Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Aktualności

Dell Technologies współpracuje z NVIDIA w ramach Dell AI Factory

AIDell Technologies rozszerza ofertę Dell AI Factory o nowe serwery, Edge, stacje robocze, rozwiązania i usługi, które przyspieszają wdrażanie sztucznej inteligencji. Nowa oferta obejmuje między innymi serwery Dell PowerEdge XE9680L z bezpośrednim chłodzeniem cieczą wykorzystujący osiem procesorów NVIDIA Blackwell Tensor Core, Dell NativeEdge - pierwszą platformę zarządzająca infrastrukturą na krawędzi sieci, która obejmuje automatyzacje związane z oprogramowaniem NVIDIA AI Enterprise w tym NVIDIA NIM oraz rozwiązania i usługi Dell wykorzystujące technologię NVIDIA ułatwiają wdrażanie wirtualnych asystentów.

"Firmy chcą jak najszybciej wykorzystywać możliwości sztucznej inteligencji, dlatego nasza współpraca z firmą NVIDIA jest tak ważna. Rozbudowa Dell AI Factory z technologią NVIDIA jest kontynuacją naszej wspólnej misji - ułatwiamy wdrażanie sztucznej inteligencji, aby odważnie wkraczać w kolejną rewolucję technologiczną" - powiedział Michael Dell, założyciel i CEO Dell Technologies.

"Generatywna sztuczna inteligencja wymaga nowego rodzaju infrastruktury obliczeniowej - fabryki AI, która wytwarza inteligencję" - powiedział Jensen Huang, założyciel i dyrektor generalny firmy NVIDIA. "NVIDIA i Dell wspólnie dostarczają biznesowi na całym świecie pełną ofertę - w tym komputery, sieci i oprogramowanie - napędzające narzędzia takie jak copilot, asystent programowania, wirtualna obsługa klienta czy cyfrowy bliźniak".

Dell AI Factory zmienia dane w informacje

Dell AI Factory z technologią NVIDIA uzupełnia ofertę Dell o platformę oprogramowania NVIDIA AI Enterprise wykorzystującą procesory graficzne NVIDIA Tensor Core, elementy sieciowe NVIDIA Spectrum-X Ethernet i procesory DPU NVIDIA Bluefield. Klienci zyskują dostęp do rozwiązań zbudowanych specjalnie pod kątem ich wymagań lub certyfikowane architektury obejmujące pełen stos technologiczny, adresujący konkretne przypadki zastosowania AI, na przykład RAG, trenowanie modeli oraz wnioskowanie.

Nowe możliwości Dell AI Factory z technologią NVIDIA to m.in.:

• Nowy serwer Dell PowerEdge XE9680L, który zapewnia wysoką wydajność dzięki obsłudze ośmiu procesorów graficznych NVIDIA Blackwell w mniejszej obudowie 4U. Serwer zapewnia najwyższe możliwe upakowanie w szafie rack procesorów graficznych NVIDIA, oferując o 33% większe upakowanie procesorów graficznych na węzeł. Platforma oferuje o 20% więcej gniazd PCIe Gen. 5 i dwukrotnie większą zdolność rozbudowy sieci North/South (między serwerami, a urządzeniami klienckimi).

Bezpośrednie chłodzenie cieczą (DLC) zapewnia większą wydajność chłodzenia procesorów i kart graficznych. Serwer PowerEdge XE9680L został zaprojektowany z myślą o łatwym serwisowaniu i będzie dostępny w pełni skonfigurowany w wersji rack lub wolnostojącej.

Dell zapowiada też rozwiązania typu rack, które będą wyróżniały się w zakresie energooszczędności i gęstości upakowania, skracające czas realizacji dużych wdrożeń opartych na GPU. Dostępnych będzie wiele wariantów, w tym chłodzona powietrzem konstrukcja obsługująca 64 procesory graficzne w jednej szafie lub wersja chłodzona cieczą z 72 procesorami graficznymi NVIDIA Blackwell w jednej szafie.

• Dell NativeEdge to pierwsza platforma do orkiestracji dla edge, która automatyzuje dostarczanie oprogramowania NVIDIA AI Enterprise, pomagając programistom i administratorom IT w łatwym wdrażaniu aplikacji i rozwiązań AI na brzegu sieci. Firmy mogą szybko analizować swoje dane brzegowe dzięki rozwiązaniom zbudowanym w oparciu o blueprinty, które obejmują analitykę wideo NVIDIA Metropolis, funkcje mowy i tłumaczenia NVIDIA Riva oraz mikroserwisy NVIDIA NIM.

• Dell Generative AI Solution for Digital Assistant wspiera szybkie wdrażanie asystentów AI, zapewniających użytkownikom końcowym spersonalizowaną samoobsługę w ramach kompleksowego rozwiązania firm Dell i NVIDIA. Usługi wdrożeniowe dla asystentów AI pomagają organizacjom projektować, planować, wdrażać, testować i skalować rozwiązanie.

Dell AI Factory z technologią NVIDIA pomaga organizacjom szybko tworzyć środowiska sztucznej inteligencji dla różnych zastosowań dzięki pełnej automatyzacji wdrażania opracowanej we współpracy z firmą NVIDIA. Pełna automatyzacja stacku skraca czas uzyskania korzyści nawet o 86% w porównaniu z samodzielnym wdrożeniem. W połączeniu z NVIDIA NIM całkowity czas od dostarczenia do uruchomienia zadań jest jeszcze krótszy. Mikroserwisy NIM zapewniają programistom gotowe do produkcji, zoptymalizowane narzędzia inferencyjne dla popularnych modeli AI dostępnych w NVIDIA i jej ekosystemie partnerskim.

• Nowe usługi Dell dla RAG stacjach roboczych na Precision pomagają skrócić cykl wdrażania rozwiązań AI i szybko uzyskać bardziej wydajne aplikacje AI dzięki dostosowanemu dużemu modelowi językowemu wykorzystującemu RAG na stacji roboczej Dell Precision z NVIDIA AI Workbench, platformą programistyczną do eksperymentowania, testowania i prototypowania projektów AI i ML w bezpieczniejszym środowisku.

"Nasze badania pokazują, że firmy poszukują możliwośći uproszczenia IT, ale jest to dla nich wyzwaniem. Sztuczna inteligencja, choć obiecuje uproszczenie, wprowadza swoją złożoność w obszarach wyboru, jakości danych, ich spójności oraz bezpieczeństwa. Posiadanie sprawdzonego, jednego dostawcy, który pomoże stworzyć infrastrukturę, oprogramowanie i usługi potrzebne do wykorzystania wartości AI, może zmniejszyć ryzyko i obniżyć koszty" - powiedział Dave Vellante, główny analityk theCUBE Research. "Kompleksowe możliwości Dell Technologies są podstawowym wyróżnikiem, który naszym zdaniem przełoży się na sztuczną inteligencję. Dell AI Factory z NVIDIA to wiodący przykład rozwiązania AI zaprojektowanego w celu uproszczenia wdrażania nowych obciążeń roboczych AI".

Źródło: Dell Technologies

Logowanie i rejestracja