Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Aktualności

Veeam wprowadza usługę bezpiecznej pamięci masowej w chmurze

Cloud StorageVeeam Software zaprezentował chmurową usługę pamięci masowej Veeam Data Cloud Vault, umożliwiającą użytkownikom bezpieczne przechowywanie kopii zapasowych nie tylko poza siedzibą firmy, ale także w zaszyfrowanym formacie gwarantującym trwałą niezmienność danych, co zapewnia dodatkową warstwę ochrony krytycznych zasobów.

Zaprezentowana przez Veeam po raz pierwszy na żywo podczas konferencji VeeamON 2024 oferta pamięci masowej dostępnej w modelu usługowym (Storage-as-a-Service, STaaS) umożliwia przedsiębiorstwom przechowywanie danych, zarządzanie nimi i uzyskiwanie do nich dostępu bez konieczności projektowania, wdrażania i zarządzania chmurową lub fizyczną infrastrukturą pamięci masowej. Gwarantuje także zgodność z zasadami zerowego zaufania (zero trust).

"Według analiz przedstawionych w Veeam Ransomware Trends Report 2024 aż 85% przedsiębiorstw, które padły ofiarą cyberataku w ubiegłym roku, korzysta obecnie z gwarantujących niezmienność danych chmurowych usług pamięci masowej. Przechowywanie kopii zapasowych danych poza siedzibą firmy jest istotną częścią każdej strategii tworzenia backupu i ma kluczowe znaczenie dla szybkiego odzyskiwania czystych danych po awarii lub cyberataku. Nowe rozwiązanie Veeam Data Cloud Vault spełnia te wymagania przedsiębiorstw, zapewniając dodatkowy poziom ochrony danych, cyfrowej odporności, zgodności z przepisami, szybszego odzyskiwania i zapobiegania wewnętrznym zagrożeniom. Czynniki te wspólnie przyczyniają się do wzmocnienia ogólnego poziomu bezpieczeństwa przedsiębiorstwa bez konieczności ponoszenia dużych wydatków" - powiedział Anand Eswaran, CEO w Veeam.

Veeam Vault to wstępnie skonfigurowany i w pełni zarządzalny zasób pamięci masowej w chmurze, zbudowany na platformie Azure, który eliminuje charakterystyczne dla przedsiębiorstw, jak też małych i średnich firm wyzwania związane z zabezpieczaniem infrastruktury rozwiązań IT i nieprzewidywalnością modeli wyceniania usług chmurowych. Zamiast zarządzać własną chmurową lub fizyczną infrastrukturą pamięci masowej, przedsiębiorstwa mogą natychmiast wykorzystać Veeam Vault do przechowywania danych, zarządzania nimi i uzyskiwania do nich dostępu w przewidywalnym modelu subskrypcyjnym. Cena Veeam Vault obejmuje nie tylko przestrzeń dyskową, ale także wywołania API umożliwiające zapis danych w niezmiennym formacie oraz ich odczyt w przypadku konieczności ich odzyskiwania. Eliminuje to ryzyko otrzymania bardzo wysokich rachunków, z którym borykają się przedsiębiorstwa nieuwzględniające wszystkich wymaganych kosztów tworzenia kopii zapasowych w chmurze. Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do usługi za pośrednictwem interfejsu oprogramowania Veeam, zarządzać swoimi wymaganiami w zakresie pamięci masowej oraz łatwo skalować zapotrzebowanie na nią wraz ze wzrostem wymagań. Mogą również korzystać z niezawodności i możliwości odzyskiwania danych po awarii oferowanych przez dostawcę pamięci masowej w chmurze.

Rozwiązanie Veeam Vault zostało stworzone specjalnie z myślą o zapewnieniu użytkownikom Veeam Data Platform bezpiecznej pamięci masowej w chmurze potrzebnej do tworzenia kopii zapasowych. Niezależnie od tego, czy mają być one zapisywane bezpośrednio w Veeam Vault, czy też będą uzupełniać lokalną pamięć masową w ramach strategii backupu 3-2-1-1-0, z zastosowaniem tradycyjnego kopiowania i/lub kopii warstwowych, Veeam Vault to idealne rozwiązanie pod wieloma aspektami:
• Bezpieczeństwo - Ochrona danych w pamięci masowej w modelu zero trust, która zapewnia niezmienność kopii, szyfrowanie i logiczne fizyczne odseparowanie od środowiska produkcyjnego.
• Prostota - Dostęp do w pełni zarządzanej pamięci masowej Azure na żądanie i korzystanie z niej bez komplikacji związanych z konfiguracją, zarządzaniem i integracją.
• Przewidywalność - Brak ryzyka wysokich rachunków dzięki zryczałtowanym cenom za terabajt przestrzeni, co zaspokaja obecne i przyszłe potrzeby przedsiębiorstw, włącznie z wywołaniami interfejsu API oraz opłatami za wykonywanie kopii danych i ich przywracanie.

"Pełna gwarancja trwałości danych, z zapewnioną ich integralnością, ma fundamentalne znaczenie dla przywracania środowisk do pracy po każdym incydencie, zwłaszcza w wypadku cyberataków. Przechowywanie danych poza siedzibą firmy w szczelnym, niezmiennym i zaszyfrowanym cyfrowym sejfie daje gwarancję ich przetrwania i integralności. Veeam Data Cloud Vault rozszerza możliwości firmy Veeam w zakresie odzyskiwania danych w cyberprzestrzeni dzięki usłudze Storage as-a-service. Zastosowanie zasady zerowego zaufania w usłudze Veeam Vault zapewnia klientom łatwą w użyciu opcję przechowywania danych w chmurze, w pełni zintegrowaną z usługami Veeam" - powiedział Phil Goodwin, wiceprezes ds. badań w IDC.

Veeam, wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na Veeam Vault, będzie kontynuował dostarczanie nowych funkcji przez cały 2024 rok. Pomogą one przedsiębiorstwom w różnych obszarach:
• Jeszcze głębsza optymalizacja kosztów dzięki dodaniu warstwy obiektowej pamięci masowej do składowania rzadko używanych i archiwalnych danych. Jest to przydatne szczególnie w przypadku starszych i/lub drugorzędnych kopii zapasowych, dla których wolniejsza wydajność przywracania jest akceptowalnym kompromisem w obliczu niższych kosztów długoterminowego przechowywania.
• Większa wydajność dzięki centralnemu zarządzaniu i monitorowaniu wszystkich aspektów dotyczących Veeam Vault poprzez ściślejszą integrację z pojedynczym interfejsem użytkownika rozwiązania Veeam Data Platform.

Nowa usługa Veeam Data Cloud Vault jest już dostępna za pośrednictwem Azure Marketplace za pojedynczą opłatą za TB/miesiąc w wysokości uzależnionej od regionu. Obejmuje ona repozytorium pamięci masowej, interfejsy API do zapisu i odczytu, a także możliwość w części bezpłatnego ściągnięcia z chmury danych potrzebnych do odtworzenia środowiska.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.veeam.com.

Źródło: Veeam Software

Logowanie i rejestracja