Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Dlaczego warto wybrać Endpoint Central do zarządzania przedsiębiorstwem?
Dlaczego warto wybrać Endpoint Central do zarządzania przedsiębiorstwem?

Stworzony w 2005 roku, Endpoint Central (wcześniej znany jako Desktop Central) miał na celu zrewolucjonizowanie sposobu, w jaki firmy zarządzają swoim IT. Przez prawie dwie dekady rozwijał się wraz z dynamicznie zmieniającymi się potrzebami nowoczesnych przedsiębiorstw. Jest dowodem na siłę nieustannej innowacji, oferu...

Czytaj więcej...

12 najczęstszych błędów konfiguracji UTM-ów i jak ich unikać
12 najczęstszych błędów konfiguracji UTM-ów i jak ich unikać

Rozwiązania klasy UTM (Unified Threat Management) to zaawansowane narzędzia zabezpieczające brzeg sieci. Urządzenia o tyle ważne, że pozostają pierwszą i najważniejszą barierą ochronną przed zagrożeniami. Aby sprostać specyficznym potrzebom administracji publicznej (obejmującym ochronę danych wrażliwych, zapobieganie z...

Czytaj więcej...

FRITZ!Smart Gateway - Twoja brama do inteligentnego domu
FRITZ!Smart Gateway - Twoja brama do inteligentnego domu

Dzięki uprzejmości firmy AVM w nasze ręce trafiło kolejne urządzenie marki FRITZ! Tym razem po raz pierwszy mieliśmy okazję przetestować produkt z ekosystemu FRITZ! Smart Home - bramkę FRITZ!Smart Gateway, wprowadzoną na rynek polski w marcu bieżącego roku. Urządzenie rozszerza ekosystem inteligentnego domu od AVM o ob...

Czytaj więcej...

Ukryte oprogramowanie na nowym sprzęcie - jak się go pozbyć?
Ukryte oprogramowanie na nowym sprzęcie - jak się go pozbyć?

Użytkownikom laptopów czy smartfonów zdarza się zauważyć, że po uruchomieniu nowego sprzętu od innego producenta pojawiają się na nim aplikacje, których nie było na poprzednim. Dzieje się tak mimo tego, że urządzenia pracują na tym samym systemie operacyjnym. Większość producentów preinstalu...

Czytaj więcej...

Aż 95% firm obawia się o bezpieczeństwo w chmurze publicznej
Aż 95% firm obawia się o bezpieczeństwo w chmurze publicznej

Jak wynika z opublikowanego przez Fortinet dokumentu „2023 Cloud Security Report”, w chmurze publicznej znajduje się już ponad połowa danych prawie 40% ankietowanych przedsiębiorstw. W ciągu najbliższych 12-18 miesięcy odsetek tych firm zwiększy się do 58%, co spowoduje, że wyzwań związanych z zabezpieczani...

Czytaj więcej...

VMware Tanzu Platform 10
VMware Tanzu Platform 10

Podczas konferencji VMware Explore 2024, firma Broadcom ogłosiła wprowadzenie VMware Tanzu Platform 10, platformy aplikacyjnej zbudowanej w oparciu o technologie chmurowe, która przyspiesza dostarczanie oprogramowania, zapewniając zespołom inżynierów lepsze zarządzanie i efektywność operacyjną, a jednocze...

Czytaj więcej...

Aktualności

Firmy poszukuja centrów danych, aby rozwijać działalność w chmurze

Cloud DatacenterDzisiejsza rzeczywistość cyfrowa wymaga solidnej infrastruktury IT, połączonej z wieloma partnerami, aby wspierać technologie, z których wszyscy korzystamy. Niemniej jednak 75% firm w Polsce wciąż używa własnych serwerów, obawiając się, między innymi o bezpieczeństwo danych przechowywanych na zewnątrz lub o koszty wynikające z kolokacji. Przedsiębiorcy potrzebują przyjaznego środowiska testowego, aby przekonać się do zmiany podejścia.

"Equinix, globalna firma zajmująca się centrami danych, odpowiada na tę potrzebę, oferując nowoczesne rozwiązanie do testowania i walidowania architektur hybrydowych i multi-cloud na dowolną skalę" - mówi Sylwia Pyśkiewicz, dyrektor zarządzająca Equinix w Polsce.

