Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 20 sty 2010, 18:01 
Offline
V-aplikacja

Rejestracja: 03 kwie 2009, 14:50
Posty: 74
Podziękował: 2 raz
Pomógł: 1 razy
gilban pisze:
Tak zgadza się, tylko nikt nie potrafi mi powiedzieć jak te domyślne konta usunąć

Jesli dany poziom jest nieuzywany, to zostaw sobie 10 kont a reszta do odstrzalu. Ja w kilku szkolach ktore obsluguje, po konsultacjach z opiekunami zrobilem to samo.

Możesz to zrobić w konsoli 'Zarządzania Serwerem'. Przechodzisz do 'Użytkownicy', prawy klawisz myszy na usera i usuwasz.

BTW. Nie spotkalem sie np. z sytuacja by nauczyciel wykorzystywal najbardziej restrykcyjne konta, przeciez tam nie da sie pracowac ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 20 sty 2010, 23:46 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7401
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
gilban pisze:
Dodatkowo - wiem że licencje dostępowe do samego serwera - standard już by dużo mniej kosztowały niż licencje dostępowe do SBSa 2003 premium...

Z tymi CAL'ami sytuacja jest bardziej skomplikowana.

Załóżmy, że masz Windows Small Business Server 2003 Premium Edition. To licencja dostępowa daje dostęp do wszystkich komponentów serwera.

Po zastosowaniu Transition Pack, SBS niejako zostaje rozbity na Windows Server 2003 Standard Edition, Exchange Server 2003 Standard, SQL Server, ISA Server.

I jesli po tej operacji chcesz podłączyć dodatkowego klienta który korzysta z Exchange, to nie wystarczy kupić licencję dostępową do Serwera Windows 2003 Server, ale również CAL dla Exchange'a...

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Copyright © 2008-2023. All Rights Reserved Virtual-IT.pl