Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Aktualności

SUSE zapowiada SUSE Enterprise Storage 5

SUSE Enterprise StoragePodczas konferencji SUSECON 2017, która odbywała się w ubiegłym tygodniu w czeskiej Pradze, firma SUSE zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowej wersji opartej na oprogramowaniu (Software Defined Storage, SDS) otwartoźródłowej pamięci masowej SUSE Enterprise Storage 5, jeszcze łatwiejszej w zarządzaniu, wydajniejszej i dysponującej nowymi funkcjami, jak tworzenie kopii zapasowych typu dysk-dysk.

Pamięć masowa SDS od firmy SUSE zapewnia klientom większą elastyczność, skalowalność i swobodę wyboru sprzętu niż tradycyjne urządzenia pamięci masowej. Wykorzystuje standardowe serwery i dyski, dlatego zaspokaja szybko rosnące potrzeby w zakresie przechowywania danych w sposób bezpieczniejszy i bardziej oszczędny.

Analitycy firmy Gartner zauważyli w ostatnim z raportów Cool Vendor: „Stało się boleśnie oczywiste, że zapotrzebowanie na pojemność pamięci masowej oraz oczekiwania klientów co do jej szybkiego dostarczania znacznie przekroczyły możliwości zespołów [odpowiedzialnych za infrastrukturę IT i operacje]. Potrzebujemy jeszcze bardziej zautomatyzowanych systemów, by przywrócić poczucie równowagi. Innymi słowy potrzebujemy rozwiązań pamięci masowej, które zapewnią znacznie większą skalowalność i poziom automatyzacji.” (Raport firmy Gartner: „Cool Vendors in Storage Technologies, 2017,” autorzy Dave Russell, Arun Chandrasekaran, Julia Palmer, Raj Bala, Alan Dayley, Pushan Rinnen i Garth Landers, 12 maja 2017 r.)

Oprogramowanie SUSE Enterprise Storage 5
Najnowsza wersja inteligentnego rozwiązania do zarządzania Software Defined Storage, SUSE Enterprise Storage 5, przyspiesza wprowadzanie innowacji przez dział IT i zmniejsza koszty, gdyż pomaga w wydajnym przekształceniu posiadanej już infrastruktury pamięci masowej. Wersja ta powstała w oparciu o dystrybucję Luminous projektu open source Ceph. Jest doskonale przygotowana na przechowywanie dużych ilości danych, tworzenie kopii zapasowych i archiwizowanie, a wszystko przy zachowaniu zgodności z przepisami. Świetnie wspiera aplikacje przetwarzające duże ilości danych - obsługujące nadzór wideo, telewizję przemysłową, szkolenia realizowane przez Internet, udostępnianie strumieniowo mediów, prześwietlenia rentegnowskie, przetwarzanie danych sejsmicznych, mapowanie genomów czy projektowanie CAD. Wspiera też aplikacje do archiwizowania danych i tworzenia kopii zapasowych takie jak Veritas NetBackup, Commvault i Micro Focus Data Protector, a ponadto rozwiązania zapewniające zgodność z przepisami, takie jak iTernity.

Oprogramowanie SUSE Enterprise Storage 5 jest pierwszą komercyjną ofertą obsługującą BlueStore - nowy interfejs zaplecza systemu Ceph. Wcześniej firma SUSE jako pierwsza na rynku udostępniła obsługę iSCSI i CephFS w poprzednich wersjach swojego produktu.

Korzyści posiadania SUSE Enterprise Storage:
• Możliwość pracy w środowiskach, które wymagają wyższych poziomów wydajności dzięki obsłudze BlueStore do obiektowego przechowywania danych. Nawet dwukrotnie większa wydajnością zapisu w porównaniu z poprzednimi edycjami SUSE Enterprise Storage, a także znaczące zmniejszenie opóźnień we-wy.
• Możliwość zwolnienia pojemności i zmniejszenia miejsca zajmowanego przez dane dzięki kompresji danych z obsługą BlueStore.
• Większa wydajność przechowywania danych w przypadku stosowania rozwiązań odpornych na awarie dzięki możliwości kodowania nadmiarowego danych DRBD i CephFS.
• Mniejsze koszty operacyjne dzięki wprowadzonym rozszerzeniom do  zaawansowanego graficznego interfejsu użytkownika opartego na nowej generacji systemu open source openATTIC do zarządzania pamięcią masową.
• Uproszczona koordynacja pracy klastrów i zarządzanie nimi dzięki rozbudowanej integracji z oprogramowaniem Salt.
• Obsługa środowisk produkcyjnych Network File System (NFS) Gateway z możliwością eksportowania CephFS i umożliwiających użytkownikom dostęp z ich komputerów do plików w sieci komputerowej.
• Obsługa środowisk produkcyjnych Network File System (NFS) Gateway z możliwością eksportowania RADOS Object Gateway (RGW) i umożliwiających starszym aplikacjom do obsługi plików, a potrzebującym interfejsu do systemu plików, w celu uzyskania dostępu do danych Amazon S3 lub Swift typu Cloud Native.
• Możliwość eksportowania w Ceph systemu plików do CIFS/Samba w celu zapewniania łączności w środowiskach heterogenicznych (wstępna wersja do testów).

Kopie zapasowe dysk-dysk w rozwiązaniu SUSE Enterprise Storage
SUSE Enterprise Storage oferuje obecnie wydajne i elastyczne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych typu dysk-dysk. Jest ono skalowalne, odporne na awarie, zawsze dostępne, łatwe do uaktualnienia i pozwala na samodzielne zarządzanie. SUSE Enterprise Storage udostępnia te możliwości bez dodatkowych kosztów zwykle powiązanych z bardziej zaawansowanymi funkcjonalnościami. Niedrogi standardowy sprzęt, na którym działa oprogramowanie open source pozwala klientom uniknąć wysokich opłat i uzależnienia od jednego dostawcy w przypadku rozwiązań zamkniętych. SUSE Enterprise Storage jest również tańszy niż alternatywne rozwiązania open source dla przedsiębiorstw, a także niż oferty komercyjne z innowacyjnym modelem licencjonowania, który nie jest oparty na kosztach za każdy gigabajt pamięci masowej.

Dodatkowo, potrzeba korzystania z osobnych urządzeń do deduplikacji danych (zaawansowane urządzenie powiązane z rozwiązaniami zamkniętymi przeznaczone do zmniejszenia ogólnego woluminu pamięci masowej przez pozbycie się zduplikowanych danych) zostaje wyeliminowana dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu do tworzenia kopii zapasowych z usługą deduplikacji. Firma SUSE jest certyfikowana przez najlepszych dostawców oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych na rynku, w tym Commvault i Veritas, które udostępniają funkcję wbudowanej deduplikacji.

W najnowszym porównaniu całkowitego kosztu posiadania (TCO) dyskowych rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, na pierwszym miejscu ogólnie jest pamięć masowa typu Software Defined Storage, a konkretnie - firma SUSE. Według badania IT Brand Pulse „dane dotyczące kosztów podawane przez SUSE są jasno sprecyzowane w najlepszym w swojej klasie modelu ustalania cen, w którym koszty licencji oprogramowania zawierają koszty asysty technicznej, nie tak, jak w przypadku innych dostawców, u których koszty licencyjne są podawane wstępnie, a koszty oprogramowania są rozciągnięte na okres nawet pięciu lat”.

Rozwiązanie SUSE Enterprise Server 5 będzie dostępne w czwartym kwartale. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.suse.com/storage.

Źródło: SUSE

Logowanie i rejestracja