Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 18 sty 2011, 15:48 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 18 paź 2010, 14:19
Posty: 3
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Witam, mam pytanie odnośnie tematu na prace inż. Na seminarium dyplomowym koleś mi powiedział żebym zrobił przewodnik po wirtualizacji. Wydaje mi się, że temat jest zbyt ogólny może pomożecie mi go jakoś ukierunkować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 18 sty 2011, 16:30 
Offline
V-desktop
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lis 2008, 00:46
Posty: 185
Podziękował: 3 raz
Pomógł: 6 raz
I dobrze Ci sie wydaje ;-) Pisanie pracy tak ogólnej miało by sens jeszcze może 2-3 lata temu. ale teraz powinienes się skupic bardziej szczegółowo na jakimś konkretnym skrawku technologii wirtualizacynych. Wogóle miałeś już do czynienia z wirtualizacją, czy tez w trakcie pisania pracy będziesz dopiero ją "poznawał"? Jeśli już masz jakieś doświadczenie to poprostu należy iśc w tym kierunku. a jesli nie to dobra okazja by jakiś skrawek poznać dogłebnie i rozłożyć na czynniki pierwsze.

_________________
Stań się lepszym człowiekiem. I zanim poznasz kogoś upewnij się, że znasz siebie i że nie będziesz chciał być taki jak on chce, ale będziesz sobą - Gabriel García Márquez


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 18 sty 2011, 18:13 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7406
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
Odpowiedz na pytania jakie zadał cougar to z pewnością pomoże nam Ci coś zaproponować. A jesli chodzi o mnie to np. opisz Wirtualizację serwerów ale od strony praktycznej. Opisz skrótowo kilka dostępnych rozwiązań, a następnie na np. migrację infrastruktury fizycznej, kilka serwerów windows/linux z róznymi rolami/funkcjami do środowiska zwirtualizowanego.

Wogóle to jeszcze napisz jaki obszar pod względem OS Cię bardziej interesuje, Windows, Linux, a może jeszcze inne systemy ;-)

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 19 sty 2011, 00:40 
Offline
V-cluster
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lis 2008, 18:30
Posty: 1364
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 4 raz
A może opisz otwartoźródłowe narzędzia do wirtualizacji. Open source w końcu też ma wielu zwolenników i interesujące rozwiązania.

_________________
Tux


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 19 sty 2011, 01:39 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 18 paź 2010, 14:19
Posty: 3
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Do czynienia miałem tylko powierzchowne a mianowicie poznałem trochę vmware workstation generalnie to na tym żeśmy pracowali trochę było z "windy" trochę Linuxa, więc dopiero ją mam zamiar bardziej poznać. Wirtualizacja serwerów brzmi lepiej niż jakiś przewodnik po wirtualizacji jutro mam spotkanie z promotorem zobaczymy co mi on powie :) bo z kolei on mi sformułował tak temat: Projekt i implementacja środowiska wirtualnego dla przykładowej firmy. Ale jak prezentowałem taki temat to dyrektorowi instytutu się niezbyt spodobał i właśnie on mi powiedział żeby zrobić przewodnik po wirtualizacji dla użytkowników typu newbie coś w tym stylu bynajmniej. Szukałem literatury i w sumie to nie ma zbyt dużo tego w języku polskim jeżeli chodzi o książki bo w czasopismach artykułów jest mnóstwo na ten temat a nie wiem czy czasopisma mogą się liczyć do lit. więc jeśli macie może jakieś dobre źródła to proszę podeślijcie linki... z góry dzięki. Pozdrawiam!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 19 sty 2011, 18:43 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lis 2008, 22:13
Posty: 2772
Podziękował: 4 raz
Pomógł: 3 raz
whitesan pisze:
Projekt i implementacja środowiska wirtualnego dla przykładowej firmy

To już by yło coś konkretniejszego.
Cytuj:
Ale jak prezentowałem taki temat to dyrektorowi instytutu się niezbyt spodobał i właśnie on mi powiedział żeby zrobić przewodnik po wirtualizacji dla użytkowników typu newbie...

To może porozmawiaj z dyrektorem instytutu i przekonaj go, że ten temat zbyt ogólny/obszerny.

_________________
Ladnscape photography - moja druga pasja :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 19 sty 2011, 21:01 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7406
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
whitesan pisze:
Szukałem literatury i w sumie to nie ma zbyt dużo tego w języku polskim jeżeli chodzi o książki bo w czasopismach artykułów jest mnóstwo na ten temat a nie wiem czy czasopisma mogą się liczyć do lit. więc jeśli macie może jakieś dobre źródła to proszę podeślijcie linki... z góry dzięki. Pozdrawiam!

W skład literatury jak najbardziej mogą wchodzić czasopisma jak i publikacje elektroniczne (internet), z tym że w wypadku tych drugich należy podać poza tytułem artykułu, autorem i linkiem, nazwę serwisu i datę odczytu. Ale oczywiście to ustal z promotorem by nie doszło do porozumień. Choć nie powinien robić problemów bo w końcu mamy XXI wiek..., ważne by cytować wiarygodne źródło...

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 22 sty 2011, 16:31 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 18 paź 2010, 14:19
Posty: 3
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Temat pozostaje następujący: Projekt i implementacja środowiska wirtualnego dla przykładowej firmy. Nie udało mi się spotkać z promotorem nie przyjechał dwa razy na zajęcia :( Jaki plan byście mogli mi zasugerować, dobry plan to połowa sukcesu. Będąc laikiem w temacie, muszę wiedzieć co to jest, z czym to się je, jaka jest konkurencja, pomiędzy
czym a czym mam możliwość wybrać i jakie są darmowe rozwiązania i jakie one oferują
możliwości:

1. VMWare ESX/ESXi
2. Microsoft Hyper-V
3. Virtualizacja w oparciu o system komercyjny Red Hat Enterprise Server
4. Darmowa virtualizacja w oparciu np. o jakiegos linuxa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 23 sty 2011, 02:04 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7406
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
Jeśli chodzi o darmowe rozwiązania:
1. Citrix XenServer
2. VMware ESXi
3. Microsoft Hyper-V Server

Komercyjne to odpowiedniki powyższych + RHEV (Red Hata)

Z open-source:
1. Xen
2. openVZ
3. KVM
2 i 3 np. z wykorzystaniem Proxmox

Warto również rozważyć przybliżenie możliwości bezpłatnego rozwiązania Oracle VM...

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Copyright © 2008-2023. All Rights Reserved Virtual-IT.pl