa oferta Dell w zakresie AI, obejmująca urządzenia klienckie, serwery, pamięć masową, ochronę danych i rozwiązania sieciowe, stanowi podstawę Dell AI Factory. Dell Technologies dodatkowo wprowadza kilka nowości.

Komputery wykorzystujące AI redefiniują kreatywność i produktywność
• Dell wprowadza na rynek portfolio komputerów z systemem Copilot+ z procesorami Snapdragon X Elite i Snapdragon X Plus oraz nowymi funkcjami AI firmy Microsoft. Laptopy te, przeznaczone dla profesjonalistów i konsumentów, łączą wbudowaną sztuczną inteligencję z przełomową wydajnością i wyjątkowym czasem pracy baterii. To rewolucyjne środowisko pomoże użytkownikom łatwo zarządzać zadaniami i przepływami pracy dzięki przetwarzaniu danych za pomocą CPU, GPU i NPU.

Postępy w zarządzaniu danymi i ich ochronie, które napędzają innowacje w zakresie sztucznej inteligencji
• Pamięć masowa flash Dell PowerScale F910 zaspokaja potrzeby wymagających obciążeń związanych ze sztuczną inteligencją, oferując poprawioną gęstość upakowania i poprawę wydajności skracającą czas uzyskiwania odpowiedzi AI nawet o 127%.
• PowerScale: Project Lightning to nowa, wysoce wysoce wydajny równoległy system plików, którego architektura zostanie zintegrowana z PowerScale w celu skrócenia czasu szkolenia dla dużych i złożonych przepływów pracy AI.
• Rozwiązanie Dell w zakresie AI Data Protection pomaga klientom zabezpieczyć krytyczne aplikacje i dane sztucznej inteligencji za pomocą oprogramowania i urządzeń do ochrony danych firmy Dell oraz posługując się projektem referencyjnym usprawniającym wdrożenie.

Rozszerzona oferta rozwiązań sieciowych zapewnia optymalną infrastrukturę dla AI
• Dell PowerSwitch Z9864F-ON, wyposażony w chipset Broadcom Tomahawk 5, podwaja wydajność sieciową aplikacji AI dzięki nowoczesnej architekturze sieciowej o wysokiej przepustowości, niskim opóźnieniom i łatwej skalowalności, dzięki czemu jest dostosowana do najbardziej wymagających środowisk sieciowych.
• Serwer Dell PowerEdge XE9680 obsługuje karty sieciowe Ethernet Broadcom 400G PCIe Gen 5.0. Połączenie sprzętu PowerEdge, przełącznika PowerSwitch Z9864F-ON i kart sieciowych 400G PCIe Gen 5.0 Ethernet umożliwia firmom osiągnięcie większej wydajności, skalowalności i efektywności dzięki tworzeniu solidnych struktur Ethernet.
• Enterprise SONiC Distribution zwiększa wydajność AI, a oprogramowanie SmartFabric Manager for SONiC upraszcza wdrażanie, orkiestrację i zarządzanie cyklem życia dzięki pojedynczemu widokowi sieci SONiC.

Szybsze pozyskanie korzyści z AI dzięki ekosystemowi partnerów
Ścisła współpraca między Dell a partnerami, którymi są liderzy ekosystemu AI, zapewnia zintegrowane rozwiązania i ułatwia klientom rozpoczęcie pracy ze sztuczną inteligencją.

• Dell Technologies jest pierwszym dostawcą infrastruktury, który nawiązał współpracę z Hugging Face, aby zaoferować modele generatywnej sztucznej inteligencji zoptymalizowane do wdrożeń lokalnych. Dell Enterprise Hub on Hugging Face umożliwia firmom łatwe i bezpieczne szkolenie, dostosywywanie do potrzeb i lokalne wdrażanie na infrastrukturze Dell. otwartych, dużych modeli językowych (LLM). Dzięki umieszczeniu tych zasobów na Hugging Face - wiądącej platformie wykorzystywanej przez twórców AI - czas osiągnięcia wartościowych efektów dla zespołów wykorzystujących AI do zadań takich jak chatboty czy wsparcie użytkowników zostanie znacznie skrócony.
• Dell Technologies kontynuuje współpracę z Meta, by uprościć wykorzystywanie modeli Meta Llama 3 lokalnie z infrastrukturą Dell, dostarczając wyniki testów, dane dotyczące wydajności i rekomendacje dotyczące wdrażania.
• Rozwiązanie Dell AI Solution dla Microsoft Azure AI Services przyspiesza wdrażanie usług AI, takich jak funkcje transkrypcji i tłumaczenia mowy, opartych na platformie Dell APEX Cloud Platform for Microsoft Azure.

Uproszczenie korzystania z AI dzięki rozszerzonemu portfolio usług
Dell rozwija swoją bogatą ofertę profesjonalnych usług w zakresie sztucznej inteligencji , aby wspierać biznes poprzez inicjatywy AI.

• Usługi wdrożeniowe dla rozwiązań Microsoft Copilot pomagają firmom zmienić sposób pracy dzięki wskazówkom ekspertów dotyczącym korzystania ze środowisk Microsoft Copilots w usługach GitHub, Security, Windows i Sales.
• Usługi akceleratora dla Dell Enterprise Hub w ramach rozwiązania Hugging Face pozwalają szybciej uzyskać korzyści z budowy prototypów dzięki doradztwu strategicznemu w zakresie wyboru narzędzi i modeli, a także ich dostosowaniu do konkretnego zadania.
Dell AI Factory z technologią NVIDIA rozwija się, aby przyspieszyć wdrażanie sztucznej inteligencji
Dell Technologies rozszerzyła AI Factory z NVIDIA o nowe serwery, urządzenia brzegowe, stacje robocze, rozwiązania i usługi. Ogłoszona w marcu Dell AI Factory z NVIDIA przyspiesza wdrażanie sztucznej inteligencji, zapewniając zintegrowane funkcje firm Dell i NVIDIA lub wstępnie zweryfikowane, pełne rozwiązania.

"Obciążenia związane ze sztuczną inteligencją generują ogromny ruch i wymagają wyjątkowej wydajności w chmurze i centrach danych" - powiedział dr Charlie Kawwas, prezes Broadcom's Semiconductor Solutions Group. "Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z firmą Dell i zaprezentować wiodące na świecie innowacje w zakresie sieci, które umożliwiają firmom osiągnięcie najwyższej wydajności rozwiązań infrastrukturalnych Dell. Zaangażowanie Broadcom w tworzenie infrastruktury AI z otwartymi, skalowalnymi i energooszczędnymi rozwiązaniami sieciowymi jest siłą napędową współpracy, z której korzystać będą nasi wspólni klienci".

"Dell Enterprise Hub on Hugging Face jest wynikiem ścisłej współpracy między Hugging Face i Dell Technologies nad uproszczeniem sztucznej inteligencji typu open source dla firm korzystających z infrastruktury lokalnej" - powiedział Jeff Boudier, dyrektor ds. produktów i rozwoju w firmie Hugging Face. "Pomoże to przedsiębiorstwom w tworzeniu własnych rozwiązań opartych na AI, łączących najlepsze cechy sztucznej inteligencji typu open source z wydajnością, niezawodnością i bezpieczeństwem infrastruktury Dell".

Źródło: Dell Technologies

Logowanie i rejestracja