Współczesna gospodarka jest zależna od narzędzi cyfrowych. Co więcej, sztuczna inteligencja zwiększa zapotrzebowanie na płynną łączność. Zarówno trening algorytmów AI, jak i wnioskowanie wymagają bezpiecznej i szybkiej transmisji danych, aby zapewnić jak najmniejsze opóźnienia. Jeśli potrzeby te nie zostaną spełnione, sieć może stać się wąskim gardłem we wdrażaniu nowoczesnych, rozproszonych aplikacji, co spowolni dalszy rozwój gospodarki cyfrowej.

Eksperci od dawna ostrzegają przed najbardziej oczywistymi wadami serwerów lokalnych. Po pierwsze, wiele z nich zostało zaprojektowanych dawno temu, gdy nie brano pod uwagę nowszych technologii, takich jak powszechnie stosowana sztuczna inteligencja. Dostosowanie się do obecnych wymogów technologicznych wymaga wdrożenia specjalistycznego sprzętu, energooszczędnej infrastruktury i zaawansowanych funkcji chłodzenia. Jest to kosztowne i trudne - jeśli nie niemożliwe - do osiągnięcia przez organizacje we własnym zakresie. Co więcej, na horyzoncie pojawiają się również obliczenia kwantowe, które w nadchodzących latach będą generować nowe wymagania (a w rezultacie koszty) dla wspierającej infrastruktury IT.

Firmy stoją zatem przed trudnym wyzwaniem opracowania przemyślanej strategii korzystania ze środowisk wielochmurowych. Potrzebują one dużych przestrzeni serwerowych, aby móc efektywnie działać i osiągać pożądane wyniki biznesowe. Takie środowisko mogą zaoferować tylko centra danych, które zapewniają hybrydową i wielochmurową architekturę IT zdolną pomieścić rosnące zasoby.

Zaletą zewnętrznych dostawców infrastruktury jest to, że firmy mogą wdrożyć swoją sieć lokalną w wybranym centrum danych, a następnie w ciągu kilku minut utworzyć wirtualne połączenia o niskim opóźnieniu z usługami w chmurze i innymi partnerami biznesowymi zlokalizowanymi w innych częściach kraju lub nawet na całym świecie.

Przejście z prywatnych serwerów na usługi zewnętrznych dostawców wymaga jednak inwestycji i pracy, co może zniechęcać przedsiębiorców nieświadomych korzyści płynących z transformacji lub wręcz niebezpieczeństwa związanego z brakiem ewolucji i pozostaniem w tyle.

Decydenci w wielu branżach rozważają przejście na zewnętrzną infrastrukturę chmurową, ale niektórzy wciąż wahają się przed podjęciem ostatecznej decyzji. Model chmury hybrydowej jest idealny dla firm stojących przed wyzwaniami związanymi z wydajnością, bezpieczeństwem lub suwerennością danych. W tym przypadku kluczowe będzie odpowiednie połączenie infrastruktury lokalnej i usług w chmurze od wielu dostawców. Prawidłowe zaplanowanie tych rozwiązań jest trudne, dlatego firmy korzystają z możliwości przetestowania swoich środowisk chmurowych, zanim zainwestują czas i pieniądze potrzebne do pełnego wdrożenia.

Korzystając z Oracle Solution Center w Equinix, zespoły techniczne mogą sprawdzić swoją infrastrukturę IT przed podjęciem decyzji inwestycyjnych, przyspieszając w ten sposób transformację biznesową. Uruchomienie Oracle Solution Center w nowoczesnej lokalizacji WA3 Equinix w Warszawie jest najnowszym osiągnięciem w wieloletniej strategicznej współpracy między Oracle i Equinix.

Centrum zapewnia firmom dostęp i możliwość testowania najnowszych systemów Oracle, połączonych bezpiecznie i wydajnie z chmurą publiczną Oracle (OCI), Multicloud i Oracle EU Sovereign Cloud zlokalizowaną w Equinix we Frankfurcie. Taka konfiguracja umożliwia firmom prototypowanie i walidację rzeczywistych scenariuszy wdrożeniowych, przy wsparciu najlepszych ekspertów Oracle i Equinix w celu maksymalizacji wydajności, optymalizacji kosztów i zwiększenia odporności w zmieniających się warunkach rynkowych.

Przewidujemy, że popyt na usługi zewnętrznych dostawców infrastruktury IT będzie nadal szybko rósł. Menedżerowie i dyrektorzy IT, którzy już dokonali zmiany, wymieniają szereg korzyści płynących z przeniesienia danych firmy na zewnętrzne serwery, w tym dostęp do wiedzy eksperckiej, najnowocześniejszych i stale aktualizowanych systemów, szerokiej gamy dostawców usług sieciowych oraz wydajności integratorów systemów.

Źródło: Equinix

Logowanie i rejestracja