Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 29 gru 2012, 01:08 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 29 lis 2012, 11:07
Posty: 8
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 2 raz
...po ukazaniu się Hyper-V 2012 server zaczynam poważnie zastanawiać się nad przeniesieniem całości na to środowisko - praktycznie wszystko w wersji free (aż dziw bierze, że od Microsoft może być coś za darmo . Im dłużej się w to zagłębiam tym bardziej mi się to podoba. Jeżeli ktoś ma doświadczenia z tym środowiskiem to proszę o podzielenie się uwagami!

Edit: zgodnie z sugestią temat został wydzielony z wątku dot. XenServer
~Washi


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 29 gru 2012, 01:19 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 19 gru 2012, 16:15
Posty: 4
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Hyper-V bazuje na darmowym vmm Xena . W zasadzie początkowo różnił się tylko innym system. Na Xenie zmodyfikowane jądro linuxa , na Hyper-V Windows Serwer . Obecnie dodali pewnie więcej bajerów co nie zmienia faktu ze hypervisor mają od Xena. Tak więc zamiana Xena na Hyper-V była by zamianą Xena na Xena z większa ilością bajerów ; )
Chodź osobiście nie wgłębiałem się w nowego Hyper-V, może jednak coś zmienili ...chodź znając MS to nie za wiele .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 29 gru 2012, 01:28 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 29 lis 2012, 11:07
Posty: 8
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 2 raz
Dzięki za podjęcie tematu. Może warto go przenieść do innego wątku?.
Wracając do tematu: w Hyper-V sporo rzeczy za free m.in. migracja na żywo, replika, dynamiczny przydział pamięci, nie wspominając już o dyskach dynamicznych VHDX. Wszystkie te opcje w Citrix czy VMWare są płatne i to słono.
Z tego co piszą to RedHat w swojej najnowszej dystrybucji umieszcza stery do Hyper-V to samo w najnowszym wydaniu jądra linuxa. Z pobieżnych moich testów wynika, że systemy windows chodzą całkiem przyzwoicie natomiast linux na przykładzie CentOS jeszcze problemy z kartami sieciowymi ale pewno z czasem wszystko się wygładzi. Fajne zarządzanie z poziomu win.8 Taki gracz jak Microsoft chyba jednak namiesza na tym podwórku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 29 gru 2012, 01:43 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7400
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
Marcin89 pisze:
Hyper-V bazuje na darmowym vmm Xena

Skąd masz takie informacje?
Na Xen'ie, Citrix oparł XenServer, ale Hyper-V nie ma z nim nic wspólnego.

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 29 gru 2012, 19:38 
Offline
V-desktop

Rejestracja: 15 sty 2009, 00:46
Posty: 118
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 4 raz
Po nowym Hyper-V widać, że programiści z Redmond odwalili kawał dobrej roboty, al drażni mnie to, że tak długo trzeba czekać na wsparcie ze strony System Center. SP1 powinien być gotowy w dniu premiery Windows Server 2012. A teraz jest tak, że jest nowy system serwerowy, nowy hypervisor, nowy system kliencki a niema tym czym zarządzać (oczywiście mam na myśli duże środowiska).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 29 gru 2012, 21:33 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7400
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
@jmj1
Z najnowszą wersją Hyper-V mam tylko póki o styczność w środowisku testowym, ale jeszcze przed wiosną niewielkie wdrożenie oparte o nową wersji mnie czeka, a i aktualizacji do nowej wersji pewno nie zabraknie.

Porównując wersję 2012 z 2008/2008 R2 muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem. Jeszcze nie miałem czasu by najistotniejszym (z mojego punktu widzenia) funkcjom przyjrzeć się bardzo szczegółowo ale póki co nie mam się do czego przyczepić. Widać że do tego wydania MS się przyłożył i bardzo zbliżył się do konkurencji.

@eefgie
Cóż tak to już bywa. Jednak testy można bez problemu przeprowadzić wykorzystując System Center 2012 SP1 w wersji beta.

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 27 mar 2013, 03:52 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 11 paź 2011, 01:42
Posty: 3
Podziękował: 2 raz
Pomógł: 0 razy
Podepnę się pod ten temat, żeby nie zakładać nowego.
Szukam jakichś dokumentacji, manuali etc. do H-V 2012. Czy jestem aż tak ślepy i nieporadny, czy Microsoft/Technet nie udostępniają "instrukcji obsługi" do H-V 2012 na swoich stronach ? ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 27 mar 2013, 20:12 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7400
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
Już powoli baza wiedzy powstaje:
http://technet.microsoft.com/en-us/libr ... 33684.aspx

Ponadto niemal każdy artykuł w TechNet dedykowany Windows Server 2012 z Hyper-V możesz bez problemu uznać za pełnoprawną bazę wiedzy dla Hyper-V Server 2012.

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/



za ten post Washi otrzymał podziękowanie od: majki
  Ocena: 50%
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Copyright © 2008-2023. All Rights Reserved Virtual-IT.pl