Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Artykuły

BDRCloud - chmurowy backup dla firm i dostawców usług

BDRCloud kopia zapasowa krytycznych danych firmowychKażdego dnia firmy, niezależnie od ich wielkości, narażone są na ryzyko utraty danych. Przyczyn takiego stanu może być wiele, od błędów pracowników, przez błędy w oprogramowaniu, awarie sprzętu, po oprogramowanie ransomware i wyrafinowane ataki cybernetyczne. W konsekwencji utrata danych może prowadzić do poważnych strat finansowych, utraty reputacji, a nawet likwidacji biznesu. Dlatego też firmy i instytucje powinny wdrożyć plany zabezpieczenia danych, obejmujące między innymi kopie zapasowe. Wdrożenie strategii backupowej często wiąże się z dużymi nakładami finansowymi na infrastrukturę sprzętową. Istnieją jednak rozwiązania chmurowe, które zapewniają wygodne i bezpieczne tworzenie kopii zapasowych bez inwestycji w sprzęt.

Firma Vembu Technologies, działająca na rynku tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania po awarii już dwie dekady, oferująca doskonały pakiet BDRSuite, kierowany do firm, które preferują przechowywanie kopii zapasowych danych on-premise lub w lokalizacji zdalnej, na przykład wykorzystując chmurowy storage obiektowy. O możliwościach rozwiązania BDRSuite, miałem już okazję kilkukrotnie pisać (linki do artykułów znajdziesz na końcu tego materiału). W niniejszym artykule przyjrzymy się BDRCloud, rozwiązaniu skoncentrowanemu na tworzeniu kopii zapasowych z chmury do chmury dla aplikacji SaaS i tworzeniu kopii zapasowych w chmurze dla obciążeń lokalnych. Stanowi ono świetną opcję dla firm, które chcą wygody i skalowalności przechowywania w chmurze bez problemów związanych z utrzymaniem lokalnej infrastruktury backupowej.

BDRCloud to elastyczne, wysoce skalowalne i bezpieczne rozwiązanie oferujące kopie zapasowe w chmurze dla następujących typów obciążeń:
1. Aplikacji SaaS - Microsoft 365 i Google Workspace
2. Serwerów plików - Windows, Linux, NAS
3. Punktów końcowych z systemami Windows, Linux i macOS
3. Serwerów aplikacyjnych i bazodanowych - MS Exchange, MS Sharepoint, MS SQL oraz MySQL

BDRCloud Suppored Workloads

Co istotne, jest to rozwiązanie pozwalające na tworzenie kopii zapasowych i przywracanie danych w dowolnym miejscu o dowolnym czasie na dowolne urządzenie, które w pełni zadowoli i zaspokoi potrzeby użytkowników końcowych, jak i administratorów zarządzających komputerami pracowników w rozproszonych geograficznie środowiskach.

Wysoki stopień elastyczności BDRCloud pozwala na zdefiniowanie backupu danych krytycznych. I tak na przykład, tworząc kopie zapasowe środowiska Microsoft 365, możemy backupować dane z całej organizacji, jak również tylko wybrane elementy, z kont wybranych użytkowników (np. skrzynki e-mail i dokumenty z OneDrive).

Uproszczona architektura BDRCloud przedstawia się następująco:

Architektura BDRCloud

Po założeniu konta w witrynie BDRCloud, administrator odpowiedzialny za firmowe kopie zapasowe może bezpośrednio z poziomu webowej konsoli skonfigurować kopie zapasowe Microsoft 365 i Google Workspace i wysłać je do bezpiecznej przestrzeni chmurowej utworzonej specjalnie na jego potrzeby.

W wypadku serwerów plików, serwerów aplikacji i komputerów klienckich, należy wpierw zainstalować aplikację klienta na maszynach źródłowych. To właśnie za jej pośrednictwem dane, których kopie zapasowe chcemy utworzyć, będą transportowane do chmury. Dane z kopii zapasowej w każdej chwili mogą zostać przywrócone do dowolnej lokalizacji.

Logowanie i rejestracja