Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Hakerzy polują na konta w chmurze
Hakerzy polują na konta w chmurze

Według Ponemon Institute zhakowane konta w chmurze kosztują firmy średnio 6,2 milionów rocznie. Dwie trzecie specjalistów od bezpieczeństwa uważa, że jest to bardzo poważne zagrożenie dla ich organizacji.

Czytaj więcej...

Veeam Data Protection Report 2021
Veeam Data Protection Report 2021

Jak wynika z raportu firmy Veeam na temat ochrony danych w 2021 roku (Veeam Data Protection Report 2021), problemy z ochroną danych utrudniają transformację cyfrową przedsiębiorstwom na całym świecie. Tworzenie kopii zapasowych kończy się niepowodzeniem w 58% przypadków, co oznacza, że dane pozostają bez ochrony...

Czytaj więcej...

Sektor bankowy z nadzieją patrzy w chmury
Sektor bankowy z nadzieją patrzy w chmury

Jak szacuje IDC, w 2019 roku banki na całym świecie zainwestują ponad 20 mld dolarów w chmurę. Wdrożenie chmurowych systemów IT pozwala sektorowi finansowemu znaleźć odpowiedź na wiele problemów, takich jak rosnące koszty obsługi IT, presja konkurencyjna ze strony fintechów czy zagrożenia w ...

Czytaj więcej...

400 miliardów dolarów przychodów z chmury publicznej
400 miliardów dolarów przychodów z chmury publicznej

Analitycy IDC opublikowali raport o globalnym rynku usług chmurowych w modelach PaaS (platforma jako usługa) i IaaS (infrastruktura jako usługa). Rynek rozwiązań PaaS i IaaS w latach 2021-2025 ma rosnąć w tempie nawet 28,8% rok do roku, co przełoży się na znaczące przychody dla dostawców usług. Mają one wynieść ...

Czytaj więcej...

Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS
Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS

Pandemia COVID-19 wywarła presję na zespołach zajmujących się bezpieczeństwem IT, aby migrować do rozwiązań zarządzanych w chmurze. Agencja badawcza Forrester zwraca uwagę na znaczny wzrost zainteresowanie zabezpieczeniami punktów końcowych oferowanych w modelu SaaS.

Czytaj więcej...

Jak kraje UE korzystają z chmury? - Polska nadal sceptyczna
Jak kraje UE korzystają z chmury? - Polska nadal sceptyczna

Europejskie firmy chętnie wybierają rozwiązania chmurowe do swoich systemów IT. Przodują w tym Włosi i Brytyjczycy. Z drugiej strony polscy przedsiębiorcy nadal deklarują brak zaufania do tego typu rozwiązań, choć cloud computing może przynieść im znaczące korzyści zarówno w obszarze bezpieczeństwa, jak i...

Czytaj więcej...

Aktualności

Jak zabezpieczyć i ochronić dom pod naszą nieobecność?

inteligentny dom Monitoring czujniki alarmJeszcze do niedawna o inteligentnych domach mówiło się w kontekście omawiania filmów Sci-Fi. Dziś, dzięki rozwojowi technologii systemy inteligentnego domu staja się dostępne dla wszystkich. Jednym z głównych elementów inteligentnego mieszkania jest system alarmowy służący do zabezpieczenia obiektu budowlanego przed włamaniem, pożarem, a nawet zalaniem. Do dyspozycji inwestorów pozostają zestawy różnej wielkości. W jaki system alarmowy wyposażyć inteligentny dom? Co wybrać?

Zalety domowych systemów alarmowych

Coraz większa liczba osób decyduje się na montaż drzwi antywłamaniowych i czujek magnetycznych do okien. Urządzenia te alarmują właścicieli domu o naruszeniu lub włamaniu. Jeszcze lepszym sposobem na ochronę mienia i bezpieczeństwa mieszkańców jest instalacja systemu alarmowego, który można kontrolować za pomocą urządzeń przenośnych. Sam widok kamery oraz tabliczki informacyjnej jest w pewien sposób straszakiem na włamywaczy. Kamery wewnętrzne pozwalają również na kontrolę dzieci i osób starszych, które wymagają specjalnej opieki.

Rodzaje czujek do systemów alarmowych

Istnieją różne sposoby na ochronę mienia i bezpieczeństwa mieszkańców. Do dyspozycji inwestorów pozostają m.in. czujki reagujące na ruch, gaz, ogień, a nawet wodę. Urządzenia różnią się ceną i rozmiarem, dlatego kupujący może dobrać je do swoich potrzeb. W ofercie sklepu ivolta.pl dostępne są również czujniki podczerwieni i zbicia szkła. Pierwsze reagują na podwyższoną lub obniżoną temperaturę, natomiast drugie wykrywają próbę włamania się do obiektu. Oprócz montażu czujek istotna jest instalacja detekcji, która pozwala wyeliminować fałszywy alarm pojawiający się w związku z obecnością klimatyzatorów lub kominków.

Najważniejsze elementy systemów alarmowych

Systemy alarmowe ostrzegają i informują o niebezpieczeństwie w obiekcie. Składają się z kilkudziesięciu elementów sprzedawanych oddzielnie lub w zestawie. Zaletą drugiego rozwiązania jest fakt, że inwestor w trakcie zakupów nie pominie żadnego elementu, a ponadto będzie w stanie zamontować system alarmowy samodzielnie. Do podstawowych elementów systemów alarmowych należą m.in.: centrala alarmowa będąca sercem całego systemu, sygnalizatory, manipulatory, czujniki i detektory oraz moduły przekazujące informacje o zaistniałej sytuacji.

Jaki system alarmowy wybrać?

Do dyspozycji inwestora pozostają m.in. systemy alarmowe przewodowe oraz bezprzewodowe. Pierwsze są znacznie tańsze, ale wymagają skomplikowanego montażu i instalacji podtynkowej. Na takie rozwiązanie warto zdecydować się w trakcie budowy domu lub generalnego remontu. Z kolei bezprzewodowy system alarmowy można kupić wtedy, gdy wykonanie instalacji przewodowej jest nieopłacalne. W przypadku kamer zewnętrznych warto przemyśleć zakup sprzętu odpornego na czynniki atmosferyczne, z funkcją nagrywania w podczerwieni w nocy i zoomem optycznym. Jednak niezależnie od rodzaju alarmu domowego w trakcie jego wyboru należy zwrócić uwagę na parametry. Ważna jest przede wszystkim szybkość nagrywania materiału oraz jakość obrazu, a także możliwość podglądu kamer przez urządzenia przenośne. Ostatni czynnik jest szczególnie ważny w przypadku częstych wyjazdów oraz długotrwałych urlopów.

Artykuł Zewnętrzny

Logowanie i rejestracja