Praca zdalna, strumieniowanie filmów i muzyki, gry online, a także systemy alarmowe i sterujące - to tylko kilka z wielu obszarów wymagających mocnego i stabilnego sygnału sieci bezprzewodowej. Niestety, nawet w nieco większych mieszkaniach i biurach, a zwłaszcza w domach, sprzęt dostarczony przez dostawcę Internetu lub router zakupiony we własnym zakresie, może nie spełnić oczekiwań użytkowników. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest zakup wzmacniacza WiFi, który zwiększy zasięg sygnału oraz poprawi jego jakość. Do naszej redakcji trafił FRITZ!Repeater 1200 AX. Przez kilka tygodni mieliśmy okazję przetestować go dokładnie i sprawdzić, na co go stać.
Na początku czerwca otrzymaliśmy od firmy Zyxel Networks do testów urządzenie NWA50AX, punkt dostępowy PoE 802.11ax (Wi-Fi 6). Choć z urządzeniami obsługującymi najnowszy standard bezprzewodowej transmisji danych mieliśmy już do czynienia to urządzenie od Zyxel-a jest pierwszym oferującym wsparcie dla standardu 802.11ax, które mieliśmy okazję testować oficjalnie. Jak zapewnia producent, dzięki możliwości zarządzania za pośrednictwem lokalnego interfejsu oraz chmury Nebula, urządzenie pozwala na szybką konfigurację punktu dostępowego za pomocą kilku kliknięć. Jak to wygląda w praktyce?
Czasy, w których Internauci byli wniebowzięci, gdy sygnał ich sieci WiFi wychodził nieco dalej niż pokój, w którym korzystano z laptopa minęły bezpowrotnie. Dziś w mieszkaniu czy domu, można spotkać nawet kilkanaście urządzeń, które nie mogą w pełni funkcjonować bez dostępu do sieci. Tym samym planując zakup sprzętu sieciowego oczekujemy, by doskonały sygnał pokrył nie tylko mieszkanie, lecz również garaż i ogród. Sam router może nie sprostać tym wymaganiom i konieczne staje się dokupienie dodatkowych wzmacniaczy sygnału. Przyjrzyjmy się bliżej wzmacniaczowi od niemieckiej firmy AVM - FRITZ!Repeater 3000, oferującemu wsparcie dla topologii MESH.
Przed kilkoma tygodniami w redakcyjnych progach pojawił się kurier z przesyłką zawierającą przewodowy zestaw słuchawkowy Plantronics Blackwire C725 od Poly (marki powstałej w wyniku przejęcia Polycom przez Plantronics). Choć zestaw zaliczyć należy do 'profesjonalnych' słuchawek komputerowych, dedykowanych pracy powiązanej z dużą liczbą rozmów czy wideopołączeń, to producent zapewnia, że sprawdzi się on również w trakcie słuchania muzyki, oglądania multimediów i innych aktywności z wykorzystaniem komputera, wymagających lepszego odcięcia się od otoczenia.
Przez kilkanaście dni w naszej redakcji na testach gościł Poly Studio P15, osobisty wideobar łączący w sobie kamerę wideo 4K, mikrofon i głośnik. To wideokonferencyjne All-in-one od Poly (marki powstałej w wyniku przejęcia Polycom przez Plantronics) ma usprawnić codzienną komunikację biznesową, wynosząc ją na najwyższy poziom dzięki wyjątkowej optyce oraz najlepszym doznaniom dźwiękowym wspieranym przez innowacyjne technologie NoiseBlockAI oraz Acoustic Fence. Jak urządzenie wypadło podczas testów?
Wraz z routerem FRITZ!Box 6850 LTE, niemiecka firma AVM przesłała do nas na testy telefon FRITZ!Fon C6 - bezprzewodowe urządzenie DECT do telefonii internetowej i stacjonarnej z funkcjami podnoszącymi komfort pracy oraz obsługą Smart Home. Czy w dobie niesłychanej popularności komunikatorów jest jeszcze miejsce dla tego typu telefonów? Czy warto zainwestować w słuchawkę FRITZ!Fon C6?
Przed kilkoma tygodniami otrzymaliśmy na testy router FRITZ!Box 6850 LTE od firmy AVM. W związku z tym, że urządzenie nie należy do najtańszych na rynku, należało się spodziewać po nim o wiele więcej niż od urządzeń dla niewymagających użytkowników. Kilka tygodni obcowania z routerem pokazało, że w istocie jest to urządzenie z wyższej półki, oferujące bogaty zestaw funkcjonalności. Nie uprzedzajmy jednak faktów.