Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 27 gru 2010, 13:51 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 06 paź 2010, 12:48
Posty: 3
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Witam,

Mam zainstalowane systemy na vmware 4. Są one na jakims dodatkowych dysku. Taki przypadek - pada mi dysk z systememem esx. Instaluje go od nowa. Podpinam storage z maszynkami wirtualnymi. zakładam nowa maszynke wirtualna, wybieram custom żeby podpiąć pod gotoey plik vmware. Wizzard na początki mnie pytam gdzie będe trzymane pliki systemu, potem przy wyborze pliku wskazuje ze juz go mam i go podpinam. No i wtedy na tym storage, który wskazuje jako żródło dla plików zakłada mi dodatkowy katalog mimo, że wskazałem że mam juz virtualny dysk. Ten nowy katalog różni się od tego starego tym, że w nazwie ma dodane "_1". Do działania systemu potrzebne sa oba katalogi. Dlaczego? Jak zrobić, żeby korzystał tylko z tego starego?

z góry dzięki za pomoc i wytłumaczenie

pozdr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 27 gru 2010, 20:13 
Offline
V-desktop
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lis 2008, 00:46
Posty: 185
Podziękował: 3 raz
Pomógł: 6 raz
Te maszynki masz na ESX czy ESXi? masz vCenter? Jesli tak to masz opcje import/export. A poza tym jest darmowy VMware vCenter Converter.

_________________
Stań się lepszym człowiekiem. I zanim poznasz kogoś upewnij się, że znasz siebie i że nie będziesz chciał być taki jak on chce, ale będziesz sobą - Gabriel García Márquez


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 30 gru 2010, 14:47 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 06 paź 2010, 12:48
Posty: 3
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
jest to esx w wersji testowej
nie mam vcenter
używam esx testowo wiec bez vcenter to tak jak w esxi
chodzi mi tylko o podpięcie zrobionej wcześniej maszynki (jest na jednym z dysków w swoim katalogu) i nie chcę zeby zakładał mi jeszcze drugi katalog
zrobiłem test, że skonfigurowałem pod nowa maszynkę z taka sama nazwę a potem nadpisałem wszystkie pliki tymi ze starej to system podczas uruchomienia esx zapytałmnie czy pliki były kopiowane czy przenoszone (co to dla niego za różnica??) i jak odpowiedziałem to się system uruchomił (i teraz jest w jednym katalogu)
tylko to trwa a chodzi mi o sytuacje, że server esx pada, instaluje od nowa na innej maszynie z podłaczonym starym storage i podpinam maszynki i wszystko ma byc jak wcześniej a nie te dodatkowe katalogi czyli jedna maszyna a dwa katalogi

tak na razie sie bawię i testuje zebym w przypadku esxi szybko mógł podnieść system po awarii sprzętowej

pozdr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 31 gru 2010, 01:01 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 30 kwie 2009, 16:07
Posty: 5
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Takie kopiowanie chyba nie jest najpewniejsze. Może jakims rozwiązaniem do backupu lepiej się zainteresowac.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Copyright © 2008-2023. All Rights Reserved Virtual-IT.pl