Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 26 paź 2012, 10:31 
Offline
V-początkujacy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sty 2009, 17:53
Posty: 12
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Witam

Uzbierałem sobie budżet ok 5000 zł na sprzęt pod wirtualizację. Z jednej strony kusi mnie żeby poskładać sobie jakiegoś whiteboxa ale z drugiej za tą kasę miałbym na allegro dwa lub trzy serwery DELL 1950. I teraz moje pytanie, czy ładować się w stary sprzęt po lizingu lub lepiej postawić jedną nową maszynę ze sprawdzonymi podzespołami.

Poniżej przedstawiam link do serwerka, który by mnie interesował:

http://allegro.pl/dell-1950-2x3-0ghz-8gb-3x73-2-5-raid-combo-szyny-i2740011783.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 26 paź 2012, 10:52 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 12 kwie 2012, 13:35
Posty: 4
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Czy to w przypadku składaka czy w przypadku starego serwera sprawdź pierw płytę główną czy wspiera wirtualizację i czy będzie się na niej dało postawić taki wirtualizator jaki chcesz. Np. taki ESXi, a raczej już vSphere jest dość wybredny jeśli chodzi o podzespoły.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 26 paź 2012, 19:33 
Offline
V-początkujacy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2010, 19:41
Posty: 27
Lokalizacja: Nowy Targ
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
W wypadku serwera poleasingowego trzeba zwrócić uwagę by mieć na sprzęt gwarancję nie tylko na papierze, by po prostu kupować w sprawdzonej firmie. Póki wszystko nie ma problemu, ale jak coś się uszkodzi to często jest niemały problem gdyż dedykowane podzespoły często są bardzo drogie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 26 paź 2012, 20:58 
Offline
V-desktop
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lis 2008, 00:46
Posty: 185
Podziękował: 3 raz
Pomógł: 6 raz
Trudno jednoznacznie powiedzieć, co lepsze. W wypadku serwerów markowych trzeba koniecznie sprawdzić jeszcze poziom szumów jaki generują by nie sprawić sobie suszarki albo odkurzacza ;-)

_________________
Stań się lepszym człowiekiem. I zanim poznasz kogoś upewnij się, że znasz siebie i że nie będziesz chciał być taki jak on chce, ale będziesz sobą - Gabriel García Márquez


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 27 paź 2012, 20:45 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7408
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
@robo
Dorzucę swoje trzy grosze do postów przepisów.

Do czego chcesz wykorzystać sprzęt? Co chcesz osiągnąć? Nauka, testy, przygotowanie do egzaminu?

Kiedyś byłem zwolennikiem serwerów markowych, dziś zdecydowanie stoję po stronie WhiteBox'ów.

Mocny WhiteBox można wykorzystać do wielu innych rzeczy poza wirtualizacją, grafika, gry..., jak kto lubi.

Mając mocny procesor i 16 GB RAM możesz spokojnie laba stworzyć pod VMware Workstation. Warto jeszcze rozważyć rozszerzenie labu o jakiś storage.

@samurai
W szczególności należy uwzględnić wsparcie dla kart sieciowych i nie wybierać płyt bez/lub z 1 portem PCI

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 31 paź 2012, 12:14 
Offline
V-początkujacy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sty 2009, 17:53
Posty: 12
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Witam

Jak najbardziej sprzęt na początku mi się przyda do zdobycia MCSA 2012 i widziałbym w tym wirtualnym środowisku ok 5 kontrolerów domeny i kilka stacji, dlatego też szukałbym maszyny mającej co najmniej 16GB ram.
Z tego co pisze Washi też zastanawiałem się nad WhiteBoxem, ale później mam w planach powalczenie o VCP5 i nie wiem czy na jednym składaku byłbym w stanie za symulować wszystko to lub większość tego co będzie potrzebne do zdania egzaminu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 07 lis 2012, 20:48 
Offline
V-aplikacja

Rejestracja: 10 lis 2008, 18:26
Posty: 49
Podziękował: 7 raz
Pomógł: 1 razy
Ja tam nie mam VCP, ale słyszałem, że ludzie do egzaminu się nawet na laptopie są w stanie przygotować, ważne by uciągnął kilka virtualek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 08 lis 2012, 12:33 
Offline
V-desktop

Rejestracja: 19 kwie 2010, 17:07
Posty: 115
Podziękował: 4 raz
Pomógł: 17 raz
U siebie wykorzystałem do takiego labu VirtualBoxa i nawet storage działał na FreeNAS, który stał na VirtualBoxie. Wystarczy aby sprzet miał ramu odpowiednio.
Jak przyjeżdzał do nas człowiek na szkolenia to tak samo na laptopie odpalal na Vmware Workstation wszystkie maszyny :-)
@robo - 5k to można w dobrego laptopa zainwestować - odpowiedni procek / ramu / dysk i masz sprzęt, który możesz wykorzystać do czegoś innego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 10 lis 2012, 19:27 
Offline
V-desktop
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lis 2008, 00:46
Posty: 185
Podziękował: 3 raz
Pomógł: 6 raz
Wydaje mi się, że w sprzęt na potrzeby laba warto inwestować wówczas jeśli bardziej chcemy zająć się sieciówką niż softem. W końcu jeśli chcesz zgłębić wirtualizację, dlaczego laba sobie nie zwirtualizować ;-)

_________________
Stań się lepszym człowiekiem. I zanim poznasz kogoś upewnij się, że znasz siebie i że nie będziesz chciał być taki jak on chce, ale będziesz sobą - Gabriel García Márquez


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 12 lis 2012, 17:55 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7408
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
Moje pierwsze środowisko na potrzeby certyfikacyjne (Microsoft) zbudowałem na desktopie pod Virtual PC 2007 ;).

Później nawet na laptopie prowadziłem szkolenia i tam też pod Virtual PC pracowały bez problemu SBS 2003 i 2 XP, a na SBS-ie ISA, Exchange, SQL i Sharepoint Services.

Na potrzeby przygotowania do CCA z XenServera oraz Certów z Hyper-V zaopatrzyłem się w serwer poleasingowy.

Z czasem serwer zaczął się sypać i przyszedł czas na mocny desktop.

Co do samego VCP, to nie miałem okazji zdawać. Jak się znajdzie firma, która pokryje koszty szkolenia to i pewno do egzaminu przystąpię...;-)

Również znajomi mówili mi, że przygotowywali się do VCP na mocnym lapku ale mieli dostęp do środowiska produkcyjnego...

Jeśli miałbyś wybrać laptopa to takiego z miejscem na dwa dyski by wrzucić jeden SSD.

Mocny desktop ma ten plus, że możesz sobie np. dołożyć kartę sieciową, wiele osób w whiteboxach ma problem z sieciówką...

Pod VirtualBoxem możesz zbudować całkiem niezłe środowisko dla Windows 2008/2012.

Pod VMware Workstation bez problemu zainstalujesz 2 ESXi (wiadomo dla komfortu pracy szybkie dyski czy NAS mile widziane).

Reasumując, ja dziś szukałbym Whiteboxa, tak by ew, postawić fizycznie VMwareESXi / Microsoft Hyper-V / Citrix XenServer (same hypervisory można poinstalować na pendrivea'ch) + do tego jakiś NAS.

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Copyright © 2008-2023. All Rights Reserved Virtual-IT.pl